Jak dołączyć do drużyny w Pokemon Go

Gracze Pokemon Go mają możliwość dołączania do drużyn. Dopóki nie dołączysz do drużyny, nie będziesz mógł dołączyć do siłowni i trenować swojego Pokemona. Jeśli zbieranie ich jest wszystkim, co chcesz robić, możesz przesiadywać w drużynach, ale tracisz więcej niż połowę przyjemności z gry. Jeśli dopiero zacząłeś grać w Pokemon Go, możesz zobaczyć na swoim profilu, że sekcja „Zespół” jest pusta, a jej dotknięcie wydaje się nic nie robić. Nie ma też opcji wyboru zespołu ani wskazówek dotyczących tego. Oto krótki przewodnik po tym, jak wybrać zespół i dołączyć do niego.

Krok 1: Zwiększ poziom. Aby dołączyć do drużyny, ważne jest, aby najpierw osiągnąć poziom 5. Gracze poniżej poziomu 5 nie mogą dołączać do drużyn.

5 poziom pokemona

Krok 2: Znajdź siłownię. Nie ma znaczenia, która drużyna kontroluje siłownię i nie ma znaczenia, czy masz Pokemona gotowego do treningu lub walki. Dołączenie do zespołu nie wymaga tego. Znajdź siłownię i zbliż się do niej na tyle blisko, aby się otworzyła. Kiedy to nastąpi, profesor Willow przedstawi Ci swoich trzech asystentów, z których każdy prowadzi własne zespoły. Wszystkie zespoły cenią pewne cechy, ale pod koniec dnia żadna drużyna nie ma żadnej przewagi nad drugą. Po wybraniu drużyny nie możesz jej (jeszcze) zmienić.

siłownia pokemonWybierz zespół pokemonów

Krok 3: Wybierz zespół, do którego chcesz dołączyć i w którym jesteś.

Wybrano drużynę pokemonówzespół pokemonów

Kiedy zespoły mają znaczenie?

Drużyny mają znaczenie, kiedy chcesz dołączyć do siłowni. Do siłowni kontrolowanej przez drużynę Mystic nie może dołączyć gracz należący do drużyny Valor. Jeśli chcesz dołączyć do siłowni, ale żadna nie jest dostępna z wolnym miejscem i kontrolowana przez tę samą drużynę, w której jesteś, będziesz musiał walczyć o murawę i wyrzucić drugą drużynę. Posiadanie siłowni to jedyne miejsce, w którym liczą się zespoły, ale ponieważ siłownie to miejsce, w którym trenujesz swojego Pokemona, drużyny mogą być zatem bardzo ważne.

Jeśli chcesz od razu dołączyć do siłowni i nie zależy Ci na drużynie, którą wybierzesz, zobacz, jakiego koloru jest siłownia. Jeśli jest żółty, należy do Instynktu, jeśli jest niebieski, należy do Mystic, a czerwony należy do Valor. Dołącz do tej samej drużyny, co siłownia, a będziesz mógł dołączyć do niej, jeśli jest wolne miejsce.