Jak odtwarzać pliki Adobe Flash SWF poza przeglądarką internetową

Przeglądarki internetowe rezygnują z obsługi Flasha, ale co zrobić, jeśli masz plik SWF do otwarcia? Nie bój się: Adobe oferuje ukryte pobieranie Flash Playera dla systemów Windows, Mac i Linux. Możesz otworzyć plik SWF poza przeglądarką.

Adobe bardzo dobrze ukrywa samodzielny Flash Player. W witrynie Adobe nazywa się to „debugerem zawartości Flash Playera”.

Aby to zdobyć, odwiedź Strona pobierania debugowania w witrynie Adobe Flash Player. Kliknij łącze „Pobierz debugger treści projektora Flash Player” w systemie Windows, Mac lub Linux, w zależności od używanego systemu operacyjnego.

W systemie Windows będziesz mieć plik EXE, który nie wymaga instalacji. Po prostu kliknij dwukrotnie, aby go uruchomić.

Uruchomienie samodzielnego pliku Flash Player EXE

Otrzymasz proste okno Adobe Flash Player. Aby otworzyć plik SWF, przeciągnij go i upuść w oknie lub kliknij opcję Plik> Otwórz. Możesz przejść do pliku SWF w systemie lokalnym lub wprowadzić ścieżkę do pliku SWF w sieci WWW.

Otwieranie pliku Flash z Internetu w samodzielnym programie Adobe Flash Player

Zmień rozmiar okna, aby powiększyć, jeśli obiekt Flash wydaje się zbyt mały. Teraz możesz oglądać plik SWF i wchodzić z nim w interakcje w zwykły sposób.

Możesz kliknąć obiekt Flash prawym przyciskiem myszy lub użyć paska menu, aby sterować standardowymi opcjami, takimi jak ustawienia powiększenia, jakość obrazu oraz włączanie i wyłączanie trybu pełnoekranowego.

Ekran powitalny gry Trogdor w samodzielnym programie Adobe Flash Player w systemie Windows

Najlepsza część: ten Flash Player będzie działał w przyszłości, nawet po całkowitym wycięciu Flasha przez przeglądarki internetowe. To nie tylko narzędzie do debugowania dla programistów; jest to niezwykle przydatne rozwiązanie kompatybilności dla każdego, kto potrzebuje Flasha.

x