Jak założyć bezpłatne konto Apple Developer

Udostępnij teraz w social media:

Konto Apple Developer daje dostęp do dwóch rzeczy; narzędzia programistyczne Apple oraz możliwość przesyłania aplikacji do App Store lub Mac App Store. Powszechnie wiadomo, że aby założyć konto Apple Developer, należy uiścić roczną opłatę w wysokości 100 USD, ale jest to potrzebne tylko wtedy, gdy trzeba przesłać aplikację do jednego ze sklepów Apple. Jeśli chcesz uzyskać dostęp do niezliczonych narzędzi, które Apple ma dla programistów, załatwi to bezpłatne konto.

Aby utworzyć bezpłatne konto programisty Apple, wystarczy zalogować się do portalu Apple Developer za pomocą zwykłego identyfikatora Apple ID.

Konto programisty Apple

Odwiedź ten link w przeglądarce. Możesz to zrobić na dowolnym urządzeniu, niekoniecznie musi to być urządzenie Apple. Kliknij opcję Konto w prawym górnym rogu i zaloguj się za pomocą konta Apple.

  Jak naprawić mikrofon, który jest zbyt cichy w systemie Windows 10

To naprawdę wszystko, czego potrzeba. Po zalogowaniu zostaniesz przeniesiony do portalu programistów Apple, gdzie możesz uzyskać dostęp do dokumentacji i narzędzi do tworzenia aplikacji na iOS i macOS. Otrzymujesz również dostęp do forów programistów, z którymi możesz rozmawiać i szukać pomocy od innych programistów.

Jeśli przewiniesz nieco dalej, zobaczysz komunikat „Dołącz do programu dla programistów Apple”. Aby rozpocząć dystrybucję aplikacji, kliknij tę wiadomość.

Następna strona pokaże zalety dołączenia do programu dla programistów, przejrzyj je, jeśli chcesz, lub po prostu kliknij przycisk Zarejestruj się u góry. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aż dojdziesz do strony, aby kupić subskrypcję. Kup, jeśli chcesz rozpowszechniać swoją aplikację. Powinieneś wiedzieć, że zakup może potrwać do dwóch dni lub 48 godzin, więc nie zostawiaj tego na ostatnią chwilę przed dystrybucją aplikacji.

  Jak sprawić, by kontroler emulował kontroler Xbox

Jeśli szukasz sposobu dystrybucji aplikacji do App Store lub Mac App Store za pomocą bezpłatnego konta Apple Developer, nie jest to możliwe. Darmowe konto daje dostęp do narzędzi, dokumentacji i forów, nic więcej.

Apple umożliwia rejestrację jako osoba fizyczna lub firma. Wydaje się, że nie ma opcji oferującej studentom zniżkę na konto programisty. Będziesz potrzebować płatnej wersji, aby zaktualizować aplikację, jednak nie potrzebujesz jej, aby kontynuować dystrybucję. Wielu programistów ostatecznie rezygnuje z aplikacji, ale aplikacje, choć są przestarzałe, są nadal dostępne w ich sklepach.

x