Jak włączyć i zarządzać autoodtwarzaniem w systemie Windows 10

Podłączamy niezliczone urządzenia do naszych komputerów; Dyski twarde, dyski SSD, karty pamięci, telefony, kamery internetowe itp. Windows może je automatycznie wykryć, znaleźć i zainstalować sterowniki oraz skonfigurować wszystko, abyśmy mogli od razu korzystać z podłączonego urządzenia. To całkiem niesamowita funkcja, która sprawia, że ​​większość urządzeń jest łatwa w użyciu, ale system Windows nie poprzestaje na tym. Po podłączeniu urządzenia, takiego jak karta pamięci lub zewnętrzny dysk twardy, otworzy się i zapyta, jak od razu uzyskać dostęp do urządzenia. Jest to funkcja autoodtwarzania, która działa i może być denerwująca, zwłaszcza jeśli wyskakuje za każdym razem, gdy podłączasz urządzenie lub wyprowadzasz system ze snu z już podłączonym urządzeniem. Oto jak włączyć / wyłączyć autoodtwarzanie w systemie Windows 10 i ustawić domyślną akcję autoodtwarzania dla dysku zewnętrznego i karty pamięci.

Otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do grupy ustawień Urządzenia. Wybierz kartę Autoodtwarzanie i włącz / wyłącz ją tutaj. Jeśli wyłączysz autoodtwarzanie, system Windows nigdy nie otworzy żadnego urządzenia do przeglądania ani nie zapyta, jak chcesz uzyskać do niego dostęp po każdym podłączeniu. Jeśli ustawisz system Windows tak, aby zawsze otwierał zewnętrzny dysk twardy i wyświetlał pliki po podłączeniu, już tego nie zrobi.

win10-autoplay

Aby ustawić domyślne działanie autoodtwarzania dla zewnętrznego dysku i karty pamięci, wybierz działanie w sekcji „Wybierz domyślne ustawienia autoodtwarzania” i włącz „Autoodtwarzanie”.

win10-autoplay-default

Spowoduje to oczywiście włączenie autoodtwarzania dla wszystkich podłączonych urządzeń. System Windows 10 wyświetli monit o wybranie domyślnej akcji do wykonania dla urządzenia i należy ustawić domyślną akcję za pośrednictwem powiadomienia. Jeśli szukasz więcej opcji dla urządzeń, których nie ma na liście, przejdź do aplikacji Panel sterowania i przejdź do ustawień autoodtwarzania.

urządzenia z autoodtwarzaniem

Podłącz urządzenie, dla którego chcesz ustawić akcję domyślną, i przewiń w dół do samego dołu opcji autoodtwarzania, aby wybrać dla niego akcję.

autoplay-devices-win10

W każdym razie będziesz musiał mieć włączoną opcję „Autoodtwarzanie”. Jeśli nie chcesz, aby urządzenie otwierało się po podłączeniu, ustaw domyślną akcję na nic, tj. Nic nie rób, gdy urządzenie jest podłączone.