Jak uzyskać zwrot pieniędzy za gry Epic Store

Większość internetowych sklepów z grami ma zasady zwrotu pieniędzy, kiedy nie możesz uruchomić gry, kupić ją przez pomyłkę lub po prostu nie lubisz gry. Sklep Epic Games nie jest inny, co daje łatwy formularz żądania zwrotu pieniędzy.

Jak poprosić o zwrot pieniędzy w sklepie Epic Games

Polityka zwrotów Epic jest podobny do Steam. Zgodnie z polityką możesz otrzymać pełny zwrot pieniędzy z dowolnego powodu, o ile zwrócisz grę w ciągu 14 dni od zakupu i masz mniej niż dwie godziny czasu gry. Nie możesz otrzymać zwrotu pieniędzy, jeśli zostałeś zablokowany w tej grze z jakiegokolwiek powodu, w tym z powodu naruszenia Warunków korzystania z usługi.

Aby rozpocząć proces, otwórz dowolną przeglądarkę i przejdź do epicgames.com, następnie kliknij „Wsparcie”W górnym pasku.

Wybierz „Epic Games Store”, Aby uzyskać dostęp do witryny pomocy Sklepu.

Strona pomocy Epic Games

Kliknij niebieski „Skontaktuj się z nami”W prawym górnym rogu strony, aby otworzyć formularz Kontakt.

Strona pomocy sklepu Epic Games

Wypełnij formularz, podając swój język, imię i nazwisko oraz adres e-mail. Chociaż formularz wsparcia mówi, że Twoje imię i nazwisko jest opcjonalne, Epic Games może skontaktować się z Tobą w celu zweryfikowania Twojej tożsamości, a podanie jej z góry przyspieszy ten proces. W tytule produktu wybierz grę, którą chcesz zwrócić; w polu poniżej wskaż używany system operacyjny. Otwórz menu „Użyj menu rozwijanego, które najlepiej opisuje Twoje zapytanie” i kliknij „Wniosek o zwrot środków / Problemy z zakupem”.

Formularz wniosku o zwrot kosztów Epic Games

Opisz swój problem. Zalecamy podanie krótkiego, jasnego powodu, dla którego chcesz otrzymać zwrot pieniędzy, aby upewnić się, że wszystko pójdzie gładko. Gdy skończysz, wpisz kod zabezpieczający i kliknij „Prześlij”. Otrzymasz e-mail z potwierdzeniem od Epic Games, że Twoja prośba została odebrana.

Co musisz wiedzieć o procesie zwrotu pieniędzy

Zwroty pieniędzy zawsze mogą być trudne, jeśli chodzi o duże firmy, takie jak Epic. Oto kilka wskazówek, dzięki którym Twoja prośba o zwrot środków przebiegnie bezproblemowo:

Opisując swój problem w formularzu kontaktowym, podaj identyfikator zamówienia, który pojawił się w e-mailu z potwierdzeniem pierwszego zakupu, aby przyspieszyć żądanie zwrotu pieniędzy.
Pamiętaj, że o zwrot należy składać w ciągu 14 dni od zakupu, a zwrot pieniędzy nie będzie przysługiwał, jeśli gra ma więcej niż dwie godziny odtwarzania.
Jeśli kupiłeś kod poza sklepem Epic Games, będziesz musiał poprosić tę witrynę o zwrot pieniędzy.
Nie możesz zwrócić czegoś, jeśli zostałeś zablokowany w tej grze lub naruszyłeś warunki korzystania z usługi.
Jeśli kupiłeś grę w sklepie Epic Games po pełnej cenie i trafi ona do sprzedaży w okresie 14 dni od zakupu i poniżej dwóch godzin gry, możesz otrzymać zwrot pieniędzy, a następnie ponownie kupić grę. Epicki wyraźnie umożliwia to zachowanie maksymalizacji oszczędności, jeśli kupisz grę tuż przed przeceną, i nie uważa tego za nadużycie zwrotu pieniędzy.
Jeśli chcesz anulować prośbę o zwrot pieniędzy, odpowiedz na wiadomość e-mail z biletem do pomocy technicznej, którą otrzymałeś, kiedy po raz pierwszy złożyłeś wniosek o zwrot pieniędzy. Poproś o anulowanie pierwotnego wniosku.

Twój przebieg może się różnić, więc daj nam znać, czy i jak to robi w komentarzach.

Epic Games ma nadzieję ukraść udział w rynku dominującej platformie Steam Valve, obsługując deweloperów, biorąc plik mniejsze cięcie dochodów (12 procent) niż Valve (30 procent). Epic oferuje również bezpłatne licencje na swój silnik Unreal dla programistów, którzy przynajmniej tymczasowo udostępniają swoje gry swojej platformie. Miejmy taką nadzieję dawniej kontrowersyjna polityka zwrotów nieustannie ulepsza gry na PC dla nas wszystkich.

x