Jak wpisać emoji na komputerze Mac za pomocą skrótu klawiaturowego

Udostępnij teraz w social media:

Twój Mac ma szybki klawisz skrótu, który otworzy selektor emotikonów w dowolnej aplikacji. Możesz szybko wstawić emoji w dowolnym miejscu na macOS – w aplikacji do obsługi wiadomości, w wiadomości e-mail, a nawet w edytowanym dokumencie. Oto jak go używać.

Najpierw otwórz aplikację, do której chcesz wstawić emoji. Kliknij dowolny obszar wprowadzania tekstu, a gdy zobaczysz kursor, naciśnij klawisze Control + Command + Spacja. Pojawi się panel emoji.

W panelu emoji kliknij emoji, którego chcesz użyć, a pojawi się on w aplikacji.

Emotikony wstawione do aplikacji Mac.

Możesz również wyszukać emotikony za pomocą pola wyszukiwania. Kliknij pole i wpisz opis wszystkiego, co chcesz. Na przykład możesz wpisać „ogień” i zobaczyć wszystkie emotikony związane z ogniem.

  Jak udostępnić schowek w przeglądarkach Chrome

Wpisz słowo w polu wyszukiwania, aby wyszukać emotikony na komputerze Mac.

Gdy znajdziesz tę, którą chcesz, kliknij ją, a pojawi się ona w aplikacji.

Możesz także przeciągnąć wyskakujący panel emoji do własnego niezależnego okna, które pozostaje otwarte nawet po wybraniu emoji. W ten sposób możesz kliknąć emoji w dowolnym momencie, a zostanie on wstawiony do używanej aplikacji.

Przeciągnij wyskakujące okienko emoji, aby zamienić je w niezależne okno na komputerze Mac.

Na koniec, jeśli chcesz przejrzeć emotikony według kategorii lub zobaczyć każdy z nich bardziej szczegółowo, naciśnij mały przycisk „Emoji i symbole” w oknie emoji. (Przycisk wygląda jak ikona małego okienka z symbolem „Polecenia” w środku).

wciśnij

Okno emoji rozwinie się do przeglądarki znaków i zobaczysz więcej opcji przeglądania, wyszukiwania i wybierania emoji.

Badanie okna przeglądarki znaków na komputerze Mac.

Aby wrócić do małego okna wyboru emotikonów, kliknij przycisk „Emotikony i symbole”, który znajduje się tuż obok paska wyszukiwania.

  Błąd Microsoft Visual C ++ 0x80070666: Oto jak to naprawić

Jeśli często używasz emotikonów, możesz także dodać przycisk panelu emoji do paska menu. Aby to zrobić, otwórz „Preferencje systemowe” i kliknij „Klawiatura”. Następnie kliknij kartę klawiatury i zaznacz pole wyboru „Pokaż przeglądarki klawiatury i emotikonów na pasku menu”.

Baw się z emoji!

Nawiasem mówiąc, jeśli chcesz szybko wstawić emoji na komputerze z systemem Windows, system Windows 10 ma również skrót klawiaturowy do wstawiania emoji.

x