Jak zorganizować wideokonferencję Skype, do której każdy może dołączyć

W ciągu ostatnich lat Skype zmienił kurs, mniej koncentrując się na rozmowach wideo i audio, a bardziej na dodawaniu do niego aspektów społecznych. Jest to koszt, który stał się dość oczywisty w obecnych okolicznościach. Przy tak dużej liczbie osób zmuszonych do pracy w domu lub nauki w domu wzrosło zapotrzebowanie na łatwe w użyciu narzędzie do wideokonferencji. W rezultacie zoom stał się wyjątkowo popularny, ponieważ w okolicy brakuje Skype'a.

Problem polega na tym, że Zoom ma własny zestaw problemów, a bezpieczeństwo jest najgorsze. Skype nie był w stanie spełnić większości wymagań, ale wydaje się, że rośnie. Dodano nową funkcję, która pozwala użytkownikom organizować wideokonferencje Skype, do których każdy może dołączyć.

Użytkownicy nie potrzebują zainstalowanego Skype'a i nie potrzebują żadnego rodzaju konta. Potrzebują tylko linku do połączenia.

Darmowa wideokonferencja Skype

Odwiedź ten link i kliknij przycisk „Utwórz bezpłatne spotkanie”.

Otrzymasz link, który możesz skopiować i udostępnić każdemu. Jest też przycisk „Udostępnij zaproszenie”. Po kliknięciu będzie można wysłać zaproszenie za pośrednictwem programu Outlook lub Gmail.

Link można otworzyć w dowolnej przeglądarce. Domyślnie witryna spróbuje otworzyć Skype, jeśli jest zainstalowana. Jeśli masz zainstalowaną aplikację Skype, możesz ją otworzyć i dołączyć do spotkania. Jeśli nie masz zainstalowanej aplikacji, możesz odrzucić powiadomienie, aby otworzyć aplikację Skype.

Na stronie zobaczysz przycisk „Dołącz jako gość”. Kliknij i wprowadź nazwę, której będziesz używać podczas wideokonferencji. Zezwól przeglądarce na dostęp do mikrofonu i kamery, i już jesteś.

Skype vs Zoom

Skype od dłuższego czasu ma funkcję wideokonferencji, ale jest związany z aplikacją. To utrudnia przyłączenie się do niego osobom bez kont Skype. Ta nowa funkcja ułatwi wszystkim korzystanie ze Skype. Nadal możesz korzystać z aplikacji Skype, podczas gdy inni nadal korzystają z niej w swoich przeglądarkach.

W porównaniu do Zoom, ta nowa funkcja Skype nie działa z funkcją planowania połączeń, która niedawno została wprowadzona. Wychodzi na wierzch, ponieważ jego linki są nieco bardziej losowe. Okazuje się, że linki Zoom są nieco przewidywalne, co ułatwia ich przewidywanie. Zoom pracuje teraz nad aktywną poprawą swojego bezpieczeństwa, więc korzystanie z niego wkrótce powinno być bezpieczniejsze.