01/21/2022

Jak znaleźć niedawno pobrany plik w systemie Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

Przeglądarki pozwalają wybrać, gdzie chcesz zapisać plik, zanim zaczniesz go pobierać. Wiele przeglądarek ma domyślną lokalizację, w której zapisują pliki, w takim przypadku możesz nie uzyskać opcji wyboru lokalizacji pobierania. W takim przypadku możesz nie być w stanie zlokalizować pobranego pliku. Oto jak znaleźć niedawno pobrany plik w systemie Windows 10.

Ostatnio pobrany plik

Niedawno pobrany plik to plik, który został pobrany i nie został przeniesiony z pierwotnej lokalizacji. W porządku, jeśli w pewnym momencie uzyskałeś do niego dostęp, ale ważne jest to, że go nie przeniosłeś.

Sprawdź -   Jak włączyć logowanie SSH root w systemie Linux

Znajdź ostatnio pobrany plik

Pierwszym miejscem, które powinieneś sprawdzić, jest folder Pobrane. Wszyscy użytkownicy systemu Windows 10 mają swój własny folder pobierania. Jest to biblioteka i powinna pojawić się na pasku nawigacyjnym po lewej stronie we wszystkich oknach Eksploratora plików. Jeśli nie możesz go znaleźć, przejdź do następującej lokalizacji w Eksploratorze plików. Wybierz użytkownika i przejdź do znajdującego się pod nim folderu Pobrane.

C:Users

Przeglądarki

Zakładając, że folder Pobrane nie zawiera pobranego pliku, oznacza to, że ustawiłeś plik do pobrania w innej lokalizacji i zapomniałeś, jaka to była.

Otwórz przeglądarkę i przejdź do strony Pobrane. W przeglądarkach Chrome, Firefox, Chromium Edge i Opera możesz go otworzyć za pomocą skrótu klawiaturowego Ctrl + J.

Sprawdź -   Jak skonfigurować Face ID z maską na iOS

Strona / okno / biblioteka Pobrane zawiera listę wszystkich ostatnio pobranych plików. Historia sięga kilku miesięcy. Obok pliku znajdziesz ikonę folderu lub opcję otwarcia zawierającego folder. Kliknij to. Spowoduje to otwarcie folderu, w którym plik został pobrany i zapisany.

Menedżery pobierania

Menedżery pobierania plików mają funkcję podobną do przeglądarek. Jeśli nie możesz znaleźć pobranego pliku, najpierw sprawdź interfejs użytkownika aplikacji, w którym wyświetla pobrane pliki, i może istnieć opcja otwarcia lokalizacji, do której został pobrany. Jeśli nie, sprawdź ustawienia aplikacji. Zwykle w ustawieniach można ustawić folder, do którego mają zostać pobrane wszystkie pliki.

Klienci Torrent

Kliknij prawym przyciskiem myszy pobrany plik lub trwające pobieranie w kliencie torrent. Menu kontekstowe będzie miało opcję o nazwie otwórz folder zawierający lub coś podobnego. Kliknięcie go otworzy folder, w którym znajduje się pobrany plik.

Sprawdź -   Jakie są foldery z aparatu i zapisane zdjęcia w systemie Windows 10

Jeśli żadne z powyższych nie działa, będziesz musiał spróbować czegoś drastycznego; przeszukaj cały folder użytkownika i posortuj wyniki według daty utworzenia lub przeszukaj cały dysk i sortuj według daty. Spowoduje to przeniesienie znalezionych plików, które zostały niedawno utworzone, na początek wyników. Alternatywnie możesz spróbować ograniczyć datę plików uwzględnionych w wyszukiwaniu, ale działa to tylko wtedy, gdy masz dobry pomysł na pobranie pliku.

x