Jak korzystać z ukrytej funkcji Chrome „Wyślij kartę do siebie”

Nowa funkcja „Wyślij kartę do siebie” w Google Chrome umożliwia szybkie przesyłanie kart między wszystkimi urządzeniami z Chrome. Ta funkcja, dostępna za pośrednictwem ukrytej flagi w Google Chrome, jest dziś dostępna w stabilnej wersji Chrome.

Aktualizacja: ta opcja jest domyślnie włączona w Chrome 77. Żadne ukryte flagi nie są potrzebne!

Jak to działa

Oczywiście, możesz uzyskać dostęp do otwartych kart na innych urządzeniach na stronie Historia bez żadnych ukrytych flag, jeśli używasz Synchronizacji Chrome – ale ta nowa funkcja jest prostsza i szybsza.

Po włączeniu tej opcji po kliknięciu strony internetowej prawym przyciskiem myszy pojawi się nowa opcja „Wyślij na swoje urządzenia”. Zawiera listę wszystkich przeglądarek Chrome, do których jesteś zalogowany za pomocą swojego konta Google – w systemach Windows, Mac, Linux, Chrome OS, Android, a nawet na iPhonie i iPadzie. Wybierz urządzenie, aby wysłać kartę Chrome na to urządzenie.

Pamiętasz stare rozszerzenie przeglądarki Google Chrome to Phone, które umożliwia wysyłanie kart z przeglądarki Chrome na komputerze na telefon z Androidem? To trochę tak – ale możesz też przesyłać karty między komputerami.

Podobnie jak wszystkie flagi, jest to funkcja w toku. W każdej chwili może się zmienić lub usunąć. Google może wkrótce uruchomić to jako stabilną funkcję, która nie wymaga flagi. Jednak jest teraz dostępny w stabilnej wersji Google Chrome 76.

Jak włączyć „Wyślij kartę do siebie”

Ta opcja jest dostępna jako flaga. Aby go znaleźć, podłącz chrome: // flags do paska adresu Chrome i naciśnij Enter. Wyszukaj „kartę Wyślij” w polu wyszukiwania.

Znajdowanie flagi Wyślij kartę do siebie w przeglądarce Google Chrome

Zobaczysz kilka różnych opcji. Musisz przynajmniej włączyć opcje „Wyślij kartę do siebie” i „Wyślij kartę, aby pokazać własny interfejs wysyłania” – kliknij pola po prawej stronie każdej z nich i wybierz „Włączone”.

Możesz także włączyć opcję „Wyślij kartę do własnej historii”, aby wyświetlić wysłane karty na stronie Historia, oraz „Wyślij kartę do własnej emisji”, która umożliwia rozgłaszanie karty na wszystkie urządzenia zamiast wysyłania jej do pojedynczego. (Flaga transmisji nie działała, gdy ją testowaliśmy).

Wreszcie, jeśli chcesz korzystać z tej funkcji bez włączania Synchronizacji Chrome, włącz opcję „Wyślij kartę do siebie: włącz używanie po zalogowaniu, niezależnie od stanu synchronizacji”.

Włączanie zakładki Wyślij, aby samodzielnie zgłaszać flagi w Google Chrome

Gdy skończysz, kliknij „Uruchom ponownie teraz”, aby ponownie uruchomić przeglądarkę Chrome z włączonymi flagami.

Powtórz ten proces we wszystkich przeglądarkach Chrome, których używasz na różnych urządzeniach. Jeśli włączysz opcję Wyślij do siebie tylko na jednym urządzeniu, nie możesz wysyłać zakładek do innych urządzeń. Pamiętaj, że Chrome na iPhone’a i iPada nie ma flag, ale nadal może odbierać wysłane karty.

Ponowne uruchomienie Chrome po włączeniu flagi

Jak przesyłać zakładki między urządzeniami

Po włączeniu flag i ponownym uruchomieniu przeglądarki internetowej będziesz mieć dostęp do funkcji w dwóch miejscach.

Możesz kliknąć stronę internetową prawym przyciskiem myszy, aby wyświetlić menu Wyślij do swoich urządzeń, i kliknąć jedno z urządzeń, aby wysłać do niego kartę.

Plik

Ta sama opcja jest dostępna w omniboksie, nazywanym też paskiem adresu. Kliknij raz na pasku, a zobaczysz ikonę „Wyślij tę stronę” po prawej stronie paska, po lewej stronie ikony zakładki (gwiazdki). Kliknij go, a zobaczysz listę urządzeń wraz z datą ich ostatniej aktywności.

Wysyłanie karty na inne urządzenie z omniboksu Chrome

Po wysłaniu karty zobaczysz powiadomienie.

Powiadomienie na pulpicie systemu Windows o wysłaniu karty Chrome na inne urządzenie

Powiadomienie pojawi się również na drugim urządzeniu. Kliknij lub dotknij powiadomienia, aby natychmiast otworzyć kartę wysłanych w Chrome.

Powiadomienie o udostępnionej karcie w Google Chrome w systemie Windows 10

Na niektórych platformach będzie działać inaczej. Na przykład na iPhonie nie otrzymasz powiadomienia, ale zobaczysz komunikat „Otrzymano kartę” u dołu strony Nowa karta w Chrome. Wybierz „Otwórz”, aby otworzyć wysłaną kartę.

Jeśli nie widzisz jednego ze swoich urządzeń na liście tutaj, upewnij się, że działa na nim najnowsza wersja przeglądarki Google Chrome z włączonymi tymi flagami i że jesteś zalogowany na to samo konto Google na wszystkich swoich urządzeniach.

Inne funkcje są również dostępne za pośrednictwem flag Chrome. Na przykład Google Chrome ma ukryty „Tryb czytnika”, który działa tak samo, jak tryby czytania dostępne w Mozilla Firefox, Apple Safari i Microsoft Edge.

x