Udostępnij teraz w social media:

W trybie pulpitu system Windows 10 umożliwia korzystanie z menu Start w trybie pełnoekranowym (podobnie jak menu Start w trybie tabletu) lub w bardziej tradycyjny sposób, który obejmuje tylko część ekranu. Oto, jak zmienić sposób działania.

W zależności od konfiguracji menu Start, pełnoekranowe menu Start wygląda mniej więcej tak. Zgodnie z oczekiwaniami obejmuje cały ekran (ale nie pasek zadań) i możesz przełączać się między widokiem „przypiętych kafelków” a widokiem „wszystkich aplikacji” za pomocą przycisków w lewym górnym rogu.

To bardzo przypomina ekran startowy systemu Windows 8 – duże płótno pełnoekranowe, na którym można umieścić wszystkie kafelki skrótów.

Sprawdź -   7 najlepszych aplikacji emulatorów dla systemu Linux, które powinieneś wypróbować

Aby skonfigurować, czy widzisz menu Start na pełnym ekranie w trybie pulpitu, czy nie, musisz wprowadzić zmianę w Ustawieniach systemu Windows.

Najpierw otwórz „Ustawienia”, klikając menu „Start” i wybierając ikonę „Koło zębate” po lewej stronie. (Możesz także nacisnąć Windows + I).

W menu Start systemu Windows 10 kliknij plik

Po otwarciu ustawień kliknij „Personalizacja” na ekranie głównym.

W ustawieniach systemu Windows 10 kliknij

W Personalizacja wybierz „Start” na pasku bocznym, aby otworzyć ustawienia „Start”.

W ustawieniach systemu Windows 10 kliknij

W ustawieniach menu Start znajdź przełącznik oznaczony „Użyj Start na pełnym ekranie”. Jeśli chcesz używać menu Start na pełnym ekranie w trybie pulpitu, ustaw ten przełącznik w pozycji „Włączone”. Jeśli nie chcesz, aby program Start obejmował cały ekran po otwarciu go w trybie pulpitu, ustaw ten przełącznik na „wyłączony”.

Sprawdź -   Jak sprawdzić, czy aplikacja jest podpisana na macOS

W ustawieniach systemu Windows 10 kliknij plik

Zwróć uwagę, że to ustawienie nie wpływa na pełnoekranowe menu Start w trybie tabletu. Gdy komputer jest w trybie tabletu, zawsze wyświetla pełnoekranowe menu Start.

Aby szybko wyłączyć tryb tabletu, otwórz „Centrum akcji”, klikając lub stukając przycisk powiadomień w odległym rogu paska zadań. Gdy pojawi się menu Centrum akcji, wybierz przycisk „Tryb tabletu”.

Możesz także całkowicie wyłączyć tryb tabletu w Ustawienia> System> Tablet.

W Centrum akcji systemu Windows 10 dotknij przycisku Tryb tabletu.

Nie musisz korzystać z pełnoekranowego menu Start, aby uzyskać więcej miejsca na skróty. Jeśli chcesz użyć większego menu Start bez zajmowania całego ekranu, możesz łatwo zmienić rozmiar menu Start, klikając i przeciągając krawędzie menu Start.

Sprawdź -   Aplikacja Fresh Paint ciągle się zawiesza w systemie Windows 10 (NAPRAWIONO)