Jak anulować subskrypcje aplikacji na iPhonie lub iPadzie

Apple App Store jest pełen aplikacji z subskrypcjami w aplikacji. To świetna wiadomość dla programistów i jest świetna dla użytkowników, którzy nie chcą, aby aplikacje znikały. Ale jeśli nie używasz aplikacji, dlaczego nie anulować subskrypcji?

Anulowanie subskrypcji aplikacji na iPhone’a lub iPada nie zawsze było najłatwiejszą rzeczą do zrobienia, ponieważ Apple nie zawsze wyjaśniał ten proces. Nawet jeśli wiedziałeś. są duże szanse, że robisz to tak rzadko, że zapomniałeś, i zawsze istnieje szansa, że ​​Apple zmienił coś w ostatniej aktualizacji iOS.

Apple faktycznie niedawno zmienił sposób, w jaki właściciele iPhone’ów i iPadów anulują subskrypcje za pośrednictwem App Store i na szczęście jest to teraz łatwiejsze niż kiedykolwiek. Jednak tak jak w przypadku wszystkich rzeczy w życiu, te rzeczy są łatwe tylko wtedy, gdy wiesz, jak to zrobić – i upewnimy się, że to zrobisz.

Jak anulować subskrypcje aplikacji

Aby rozpocząć, otwórz App Store i dotknij ikony reprezentującej Twój Apple ID u góry ekranu.

Kliknij ikonę Apple ID

Następnie kliknij „Zarządzaj subskrypcjami”.

Kliknij Zarządzaj subskrypcjami

Tutaj zobaczysz listę wszystkich subskrypcji w aplikacji, za które obecnie płacisz. Na dole listy znajdziesz również te, które wygasły, jeśli chcesz ponownie zasubskrybować.

Aby anulować subskrypcję, dotknij nazwy aplikacji, którą chcesz zarządzać.

Kliknij nazwę aplikacji

Na następnym ekranie zostaną wyświetlone wszystkie dostępne subskrypcje, z zaznaczeniem obok tej, którą aktualnie subskrybujesz. Aby anulować, dotknij przycisku „Anuluj subskrypcję” u dołu ekranu. Zostaniesz poproszony o potwierdzenie swojej decyzji, zanim zostanie ona podjęta.

Pamiętaj, że nawet po anulowaniu subskrypcji będziesz mieć dostęp do odpowiednich funkcji do momentu zakończenia obecnego okresu rozliczeniowego.

Anulowanie nieużywanych subskrypcji aplikacji może być świetnym sposobem na zaoszczędzenie kilku dolarów tu i tam, ale to nie znaczy, że subskrypcje są złe. Zrównoważone modele dla twórców aplikacji są niezbędne, zwłaszcza jeśli mamy nadal korzystać z najlepszych, oferowanych przez App Store.