Jak tworzyć widżety z przezroczystymi tłem na iPhonie

Chociaż możesz całkowicie dostosować ekran główny iPhone’a za pomocą widżetów i ikon, niestety nie możesz dodać między nimi pustej przestrzeni. Jest jednak na to obejście!

Jak stworzyć przezroczyste tło widżetu z obsługą skryptów

Aby to zrobić, będziemy używać bezpłatnej aplikacji Skryptowalne wyciąć część tła za pomocą gotowego skryptu. Nie będziesz musiał pisać ani jednej linii kodu! Wszystko, co robisz, to kopiowanie, wklejanie, a następnie naciśnięcie przycisku uruchamiania.

Sposób, w jaki robi to aplikacja, jest całkiem sprytny. Najpierw należy zrobić zrzut ekranu pustej strony ekranu głównego. Gdy zdecydujesz, gdzie chcesz umieścić widżet, Scriptable wycina prawą część tapety.

Gdy będziesz mieć zrzut ekranu tła swojego iPhone’a, będziesz go używać jako tła widżetu. Jest to obsługiwane w wielu aplikacjach innych firm, takich jak Widgetsmith, Sticky Widgets, a nawet Scriptable (więcej o tym później).

A więc najpierw: zrób zrzut ekranu pustego ekranu głównego na swoim iPhonie. Aby to zrobić, dotknij i przytrzymaj pustą część ekranu głównego iPhone’a, aby przejść do trybu potrząsania.

Następnie przesuń palcem do ostatniej strony ekranu głównego (lub takiej, która nie ma żadnych ikon aplikacji ani widżetów). Naciśnij jednocześnie przyciski boczne i przyciski zwiększania głośności. Jeśli Twój iPhone ma czytnik Touch ID, naciśnij przyciski boczny i główny.

Naciśnij przyciski boczne i przyciski zwiększania głośności, aby zrobić zrzut ekranu na telefonie iPhone.

Teraz przejdź do tego Strona GitHub i skopiuj cały kod. Otworzyć Skryptowalne app, a następnie stuknij znak plus (+) w prawym górnym rogu.

Kliknij znak plusa.

Następnie dotknij dwukrotnie pustej części ekranu, a następnie dotknij „Wklej”.

  Kran

Po dodaniu kodu dotknij ikony Uruchom (wygląda jak symbol „Odtwórz”) na pasku narzędzi u dołu.

Stuknij ikonę Uruchom.

Jeśli wykonałeś czynności, które omówiliśmy powyżej i zrobiłeś zrzut ekranu, kliknij „Kontynuuj”.

Kran

Wybierz zrzut ekranu z programu do przesyłania multimediów.

Wybierz zrzut ekranu pustego ekranu głównego.

Wybierz rozmiar widżetu, który chcesz utworzyć (Mały, Średni lub Duży); wybraliśmy „Medium”. Następnie dotknij miejsca, w którym chcesz umieścić widżet; wybraliśmy „Top”.

Dotknij miejsca, w którym chcesz umieścić widżet.

Wskaż „Eksportuj do zdjęć”, aby zapisać obraz w aplikacji Zdjęcia.

Kran

Tło widżetu znajdziesz teraz w aplikacji Zdjęcia.

Jak stworzyć widżet z przezroczystym tłem

Teraz, gdy masz przezroczyste tło, wystarczy utworzyć niestandardowy widget. W tym przykładzie będziemy używać Widgetsmith.

W Widgetsmith możesz utworzyć pusty widżet (używając obrazu, który utworzyłeś powyżej) lub użyć obrazu jako tła dla widżetu daty i godziny.

Otwórz Widgetsmith i przejdź do sekcji „Widgets”. Tworzymy średni widżet, więc stukamy „Dodaj średni widżet”, a następnie wybieramy widżet do edycji.

Kran

Dotknij podglądu.

Stuknij podgląd widżetu w Widgetsmith.

Na ekranie dostosowywania widżetu dotknij „Data i godzina zdjęcia” w sekcji „Styl”. Wybierz „Zdjęcie”, jeśli chcesz utworzyć pusty widżet.

Kran

W sekcji „Wybrane zdjęcie” kliknij „Wybierz zdjęcie”.

Kran

Kliknij obraz utworzony w Scriptable.

Kliknij obraz.

Kliknij strzałkę Wstecz.

Kliknij strzałkę Wstecz.

Tutaj możesz zmienić nazwę widżetu. Po zakończeniu dotknij „Zapisz”.

Kran

Teraz nadszedł czas, aby dodać widżet do ekranu głównego iPhone’a. Wróć do ekranu głównego, a następnie stuknij i przytrzymaj pusty obszar. Stuknij znak plus (+) w lewym górnym rogu.

Kliknij znak plusa.

Kliknij „Widgetsmith”.

Kran

Przejdź do widżetu, który chcesz dodać, a następnie dotknij „Dodaj widżet”.

Kran

Domyślnie właśnie utworzony widżet powinien pojawić się tutaj; jeśli nie, dotknij go, aby go dostosować.

Stuknij widżet, aby uzyskać więcej opcji.

Kliknij „Widżet”.

Kran

Dotknij utworzonego przed chwilą widżetu.

Dotknij utworzonego widżetu.

Jeśli widżet nie jest tam, gdzie go potrzebujesz, możesz go przesunąć, aby wyrównał się z tapetą. Wybierz „Gotowe”, gdy będziesz zadowolony z układu ekranu głównego.

Kran

Teraz masz widżet z przezroczystym tłem! Po prostu powtórz ten proces, aby utworzyć więcej i używać ich na wszystkich ekranach głównych iPhone’a.

Chcesz umieścić więcej widżetów na ekranie głównym iPhone’a? Ułóż je!

x