Jak zgłosić recenzje spamu w App Store na iOS

Jedną z najtrudniejszych rzeczy do zrobienia na forach lub platformach, które pozwalają użytkownikom zamieszczać komentarze / recenzje, jest ich moderowanie. Jeśli forum zacznie wypełniać się spamem, straci swoją wiarygodność. To samo dotyczy większości platform internetowych, które pozwalają ludziom wchodzić w interakcje i budować społeczności. Sklepy internetowe są często atakowane przez spamerów, a jeśli recenzje zaczną wprowadzać w błąd, sklep będzie cierpiał z tego powodu. Oto jak możesz zgłaszać recenzje spamu w App Store na iOS.

Zgłoś spam w App Store

Otwórz aplikację App Store na iPhonie lub iPadzie i przejdź do strony aplikacji zawierającej recenzję spamu. Znajdź przegląd spamu i dotknij go i przytrzymaj. Pojawi się menu. To menu pozwala oznaczyć recenzję jako pomocną, nieprzydatną lub zgłosić problem.

Zanim przejdziesz dalej, upewnij się, że rozumiesz, co to jest spam i jaka jest niepomocna recenzja. Rozróżnij, zanim wybierzesz kierunek działania. Jeśli masz pewność, że opinia jest spamem, np. recenzent mówi wszystkim, aby wygotowali iPhone'a w kuchence mikrofalowej, a naładuje się do 100% w ciągu dwóch minut, kliknij opcję „Zgłoś problem” w menu.

Kategorie „App Store” traktują jako obraźliwe, nie na temat, spam lub coś innego. Jeśli jest to spam, wybierz opcję „Wygląda jak spam”. Będziesz mieć możliwość dodania komentarza do swojego raportu. Po zakończeniu kliknij Prześlij.

Jeśli zdecydujesz się skorzystać z innej opcji, np. Że recenzja jest obraźliwa, poświęć chwilę na zastanowienie się, czy rzeczywiście jest obraźliwa. Recenzent może używać w tekście silnego języka, zwłaszcza jeśli dotyczy to płatnej aplikacji lub płatnej funkcji w aplikacji. Trudno to zgłosić. To powiedziawszy, jeśli taka sama ocena zostanie pozostawiona w aplikacjach skierowanych do dzieci, może to uzasadniać zgłaszanie. Skorzystaj z najlepszej oceny, zgłaszając coś jako obraźliwego.

Recenzja nie zostanie natychmiast usunięta, a recenzent i programista nie będą świadomi raportu ani komentarza, który o nim pozostawiłeś. Nie ma harmonogramu określającego, kiedy Apple podejmie działania lub czy rzeczywiście w ogóle podejmie jakiekolwiek działanie. Recenzja może pozostać bez zmian, jeśli Apple zdecyduje, że nie jest to spam (lub obraźliwość). W takim przypadku niewiele możesz zrobić. Jeśli spojrzysz na większy obraz, jest to po prostu przegląd aplikacji.