Jak skonfigurować maszynę parową z systemem Linux bez systemu operacyjnego Steam

Udostępnij teraz w social media:

Lubisz Steam OS, ale nie jesteś wielkim fanem dystrybucji Linuksa opartej na Debianie? Zamiast tego rozważ stworzenie własnej maszyny Linux Steam z sesją trybu Big Picture.

Konfiguracja sesji Steam Big Picture w systemie Linux bez pomocy systemu operacyjnego Steam jest trudna, ale wykonalna dzięki pakietowi Steam-Login. To hack na Linuksie, który zmusza funkcję „Big Picture” w Steam na Linuksie do działania jako środowisko pulpitu, podobnie jak zachowuje się tradycyjna instalacja systemu Steam OS Valve.

Steam-Login nie ma tych samych ulepszeń, co tradycyjna instalacja Steam OS, co oznacza, że ​​jeśli polegasz na specjalnych sterownikach kontrolera Valve, poprawkach GPU itp., Ta metoda nie jest dla Ciebie. Jeśli jednak nie jesteś fanem Steam OS i wolisz zamienić swój ulubiony system operacyjny w konsolę ze Steam, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami.

Uwaga: przed użyciem Steam-Login musisz zainstalować kompatybilne sterowniki GPU w systemie Linux, w przeciwnym razie gry mogą mieć problemy z działaniem. Dodatkowo musisz mieć konto Steam, w przeciwnym razie Steam-Login nie będzie działać.

Zainstaluj Steam

Przed skonfigurowaniem środowiska pulpitu Big Picture w dystrybucji Linuksa ważne jest, aby najpierw zainstalować klienta Steam. Postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami, aby go zainstalować.

  Jak zaktualizować do OpenShot 2.5 w systemie Linux

Ubuntu

sudo apt install steam

Debian

wget https://steamcdn-a.akamaihd.net/client/installer/steam.deb

Debian nie może samodzielnie zainstalować pakietu Steam. Zanim przejdziesz dalej, musisz włączyć pakiety 32-bitowe.

sudo dpkg --add-architecture i386

Uruchom polecenie update, aby zakończyć dodawanie pakietów 32-bitowych w Debianie. sudo apt-get update.

sudo apt-get update

Teraz, gdy pakiety 32-bitowe działają na Debianie, Steam jest gotowy do instalacji.

sudo dpkg -i steam.deb

sudo apt-get install -f

Arch Linux

Steam jest dostępny na Arch Linux, ale nie zostanie zainstalowany, jeśli repozytoria „Multilib” i „Społeczność” nie zostaną włączone w /etc/pacman.conf. Włącz je, a następnie wykonaj następujące polecenia w terminalu, aby go zainstalować.

sudo pacman -Syy steam

Fedora

Fedora nie ma Steam, ponieważ nie jest to oprogramowanie typu open source. Na szczęście jest na RPM Fusion.

Uwaga: zamień X na numer wersji Fedory (np. 28).

sudo dnf install https://download1.rpmfusion.org/free/fedora/rpmfusion-free-release-X.noarch.rpm

sudo dnf install https://download1.rpmfusion.org/nonfree/fedora/rpmfusion-nonfree-release-X.noarch.rpm

sudo dnf install steam -y

OpenSUSE

OpenSUSE ma klienta Steam gotowego do zainstalowania w OBS. Udaj się na oficjalną stronę Steam, wybierz swoją wersję i kliknij „Instaluj jednym kliknięciem”, aby zacząć działać.

  Jak korzystać z protokołu FTP z wiersza poleceń w systemie Linux

Zainstaluj Steam-Login

Sam Steam posiada funkcję Big Picture. Jednak nie zawiera kodu, który uczyniłby Big Picture środowiskiem graficznym. Zamiast tego musisz zainstalować narzędzie Steam-Login. Dzięki niemu możliwe jest oderwanie Steam na własną sesję, tworząc w grach „wrażenia podobne do systemu Steam OS”.

Uwaga: Steam-Login działa na Ubuntu, Debian i Arch Linux (dzięki AUR). Jednak programista nie ma żadnych pakietów dla dystrybucji Linuksa opartych na Redhat. Zamiast tego, jeśli planujesz używać tego w Fedorze lub OpenSUSE, musisz pobrać kod i samodzielnie go zbudować. Instrukcje, jak zbudować Steam-Login są dostępne na stronie Github dewelopera.

Ubuntu / Debian

Uruchomienie logowania Steam wymaga pobrania pakietu Deb. Pobranie Steam-Login to jedyny sposób na uniknięcie kompilacji oprogramowania, ponieważ deweloper nie aktualizuje PPA. Aby otrzymać paczkę, odwiedź tę stronę tutaj.

Gdy Debiut logowania Steam-Login znajduje się na komputerze z systemem Linux, otwórz terminal i wykonaj następujące czynności:

cd ~/Downloads
sudo dpkg -i steam-session_11_all.deb

sudo apt install -f

Arch Linux

Potrzebujesz logowania do Steam na Arch Linux? Na szczęście dla Ciebie dostępny jest pakiet AUR. Aby go zainstalować, otwórz terminal i wykonaj poniższe polecenia. Należy pamiętać, że podczas budowania programów z AUR zależności czasami nie są instalowane. Jeśli tak się stanie podczas instalacji Steam-Login, przejdź do oficjalnej strony AUR i pobierz je.

sudo pacman -S base-devel git
git clone https://aur.archlinux.org/steam-session-git.git

cd steam-session-git

makepkg -si

Korzystanie z logowania Steam

Po zainstalowaniu Steam i Steam-Login na komputerze z systemem Linux ciężka praca dobiegła końca. W tym momencie nie musisz już kompilować, instalować ani ulepszać żadnego oprogramowania. Zamiast tego wystarczy zalogować się na swoje konto Steam.

  4 najlepsze jednorazowe opcje zakupu programu Photoshop

Po zalogowaniu się do Steam uruchom ponownie komputer z systemem Linux. Po ponownym uruchomieniu zobaczysz menedżera logowania. Poszukaj „sesji” i wybierz opcję „Steam” zamiast „Gnome”, „Plasma”, „LXQt” itd.

Nie widzisz menedżera logowania po ponownym uruchomieniu? Możesz mieć włączone „automatyczne logowanie”. W takim przypadku kliknij „wyloguj”, aby wyjść z bieżącej sesji. Spowoduje to przejście do okna logowania. W tym miejscu kliknij „sesja” i wybierz opcję „Steam”. Wpisz swoje hasło i zaloguj się do sesji Steam „Big Picture”.

x