Jak zainstalować i odinstalować motywy w Chrome

Udostępnij teraz w social media:

Chrome ma motywy. Jeśli kiedykolwiek męczy Cię ciągłe zmęczenie oczu spowodowane jasnym interfejsem przeglądarki, ciemny motyw jest dobrym rozwiązaniem. Możesz także zainstalować różne rozszerzenia, aby przyciemnić karty przeglądarki lub użyć Podświetlenia nocnego w systemie Windows 10. Oto jak zainstalować i odinstalować motywy w Chrome.

Zainstaluj motywy

Możesz znaleźć motywy dla Chrome w Chrome Web Store. Do wyboru jest sporo i jest kilka motywów od Google, a także cała kolekcja ciemnych motywów. Wybierz motyw, który chcesz zainstalować, i kliknij przycisk Dodaj do Chrome. To mniej więcej to samo, co instalacja rozszerzenia w Chrome.

Odinstaluj motywy

Odinstalowanie motywu w Chrome jest tak proste, jak jego zainstalowanie, chociaż nie można go odinstalować z Chrome Web Store, tak jak w przypadku rozszerzeń.

  Co to są pomarańczowe i zielone kropki na iPhonie lub iPadzie?

Aby odinstalować motywy w Chrome, kliknij przycisk więcej opcji w prawym górnym rogu i wybierz Ustawienia z menu, które zostanie otwarte.

Na ekranie Ustawienia przewiń w dół do sekcji Wygląd, a zobaczysz opcję o nazwie Motyw. Ta opcja będzie miała przycisk Przywróć domyślne. Kliknij go, a bieżący motyw zostanie usunięty.

Motywy Chrome nie są złe, ale mają swoje wady. Motyw, nawet jeśli jest ciemny, nie zmieni wyglądu wewnętrznych stron Chrome, np. Strony Pobrane lub Historia. Dotyczy to wszystkich motywów, ponieważ motywy, takie jak rozszerzenia dla Chrome, są objęte tymi samymi regułami, które uniemożliwiają im modyfikowanie stron wewnętrznych. Jest to funkcja bezpieczeństwa, której celem jest zapobieganie przechwytywaniu przeglądarki przez złośliwe rozszerzenia lub motywy.

  Jak automatycznie ukryć ikony komputerów stacjonarnych w systemie Windows 10

Nie oznacza to, że przez cały czas jesteś narażony na oślepiająco jasny biały interfejs. Stronę nowej karty można zmodyfikować za pomocą motywu, a jeśli zainstalujesz ciemny motyw, który może modyfikować tę stronę, możesz uzyskać ciemne tło na stronie nowej karty. Jeśli nie jesteś fanem motywów, ale chcesz, aby strona nowej karty była mniej jasna, możesz zmienić tło na dowolne wybrane zdjęcie.

Niezależnie od tego strony wewnętrzne pozostaną niezmienione. Nie ma flagi, którą można włączyć, ani żadnego klucza rejestru, który można edytować, aby to zmienić. Chrome w końcu otrzyma tryb ciemny, podobny do tego z Windows 10. Jest nadal tylko w wersji beta, więc może minąć trochę czasu, zanim będzie dostępny dla wszystkich użytkowników, ale jest to coś, na co można się doczekać.

  Jak założyć kartę biblioteczną z domu

x