Jak usunąć elementy z nowego menu w Eksploratorze plików systemu Windows

Menu Nowa pozycja w Eksploratorze plików umożliwia tworzenie nowych plików w bieżącym folderze, ale możesz nie używać niektórych opcji. Oto jak usunąć niechciane wpisy z listy.

Dostęp do menu Nowy element można uzyskać, klikając przycisk „Nowy element” w folderze Eksploratora plików.

Możesz także uzyskać do niego dostęp, klikając prawym przyciskiem myszy pusty obszar w folderze, a następnie wskazując opcję „Nowy” w menu kontekstowym, które się pojawi.

Plik

Niektóre programy automatycznie dodają nowe typy plików do tego menu, co może zaśmiecać menu, jeśli nigdy nie będziesz ich używać. Aby usunąć wpis, musisz przejść do rejestru systemu Windows i usunąć wpis.

Standardowe ostrzeżenie: Edytor rejestru to potężne narzędzie, którego niewłaściwe użycie może spowodować niestabilność systemu lub nawet uniemożliwić jego działanie. To dość prosty hack i tak długo, jak trzymasz się instrukcji, nie powinieneś mieć żadnych problemów. To powiedziawszy, jeśli nigdy wcześniej z tym nie pracowałeś, rozważ przeczytanie o tym, jak korzystać z Edytora rejestru, zanim zaczniesz. I zdecydowanie wykonaj kopię zapasową rejestru (i komputera!) Przed wprowadzeniem zmian.

Otwórz Edytor rejestru, naciskając przycisk Start i wpisując „regedit”. Naciśnij klawisz Enter, aby otworzyć Edytor rejestru, a następnie zezwól mu na wprowadzanie zmian na komputerze.

Wynik wyszukiwania regedit.

Na lewym pasku bocznym Edytora rejestru będzie klucz najwyższego poziomu o nazwie HKEY_CLASSES_ROOT.

Edytor rejestru pokazujący klucz HKEY_CLASSES_ROOT.

Tutaj przechowywane są wszystkie typy plików. Zamierzamy usunąć typ pliku „Kontakt” z menu Nowa pozycja. Rozwiń klucz HKEY_CLASSES_ROOT, klikając strzałkę obok niego, a następnie przewiń w dół, aby znaleźć rozszerzenie pliku, które chcesz usunąć z menu Nowa pozycja (w naszym przypadku jest to „.contact” dla pliku kontaktu).

Rozwiń ten klucz, a zobaczysz podklucz o nazwie „ShellNew”.

Klucz .contact został rozwinięty, aby wyświetlić klucz ShellNew.

Kliknij ten klawisz prawym przyciskiem myszy i kliknij „Usuń” w menu kontekstowym.

Menu kontekstowe z podświetlonym poleceniem Usuń.

Pojawi się komunikat potwierdzający. Jeśli jesteś pewien, że chcesz usunąć typ pliku z menu Nowa pozycja, kliknij „Tak”.

Komunikat potwierdzający usunięcie.

I to wszystko. Typ pliku – w tym przypadku typ pliku kontaktów – nie znajduje się już w menu Nowa pozycja.

Plik

Jeśli usunąłeś coś niepoprawnie, możesz dodać to z powrotem, chociaż najpierw musisz utworzyć plik szablonu. Zwykle jest to tak proste, jak utworzenie pustego pliku i użycie go, ale zapoznaj się z naszym przewodnikiem, aby uzyskać pełne instrukcje.

x