Udostępnij teraz w social media:

Pasek stanu u dołu klienta Outlook zawiera wiele informacji. Możesz jednak użyć prostego menu kontekstowego, aby je dostosować i dodać lub usunąć różne wartości i skróty. Oto jak to skonfigurować.

Paski stanu są często nielubianą, ignorowaną częścią aplikacji. Szkoda, ponieważ często są jedyną częścią aplikacji, która jest zawsze widoczna. To sprawia, że ​​są idealnym miejscem na informacje i skróty.

Klient Outlook pokazuje zarówno informacje, jak i skróty na pasku stanu. Możesz także wybrać, co jest tam wyświetlane. Domyślnie liczba przeczytanych i nieprzeczytanych wiadomości, informacje o połączeniu z serwerem poczty, przełączniki okienka odczytu i informacje o powiększeniu są wyświetlane na pasku stanu.

Aby dostosować pasek stanu, kliknij go prawym przyciskiem myszy, aby otworzyć menu „Dostosuj pasek stanu”.

Plik

To menu jest proste w użyciu; kliknij dowolny element w nim, aby przełączyć się między widocznym (ze znacznikiem wyboru) a niewidocznym (bez znacznika wyboru). Opcje są następujące:

Sprawdź -   Jak zainstalować Microsoft Teams w systemie Linux

„Informacje o przydziale”: ilość miejsca aktualnie dostępnego w Twojej skrzynce pocztowej. Spowoduje to wyświetlenie tylko informacji dotyczących konta e-mail Microsoft. Program Outlook nie może określić rozmiaru skrzynki pocztowej dla konta e-mail innego niż Microsoft (takiego jak Gmail).
„Filtr”: czy filtr jest stosowany w bieżącym widoku.
„Elementy w widoku”: Całkowita liczba elementów w bieżącym widoku folderu.
„Elementy nagłówka w widoku”: Całkowita liczba elementów nagłówka w bieżącym widoku folderu. Elementy nagłówka są obecnie rzadkością. Gdy dyski twarde były mniejsze, często ograniczano program Outlook do pobierania tylko nagłówków wiadomości e-mail. Osoba mogła wtedy zdecydować, czy chce ręcznie pobrać całą wiadomość e-mail.
„Nieprzeczytane elementy w widoku”: liczba nieprzeczytanych elementów w bieżącym widoku folderu. Jest to przydatne przede wszystkim w skrzynce odbiorczej.
„Niewidoczne elementy w widoku”: zwykle będzie to zero. Jeśli jednak patrzysz na udostępnioną skrzynkę pocztową, możesz zobaczyć tutaj rysunek. Niewidoczne elementy to e-maile, które ktoś inny oznaczył jako prywatne.
„Przypomnienia”: wszelkie elementy z przypomnieniem, które nie zostało odłożone ani odrzucone.
„Powiadomienia grupowe”: liczba powiadomień z grupy Office 365. Jest to używane tylko wtedy, gdy jesteś członkiem grupy Office 365 (O365), która jest używana głównie w organizacjach.
„Wyświetl skróty”: dwa przyciski, które pozwalają przełączać się między wyświetlaniem i ukrywaniem przypiętego panelu „Do zrobienia”. Jest to szczególnie przydatne na mniejszych wyświetlaczach, gdy potrzebujesz trochę więcej miejsca na ekranie podczas czytania wiadomości e-mail.
„Suwak powiększenia”: Możesz zwiększyć lub zmniejszyć poziom powiększenia czytanej wiadomości e-mail.
„Zoom”: Rzeczywisty procent aktualnego powiększenia (standard to 100 procent).

Sprawdź -   Jak usunąć ASUS Smart Gestures w systemie Windows 10

Możesz włączać i wyłączać dowolną liczbę z tych opcji. Każda opcja, od „Filtruj” po „Powiadomienia grupowe”, ma zastosowanie do folderu, który przeglądasz. „Wyświetl skróty”, „suwak powiększenia” i „powiększenie” dotyczą programu Outlook jako całości.

Jedno „łapię!” Warto wiedzieć: Jeśli do bieżącego widoku zostanie zastosowany filtr, „Elementy w widoku” i „Nieprzeczytane elementy w widoku” mogą się nie wyświetlić. Dzieje się tak, ponieważ filtr ukrywa niektóre wiadomości e-mail. Jest to szczególnie powszechne, jeśli używasz protokołu IMAP do uzyskiwania dostępu do wiadomości e-mail, ponieważ często używa on filtra „Ukryj usunięte wiadomości e-mail”. Aby wyświetlić wartości „Elementy w widoku” i „Nieprzeczytane elementy w widoku”, możesz zmienić widok i usunąć filtr.

Sprawdź -   Jak sprawdzić, jaki procesor jest w twoim komputerze (i jak szybki jest)