Jak uzyskać jednorazowy adres e-mail

Udostępnij teraz w social media:

Życie bez poczty elektronicznej jest prawie niemożliwe. Większość rzeczy została przeniesiona online i prawie każdy wypełniony formularz prosi o podanie adresu e-mail. W przypadku często używanych aplikacji lub usług, takich jak Dysk Google, udostępnianie poczty e-mail nie jest wielkim problemem. W przypadku usług, z których nie planujesz często korzystać, podanie głównego adresu e-mail otwiera Cię na niepotrzebne wiadomości.

Jednorazowy adres e-mail

Jednorazowy adres e-mail to wiadomość e-mail, która jest aktywna przez krótki czas. Możesz wysyłać i odbierać wiadomości e-mail na ten adres i z tego adresu. Gdy już go nie potrzebujesz, możesz go usunąć. Dzięki temu możesz na przykład tymczasowo korzystać z usługi, ale nie mieć od niej wiadomości e-mail wypełniających główną skrzynkę odbiorczą.

  Jak przycinać obrazy i filmy do historii na Instagramie?

Uzyskaj jednorazowy adres e-mail

Istnieje wiele usług oferujących jednorazowy adres e-mail. Możesz użyć dowolnego z nich, aby utworzyć wiadomość e-mail i używać jej tam, gdzie potrzebujesz.

Tymczasowa poczta: Temp Mailo oferuje tylko adres e-mail, którego możesz użyć do rejestracji. Nie daje Ci skrzynki odbiorczej, co oznacza, że ​​nie możesz wysyłać ani odbierać wiadomości. Nie można pobrać żadnych kodów weryfikacyjnych ani linków wysłanych na ten adres.

Poczta w 10 minut: 10-minutowa poczta oferuje adres e-mail, który wygasa po dziesięciu minutach, ale daje również skrzynkę odbiorczą. Jest to idealne rozwiązanie do zarejestrowania się w usłudze, która będzie wymagać weryfikacji adresu e-mail lub wysłania kodu weryfikacyjnego. Jeśli potrzebujesz adresu na dłużej niż dziesięć minut, możesz poprosić o więcej czasu.

  Jak zdobyć darmowe Pokèballi podczas blokady

Przesyłka pocztowa: Zrzut poczty pozwala na stworzenie niestandardowego e-maila, tzn. możesz użyć swojego imienia i nazwiska, aby e-mail wyglądał „prawdziwie”. Otrzymasz skrzynkę odbiorczą i na adres e-mail nie wygaśnie ich ważność. Twoja skrzynka odbiorcza może pomieścić dziesięć wiadomości i nie więcej.

Utwórz alternatywny adres e-mail

Jeśli nie wiesz, jak długo będziesz potrzebować „jednorazowego” e-maila lub nie ufasz usługom, które je zapewniają, możesz utworzyć prawdziwy e-mail i używać go jako „śmieci”. Rozważ utworzenie drugiego e-maila Gmail lub e-mail Protonmail. Używaj go, gdy nie chcesz używać swojego prawdziwego lub głównego adresu e-mail.

Będziesz mógł pobierać wiadomości, kiedy tylko zechcesz.

  Jak uzyskać najlepszą jakość dźwięku w Spotify

Użyj iCloud+

Jeśli posiadasz iPhone’a, możesz kupić i subskrypcję iCloud+. Oprócz miejsca w chmurze usługa umożliwi opcję „Ukryj mój adres e-mail” w standardowej aplikacji Mail. Zamiast tego możesz skonfigurować i używać tymczasowej poczty e-mail w Mail. Decyzja o usunięciu tymczasowego e-maila zależy wyłącznie od Ciebie.

Post Jak zdobyć jednorazowy adres e-mail pojawił się jako pierwszy na newsblog.pl.

x