Jak sprawdzić, czy telefon z Androidem jest zrootowany, czy nie

Udostępnij teraz w social media:

Zrootowanie telefonu z Androidem nie jest łatwe, szczególnie jeśli jest to twój pierwszy raz. Jeśli zrootowałeś swój telefon, prawdopodobnie wiesz, że to zrobiłeś. Nie robisz tego przypadkowo. Rootowanie nie jest czymś, co można ukryć, nawet jeśli sam nie zrootujesz urządzenia. Oto jak sprawdzić, czy telefon lub tablet z Androidem jest zrootowany, czy nie.

Telefon z Androidem – zrootowany czy nie

Istnieją dwa proste sposoby sprawdzenia, czy telefon z Androidem jest zrootowany, czy nie. Oba dotyczą aplikacji. Pierwsza to aplikacja o nazwie SU lub SuperUser. Wyszukaj w szufladzie aplikacji aplikację o tej nazwie. Jeśli jest zainstalowany na urządzeniu, jest bardzo prawdopodobne, że jest zrootowany.

  Dlaczego oprogramowanie sprzętowe UEFI Twojego komputera wymaga aktualizacji zabezpieczeń

Oczywiście aplikacja SU może być po prostu zainstalowana i nie została użyta do zrootowania urządzenia. W takim przypadku powinno ci to powiedzieć tyle samo.

Jeśli potrzebujesz drugiej opinii lub nie możesz znaleźć aplikacji SU na urządzeniu, zainstaluj Root Check. Jest to bezpłatna aplikacja na Androida, która, jak sama nazwa wskazuje, może sprawdzić, czy urządzenie z Androidem jest zrootowane, czy nie. Pobierz aplikację ze sklepu Google Play i uruchom ją.

Pierwsza karta, tj. Karta Root, powie Ci, czy urządzenie jest zrootowane, czy nie.

Istnieją inne sposoby sprawdzenia, czy telefon z Androidem jest zrootowany czy nie. Powyższe metody są niezawodne i nie ma „ukrywania” statusu root telefonu lub oszukiwania wspomnianej powyżej aplikacji. Istnieje mnóstwo innych aplikacji dostępnych w sklepie Google Play, które mogą sprawdzić status root urządzenia. Możesz wybrać.

  Jak tymczasowo wyłączyć powiadomienia w przeglądarce Firefox

Sprawdź z komputera

Jeśli chcesz sprawdzić status rootowania telefonu z Androidem na swoim komputerze, możesz to zrobić za pomocą wiersza polecenia. Ten proces działa, ale musisz mieć zainstalowane narzędzia ADB i musisz mieć sterowniki dla urządzenia z Androidem również zainstalowane na komputerze. Ponadto musisz włączyć debugowanie USB na urządzeniu z Androidem.

Podłącz telefon z Androidem do komputera. Upewnij się, że jest włączony. Upewnij się, że debugowanie USB jest włączone. Otwórz wiersz polecenia z uprawnieniami administratora i uruchom następujące polecenie.

adb shell su

Polecenie zwróci status root podłączonego urządzenia. Poniższy zrzut ekranu pokazuje, że urządzenie nie jest zrootowane.

Pomiędzy tymi trzema metodami będziesz mógł sprawdzić status rootowania swojego urządzenia z całkowitą pewnością.

  Jak tworzyć wydarzenia kalendarza z poczty na iPhonie i iPadzie

x