Jak wyłączyć ograniczanie mocy procesora firmy Dell dla nieznanych zasilaczy

Dell robi raczej irytującą rzecz ze swoimi laptopami. Jeśli nie używasz zasilacza marki Dell, może on nie działać z Twoim laptopem lub moc procesora może być ograniczona. Jest to problem, zwłaszcza jeśli nie możesz dostać w swoje ręce adaptera zatwierdzonego przez firmę Dell. Prawie sprawia, że ​​obudowa nie korzysta z laptopów wyprodukowanych przez firmę Dell, ale jeśli już posiadasz i używasz nieoryginalnego adaptera, potrzebujesz sposobu na wyłączenie dławienia mocy procesora firmy Dell.

OSTRZEŻENIE SPOILERA: Przewiń w dół i obejrzyj samouczek wideo na końcu tego artykułu.

Możesz to zrobić za pomocą aplikacji o nazwie ThrottleStop, jednak musisz być bardzo ostrożny. Przed użyciem aplikacji upewnij się, że znasz dokładne wymagania dotyczące zasilania systemu i procesora. Jeśli dostarczysz zbyt dużo energii do swojego systemu, najprawdopodobniej spalisz coś nie do naprawienia.

Wyłącz funkcję ograniczania mocy procesora firmy Dell

Pobierz ThrottleStopi uruchom aplikację. Wyłącz opcję BD PROCHOT i nie zmieniaj niczego więcej. Kliknij opcję Włącz, a ograniczanie mocy procesora powinno być wyłączone.

Ograniczanie mocy

Firma Dell robi to, aby zapewnić, że podrabiane adaptery, których użytkownicy mogą w końcu używać, nie uszkodzą ich sprzętu. Gdyby pracowało o połowę mniej, aby zapewnić łatwiejszy dostęp do autentycznych adapterów, nikt nie musiałby zawracać sobie głowy takimi aplikacjami, a użytkownicy nie byliby zmuszeni do korzystania z podrobionych adapterów.

Żeby było jasne, ta funkcja nie jest bezużyteczna. Możesz w końcu kupić adaptery, które dostarczają zbyt dużo mocy do twojego laptopa. Jest to niepotwierdzone, ale ostatecznie musiałem użyć podrobionego adaptera ze starym laptopem Dell, gdy nie mogłem znaleźć oryginalnego i, jak można było przewidzieć, spalił zasilacz. Cały laptop nie został wycofany z użytku. Uszkodzenie zostało naprawione w ciągu kilku minut w warsztacie, ale odłączyłem go od zasilania zaraz po przepaleniu, więc uszkodzenie było minimalne.

Chodzi o to, że zanim zdecydujesz się wyłączyć dławienie mocy, upewnij się, że adapter nie dostarcza zbyt dużej mocy do twojego laptopa. Sprawdź oryginalny adapter, a powie Ci, ile mocy może dostarczyć. Zabierz ładowarkę do warsztatu naprawczego i poproś o sprawdzenie, ile pobiera mocy, aby upewnić się, że nie dostarcza zbyt dużej mocy.

Powinieneś również upewnić się, że podjąłeś wszelkie możliwe środki ostrożności, aby zapewnić stabilne zasilanie systemu.

x