Jak znaleźć niedawno pobrany plik w systemie Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

Przeglądarki pozwalają wybrać, gdzie chcesz zapisać plik, zanim zaczniesz go pobierać. Wiele przeglądarek ma domyślną lokalizację, w której zapisują pliki, w takim przypadku możesz nie uzyskać opcji wyboru lokalizacji pobierania. W takim przypadku możesz nie być w stanie zlokalizować pobranego pliku. Oto jak znaleźć niedawno pobrany plik w systemie Windows 10.

Ostatnio pobrany plik

Niedawno pobrany plik to plik, który został pobrany i nie został przeniesiony z pierwotnej lokalizacji. W porządku, jeśli w pewnym momencie uzyskałeś do niego dostęp, ale ważne jest to, że go nie przeniosłeś.

Znajdź ostatnio pobrany plik

Pierwszym miejscem, które powinieneś sprawdzić, jest folder Pobrane. Wszyscy użytkownicy systemu Windows 10 mają swój własny folder pobierania. Jest to biblioteka i powinna pojawić się na pasku nawigacyjnym po lewej stronie we wszystkich oknach Eksploratora plików. Jeśli nie możesz go znaleźć, przejdź do następującej lokalizacji w Eksploratorze plików. Wybierz użytkownika i przejdź do znajdującego się pod nim folderu Pobrane.

C:Users

Przeglądarki

Zakładając, że folder Pobrane nie zawiera pobranego pliku, oznacza to, że ustawiłeś plik do pobrania w innej lokalizacji i zapomniałeś, jaka to była.

  Jak zresetować domyślny plan zasilania systemu Windows 10

Otwórz przeglądarkę i przejdź do strony Pobrane. W przeglądarkach Chrome, Firefox, Chromium Edge i Opera możesz go otworzyć za pomocą skrótu klawiaturowego Ctrl + J.

Strona / okno / biblioteka Pobrane zawiera listę wszystkich ostatnio pobranych plików. Historia sięga kilku miesięcy. Obok pliku znajdziesz ikonę folderu lub opcję otwarcia zawierającego folder. Kliknij to. Spowoduje to otwarcie folderu, w którym plik został pobrany i zapisany.

Menedżery pobierania

Menedżery pobierania plików mają funkcję podobną do przeglądarek. Jeśli nie możesz znaleźć pobranego pliku, najpierw sprawdź interfejs użytkownika aplikacji, w którym wyświetla pobrane pliki, i może istnieć opcja otwarcia lokalizacji, do której został pobrany. Jeśli nie, sprawdź ustawienia aplikacji. Zwykle w ustawieniach można ustawić folder, do którego mają zostać pobrane wszystkie pliki.

  Co to jest narzędzie IPCONFIG w systemie Windows

Klienci Torrent

Kliknij prawym przyciskiem myszy pobrany plik lub trwające pobieranie w kliencie torrent. Menu kontekstowe będzie miało opcję o nazwie otwórz folder zawierający lub coś podobnego. Kliknięcie go otworzy folder, w którym znajduje się pobrany plik.

Jeśli żadne z powyższych nie działa, będziesz musiał spróbować czegoś drastycznego; przeszukaj cały folder użytkownika i posortuj wyniki według daty utworzenia lub przeszukaj cały dysk i sortuj według daty. Spowoduje to przeniesienie znalezionych plików, które zostały niedawno utworzone, na początek wyników. Alternatywnie możesz spróbować ograniczyć datę plików uwzględnionych w wyszukiwaniu, ale działa to tylko wtedy, gdy masz dobry pomysł na pobranie pliku.

  NAPRAW słaby sygnał WiFi w systemie Windows 10 [Quick Tutorial]

x