Jak naprawić wskaźnik myszy zablokowany na iPadzie

IPad obsługuje mysz Bluetooth. Możesz używać go jako urządzenia wskazującego, tak jak na pulpicie. Jest to nowa funkcja, która została dodana w iPadzie 13 i chociaż jest to doskonała poprawa dla tych, którzy często korzystają z urządzenia, ma kilka dziwnych błędów. Wydaje się, że wskaźnik może utknąć od czasu do czasu. Problem pojawia się nawet w stabilnej wersji iPada 13.4, która została wydana w tym tygodniu. Oto jak możesz to naprawić.

Napraw wskaźnik myszy zablokowany na iPadzie

Ten błąd występuje w kilku różnych odmianach, ale najczęstszym jest ten, w którym wskaźnik jest wyśrodkowany na ekranie, a myszą nie rejestruje się żadnych kliknięć, stuknięć ani przeciągnięć. Ekran dotykowy nadal działa w większości przypadków, więc pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to odłączyć mysz. Jeśli łączy się za pomocą klucza sprzętowego, możesz go odłączyć, nawet jeśli ekran dotykowy jest zamrożony. Jeśli jest podłączony bezpośrednio przez Bluetooth, wyłącz Bluetooth na iPadzie.

Jeśli to nie zadziała, otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do Dostępność. Wybierz Dotknij> AssistiveTouch. Włącz / wyłącz AssistiveTouch. Przewiń w dół i przełącz przełącznik Dwell.

Jeśli to nie działa lub iPad jest zawieszony do tego stopnia, że ​​nawet ekran dotykowy nie reaguje, musisz wymusić ponowne uruchomienie iPada.

Jeśli twój iPad ma przycisk Home, naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania / wybudzania oraz przycisk Home, aż zobaczysz logo Apple. Pojawienie się może potrwać do 30 sekund.

Jeśli twój iPad nie ma przycisku Początek, musisz najpierw nacisnąć i szybko zwolnić przycisk zwiększania głośności. Następnie naciśnij i szybko zwolnij przycisk zmniejszania głośności. Następnie naciśnij i przytrzymaj przycisk budzenia / zasilania, aż zobaczysz ekran Apple.

Po ponownym włączeniu iPada powinieneś być w stanie ponownie przesunąć wskaźnik myszy. Jeśli nadal jest zablokowany, wyjmij mysz, wyłącz ją lub wyjmij poza zasięg iPada i ponownie uruchom ponownie.

Gdy będziesz mógł ponownie wejść w interakcję z iPadem, możesz ponownie sparować mysz lub całkowicie ją usunąć.

Ten błąd istnieje już od jakiegoś czasu i użytkownicy narzekają na nim na kilku forach, ale wygląda na to, że jeszcze go nie naprawiono. Obsługa myszy na samym iPadzie jest nieco niepoprawna, nawet w nowszych modelach, więc ta funkcja może przydać się z pewnym ulepszeniem.