Jak zmienić kolor paska tytułu w systemie Windows 10

Kiedy Windows 10 wciąż czekał na wydanie, wiele zrzutów ekranu z jego technicznego podglądu zawierało okna z szarymi paskami tytułu. Dla każdego, kto zobaczy je po raz pierwszy, wyglądają jak nieostre okno. Teraz, gdy pojawiła się ostateczna wersja systemu Windows 10, te paski tytułów okazały się częścią nowego interfejsu użytkownika, a nie jakimś błędem. Nowy system Windows 10 nie ma już kolorowych pasków tytułu, a zamiast tego ma tylko cienką jednopikselową ramkę, która ma ten sam kolor co pasek zadań i menu Start. Jest jednak mały hack, aby to naprawić, i zdecydowaliśmy się go przetestować i sprawdzić, czy zadziałało i jak dobrze zadziałało.

Praca wokół:

Przejdź do C: WindowsResourcesThemes. Zobaczysz folder o nazwie „aero”. Utwórz kopię w tym samym miejscu i zmień nazwę kopii na windows.

motyw win10

Następnie otwórz folder i znajdź plik o nazwie aero.msstyles i zmień jego nazwę na windows.msstyles. Następnie w tym samym folderze powinien znajdować się kolejny o nazwie en-US. Otwórz go i zmień nazwę pliku aero.msstyles.mui na windows.msstyles.mui.

Wróć do C: WindowsResourcesThemes i skopiuj plik aero.theme na pulpit. Zmień jego nazwę na windows.theme, a następnie otwórz go w Notatniku. Będziesz musiał edytować małą linię w tym pliku. Znaleźć [Visual Styles] przekrój i edytuj linię

Path =% ResourceDir% ThemesAeroAero.msstyles

do tego;

Path =% ResourceDir% ThemesAerowindows.msstyles

Zapisz to. Następnie kliknij dwukrotnie plik na pulpicie, aby uruchomić i zainstalować ten nowy motyw lub przejdź do menu personalizacji i wybierz go. Nie musisz ponownie uruchamiać systemu, aby zmiana odniosła skutek.

Czy to działa?

Tak, ale nie jest dobrze. Ma wiele wyjątków; działa tylko w przypadku aplikacji komputerowych, więc Chrome, Eksplorator plików i Panel sterowania będą miały kolorowy pasek tytułu, ale aplikacja Ustawienia, Edge i inne aplikacje Modern UI nie. W wyniku tej zmiany ucierpią aplikacje z nowoczesnym interfejsem użytkownika; ich granica jest teraz grubsza i wyjątkowo brzydka. Menu Start ma teraz przezroczystą ramkę, która wygląda okropnie.

Aplikacja na komputer

win10-chrome

Nowoczesna aplikacja interfejsu użytkownika

ustawienia win10

Menu Start

win10-start-menu-motyw

Werdykt

Nie zamierzam instalować tego motywu. Mogę przyzwyczaić się do cienkich obramowanych okien, ale menu Start jest trudne do obejrzenia, podobnie jak aplikacje Modern UI. Ten hack może „ działać ” w luźnym znaczeniu tego słowa, ale zrujnuje interfejs użytkownika systemu operacyjnego, co nie jest czymś, na co jestem skłonny znieść, tylko dlatego, że na pasku tytułowym kilku okien będzie kolor. Aby się tego pozbyć, po prostu wybierz inny motyw w oknie Personalizacja.