Jak odtwarzać pliki Adobe Flash SWF poza przeglądarką internetową

Udostępnij teraz w social media:

Przeglądarki internetowe rezygnują z obsługi Flasha, ale co zrobić, jeśli masz plik SWF do otwarcia? Nie bój się: Adobe oferuje ukryte pobieranie Flash Playera dla systemów Windows, Mac i Linux. Możesz otworzyć plik SWF poza przeglądarką.

Adobe bardzo dobrze ukrywa samodzielny Flash Player. W witrynie Adobe nazywa się to „debugerem zawartości Flash Playera”.

Aby to zdobyć, odwiedź Strona pobierania debugowania w witrynie Adobe Flash Player. Kliknij łącze „Pobierz debugger treści projektora Flash Player” w systemie Windows, Mac lub Linux, w zależności od używanego systemu operacyjnego.

W systemie Windows będziesz mieć plik EXE, który nie wymaga instalacji. Po prostu kliknij dwukrotnie, aby go uruchomić.

  Jak dodawać notatki w plikach programu Photoshop

Uruchomienie samodzielnego pliku Flash Player EXE

Otrzymasz proste okno Adobe Flash Player. Aby otworzyć plik SWF, przeciągnij go i upuść w oknie lub kliknij opcję Plik> Otwórz. Możesz przejść do pliku SWF w systemie lokalnym lub wprowadzić ścieżkę do pliku SWF w sieci WWW.

Otwieranie pliku Flash z Internetu w samodzielnym programie Adobe Flash Player

Zmień rozmiar okna, aby powiększyć, jeśli obiekt Flash wydaje się zbyt mały. Teraz możesz oglądać plik SWF i wchodzić z nim w interakcje w zwykły sposób.

Możesz kliknąć obiekt Flash prawym przyciskiem myszy lub użyć paska menu, aby sterować standardowymi opcjami, takimi jak ustawienia powiększenia, jakość obrazu oraz włączanie i wyłączanie trybu pełnoekranowego.

Ekran powitalny gry Trogdor w samodzielnym programie Adobe Flash Player w systemie Windows

Najlepsza część: ten Flash Player będzie działał w przyszłości, nawet po całkowitym wycięciu Flasha przez przeglądarki internetowe. To nie tylko narzędzie do debugowania dla programistów; jest to niezwykle przydatne rozwiązanie kompatybilności dla każdego, kto potrzebuje Flasha.

  Odtwarzaj muzykę z dowolnego folderu lub biblioteki muzycznej w przeglądarce Firefox

x