Usprawnione, w pełni konfigurowalne zgrywanie stron internetowych dzięki Zenscrape (recenzja)

Epoka cyfrowa prawie wymaga od Twojej firmy korzystania z dużych zbiorów danych, aby pozostać konkurencyjnym, ale skuteczne narzędzia mogą być trudne w użyciu. W końcu strony internetowe nieustannie wdrażają bardziej zaawansowane środki przeciw botom, w tym blokowanie adresów IP, CAPTCHA, honeypoty i inne. Nawet gdy natura projektowania stron internetowych ewoluuje w kierunku faworyzowania dynamicznej prezentacji treści, podstawowe skrobaczki coraz bardziej zakłócają wyszukiwanie prostego kodu HTML ukrytego pod skomplikowanym kreatorem JavaScript.

Web Scraping API: Bezproblemowa ekstrakcja danych

Ale z Zenscrape, żadne z tych wyzwań nie jest nie do pokonania. W rzeczywistości skuteczne usuwanie danych z Internetu nigdy nie było łatwiejsze – nie musisz nawet wiedzieć, jak kodować. Jak to działa? W poniższej recenzji przedstawiamy konfigurowalną, usprawnioną ofertę SaaS Zenscrape.

Co to jest skrobanie stron internetowych i jak może pomóc Twojej firmie?

Być może nie będziesz potrzebować tego podkładu do skrobania stron internetowych – w końcu, ponieważ jesteś na tej stronie, istnieje duża szansa, że ​​już wiesz. Ale żebyśmy nie zostawili nikogo w trakcie tej recenzji, omówmy kilka podstawowych rzeczy.

Zasadniczo skrobanie stron internetowych to proces analizowania i gromadzenia danych, które są publicznie dostępne na jednej lub wielu stronach internetowych. Prawdopodobnie słyszałeś już o „pająkach” Google, które „pełzają” po Internecie, aby ocenić, jakie rodzaje stron internetowych serwują potencjalnym użytkownikom. Takie połączenie danych pozwala Google podejmować inteligentne decyzje, które wyniki wyszukiwania zwrócić. (Jest to ten sam proces, który doprowadził cię do tej strony po wpisaniu „najlepszego interfejsu API zgarniacza”!)

Przykładowe przypadki użycia

Więc w jaki sposób skrobanie sieci może pomóc Twojej firmie? Policzmy sposoby! Właściwie to prawdopodobnie wykracza poza zakres tego artykułu, więc pomniejszmy tylko kilka możliwych przypadków użycia:

 • Porównywanie zakupów – Wyobraź sobie, że sprzedajesz określony produkt w swoim sklepie internetowym i zastanawiasz się nad sprzedażą. Aby dowiedzieć się, jak głęboko obniżyć ceny, pomoże dowiedzieć się, co robi konkurencja. Możesz spędzić wieki ręcznie przeszukując inne sklepy internetowe lub możesz użyć skrobaka internetowego, aby to zrobić za Ciebie. A jeszcze lepiej, dlaczego skrobak sieciowy stale monitoruje twoich konkurentów, ostrzegając Cię w czasie rzeczywistym, gdy ich ceny i zapasy rosną i spadają? To byłaby jedna przewaga.
 • Śledzenie zapasów – Prowadzisz witrynę z poradami finansowymi, a odwiedzający potrzebują aktualnych informacji o określonych zmianach zapasów. Czy zatrudniasz ogromny zespół do monitorowania rynku, czy też pozwalasz, aby komputer zrobił to za Ciebie? Oczywiście ten drugi jest (zdecydowanie) bardziej wydajny i produktywny. Taka jest moc skrobaka do sieci!
 • Zarządzanie swoją reputacją online – Ludzie rozmawiali o Twojej firmie, ale jest szansa, że ​​nie będziesz latać na ścianie każdego publicznego forum, na którym odbywają się recenzje Twojej wyjątkowej usługi. Podobnie, jeden z twoich klientów może wypowiadać się na temat problemu, który możesz rozwiązać – gdybyś tylko wiedział, że wypuszcza się na tej grupie na Facebooku lub subreddit. Za pomocą skrobaczki internetowej masz w zasadzie radar, który stale skanuje Internet w poszukiwaniu wzmianek o Twojej marce, co pozwala na wyraźniejszy obraz tego, co ludzie mówią o Twojej firmie i gdzie prowadzą te rozmowy.

Dlaczego Zenscrape jest niesamowity

Przy odrobinie wyobraźni łatwo jest wymyślić wszystkie zastosowania skrobania stron internetowych. Dlaczego więc wybrać właśnie Zenscrape? Jednym słowem: użyteczność. Wizjonerskie umysły stojące za Zenscrape rozumieją, że potrzebujesz ogromnej ilości danych, ale możesz nie mieć zaawansowanego stopnia informatyki lub budżetu, aby zatrudnić kogoś, kto ją posiada.

Mówiąc inaczej, Zenscrape obiecuje niewiarygodne wyniki bez wymagania pisania jednej linii kodu. Jak zatem realizuje to roszczenie? Badamy poniżej.

Interfejs API Zenscrape

Zacznijmy od powiedzenia czegoś, co może wydawać się całkowicie sprzeczne z naszym poprzednim twierdzeniem: jeśli chcesz wykonać zeskrobywanie sieci DIY API Zenscrape, musisz znać kodowanie. Ale chwileczkę z nami – model biznesowy Zenscrape jest dostosowany do ludzi którzy chcą swoje ciasto i je też zjeść.

Mówiąc mniej poetycko, oznacza to, że Zenscrape zapewnia głęboko konfigurowalną technologię w postaci interfejsu API; ale co ważniejsze, oferują kompleksowe wsparcie, które pomoże Ci w pełni wykorzystać tę technologię. Powiedz im, co chcesz zrobić, a oni pociągną za dźwignie i zmiażdżą robaki za kulisami, aby tak się stało. Jest to bardzo proste – i wymaga zerowej wiedzy na temat kodowania, aby komunikować twoje potrzeby.

Więc z naszymi technofobicznymi wstrząsami mocno pod kontrolą, chodźmy rozmawiać tech na minutę.

Pod maską

Zasadniczo zaczyna się od klucza API, który jest generowany automatycznie i może być w razie potrzeby obracany. Stamtąd Twoja witryna lub aplikacja może wywoływać interfejs API Zenscrape za pomocą prostego żądania GET. Podstawowy adres URL, na który będziesz kierować to żądanie, wygląda następująco:

https://app.zenscrape.com/api/v1/get?apikey=APIKEY

Istnieje kilka parametrów, które określają, gdzie i jak zbieracz zbiera dane, w tym:

 • adres URL – Gdzie w sieci chcesz pozyskać swoje dane
 • Lokalizacja – Gdzie chcesz znaleźć swój serwer proxy Zenscrape (więcej na ten temat później)
 • renderowanie – Korzystanie z przeglądarki bezgłowej jest niezwykle przydatne do przecinania „puchu” interfejsu użytkownika, który stylizuje większość współczesnych stron internetowych i do uzyskiwania potrzebnych nieprzetworzonych danych HTML. Ta opcja wlicza się do liczby żądań (więcej na ten temat później)
 • premia – Niektóre strony internetowe są szczególnie trudne do zeskrobania, a korzystanie z lokalnych serwerów proxy może pomóc w obejściu typowych środków zaradczych, aby uniemożliwić robotom takim jak Zenscrape gromadzenie danych. Ta opcja wlicza się również do liczby żądań
 • keep_headers – Kolejny opcjonalny parametr zaprojektowany w celu uniknięcia typowych przeszkód, takich jak pliki cookie i programy użytkownika

Po ustawieniu celu (jako przykładu użyjemy http://toscrape.com), dane wyjściowe będą wyglądać mniej więcej tak:

                        Scraping Sandbox                                     
            
                
                
                                         

Web Scraping Sandbox

                
            
            
                
                
                    

Books

                    

A fictional bookstore that desperately wants to be scraped. It's a safe place for beginners learning web scraping and for developers validating their scraping technologies as well. Available at: books.toscrape.com

                    
                                             
                    
                                                                                                                                                                                            
Details
Amount of items 1000
Pagination
Items per page max 20
Requires JavaScript
                    
                
            
            
                
                
                    

Quotes

                    

A website that lists quotes from famous people. It has many endpoints showing the quotes in many different ways, each of them including new scraping challenges for you, as described below.

                    
                                             
                    
                                                                                                                                                                                                                                                                                
Endpoints
DefaultMicrodata and pagination
Scroll infinite scrolling pagination
JavaScript JavaScript generated content
Tableful a table based messed-up layout
Login login with CSRF token (any user/passwd works)
ViewState an AJAX based filter form with ViewStates
Random a single random quote
                    
                
            
        
    

Jeśli to sprawiło, że twoje oczy błyszczały, nie przejmuj się tym. (Dla przypomnienia, to tylko HTML, który stanowi korpus stosunkowo prostej witryny. „Prawdziwa” witryna da bardziej złożone, dynamiczne wyniki). Przy prawidłowo skonfigurowanym interfejsie API Zenscrape Twoja witryna lub aplikacja będzie mogła wybrać ważne elementy i z czasem zwrócić przydatne wyniki. I do tego momentu Zenscrape – jako firma SaaS – naprawdę błyszczy. Przeanalizujmy ich ofertę usług…

Usługi Zenscrape

Nie musisz wiedzieć, jak bezpośrednio zarządzać interfejsami API, aby uzyskać zaawansowane funkcje z Zenscrape; musisz po prostu mieć na uwadze cel, a ich zespół ekspertów zajmie się resztą. Dla wszystkich danych, które możesz chcieć przeanalizować, Zenscrape z przyjemnością stworzy dla Ciebie niestandardowe rozwiązanie. Oto podsumowanie ich najpopularniejszych pakietów:

Zautomatyzowana analiza sprzedaży

Jeśli prowadzisz firmę, już rozumiesz wartość badań rynku. Zenscrape pomaga w tym przedsięwzięciu, pomagając w gromadzeniu twardych danych, umożliwiając gromadzenie inteligentniejszych segmentów klientów. Zestawy danych mogą zawierać między innymi informacje kontaktowe dla klientów zarówno Twojej firmy, jak i konkurencji.

Monitorowanie marki

Dotknęliśmy już tego, ale należy wspomnieć, jak głęboko Zenscrape może zagłębić się w postrzeganie Twojej marki. Zebranie wszystkiego, od rozmów w mediach społecznościowych po recenzje witryn, może pomóc w uzyskaniu wyraźnego wrażenia na temat tego, gdzie udaje się przekazywanie informacji o marce i obsługa klienta oraz gdzie można to poprawić. Zenscrape będzie ściśle współpracować z tobą, aby zdefiniować najważniejsze metryki i zbudować interfejs API, aby je śledzić.

Przejrzyj agregację

Częścią działki z zarządzaniem marką jest agregacja recenzji. Nie każdy pomyśli o napisaniu recenzji bezpośrednio na Twojej stronie, ale może to zrobić na forach publicznych, takich jak Yelp, Google i inne. Zenscrape pomoże zebrać wszystkie recenzje razem, umożliwiając wyświetlanie ich tam, gdzie są najbardziej potrzebne: Twoja witryna sklepowa.

Monitorowanie ceny i produktu

Nie pozwól, aby rynek krążył wokół ciebie! Dzięki Zenscrape, dynamiczna kontrola cen, zapasów i funkcji produktu pomaga budować i utrzymywać przewagę konkurencyjną. Jeśli jest miejsce na zwiększenie marginesów, podejście oparte na danych Zenscrape pomoże Ci to osiągnąć. Monitoruj swój rynek w czasie rzeczywistym, wizualizuj swoją pozycję wśród konkurentów i dokonuj dokładniejszych prognoz dzięki Zenscrape.

Zatrudnianie danych

Jednym z najbardziej wyrafinowanych sposobów zrozumienia rynków wschodzących jest analiza trendów w zatrudnieniu. Zenscrape daje Ci podsumowany widok nawet najbardziej zatłoczonych ofert pracy i stron kariery. Może to również dać cenny wgląd w strategie konkurentów, gdy rozwijają się lub osłabiają określone działy.

Nauczanie maszynowe

Budowanie niezawodnych modeli dogłębnego uczenia wymaga danych i wielu z nich. Zenscrape pomaga trenować model uczenia maszynowego poprzez gromadzenie ogromnych ilości wysoce ukierunkowanych danych dowolnego typu.

Rozwiązania niestandardowe

Wszystkie powyższe kategorie usług są jedynie popularnymi sugestiami na temat tego, co możesz zrobić z Zenscrape. Rzeczywisty zakres możliwości jest naprawdę nieograniczony, a ich zespół wsparcia jest gotowy, aby pomóc Ci stworzyć idealną skrobak do Twoich potrzeb. Dzięki Zenscrape technologia nie jest już czynnikiem ograniczającym gromadzenie danych potrzebnych do przyspieszenia działalności.

Wystarczy skontaktować się z Zenscrape, aby uzyskać bezpłatną rozmowę konsultacyjną. Razem przeprowadzicie burzę mózgów na temat swoich celów i rozwiązań, z których Zenscrape zwróci kilka przykładowych danych po kilku dniach. Gdy dokładnie dostosujesz swoje wymagania i zgodzisz się na wycenę, Zenscrape opracuje idealne rozwiązanie i zacznie zwracać cenne dane w krótkim czasie.

Narzędzie do ekstrakcji danych Zenscrape

Więc długo rozmawialiśmy o tym, co możesz zrobić dzięki Zenscrape API (plus o co możesz poprosić ich gwiazdorską obsługę klienta, aby ci pomogła), ale co, jeśli szukasz prostszego rozwiązania? Wejdź do narzędzia do ekstrakcji danych Zenscrape.

Lekarstwem na wspólny kod jest GUI, a Zenscrape fachowo opracował usprawnione narzędzie do ekstrakcji danych, które działa przede wszystkim na kliknięciach myszy, a nie na naciśnięciach klawiszy. Rozpoczęcie skrobania nigdy nie było łatwiejsze – po zalogowaniu pojawi się jeden niepozorny przycisk, który po prostu wyświetla polecenie „Utwórz skrobak”.

Gdy to zrobisz, wpisz pseudonim nowego błyszczącego bota, a następnie wprowadź adres URL, na który ma być skierowany skrobak. Jako przykład wykorzystajmy Yahoo Finance w celu monitorowania Dow Futures.

Po kilku sekundach Zenscrape pobierze dane z Yahoo Finance, prezentując wszystkie elementy na stronie dokładnie tak samo, jak każdy człowiek widzi. Stamtąd chcemy „dodać selektor”, co jest fantazyjnym sposobem powiedzenia „wybierz dane na stronie, którą chcesz monitorować”. Nadaj mu pseudonim, określ typ informacji (w tym przypadku jest to tekst), a następnie wybierz element strony, który wyświetla wartość Dow Futures.

Na koniec musimy skonfigurować sposób, w jaki Twój bot Zenscrape eksportuje gromadzone dane. Oczywiście chcemy to włączyć, więc wybierz stan „Aktywny”, wybierz preferowany format pliku (korzystamy z programu Excel), a następnie określ przedział czasowy, w którym Zenscrape ponownie sprawdza Yahoo Finance pod kątem kontraktów futures. Po zakończeniu naciśnij Zapisz!

Po poświęceniu botowi trochę czasu na działanie magii, przejdź do „Wyniki” na pasku bocznym. Znajdziesz listę wszystkich skrobaków, które utworzyłeś, a także przydatny przycisk „Pobierz wszystko”. Gdy klikniesz to, zbierzesz wszystkie te słodkie dane, które Zenscrape starannie dla Ciebie gromadzi, w łatwym do przeanalizowania formacie, którego możesz używać, jak chcesz. Proste, prawda?

cennik

Zenscrape można dostosować, aż do plany płatności. Domyślnie istnieje pięć poziomów płatności, chociaż możliwe jest (i zachęcane) negocjowanie bardziej dostosowanej subskrypcji.

Wolny

Kiedy Zenscrape mówi „wolny”, mają na myśli to. Nie ma kosztów wstępnych, okresu próbnego ani obowiązku dostarczania informacji o płatnościach, aby mogli je przechowywać. Nie dostajesz niewiarygodnego wdrożenia innych poziomów, ale dzięki 1000 żądaniom miesięcznym (ograniczenie 1 równoczesnego żądania), renderowaniu JS, kierowaniu geograficznemu i wszystkim standardowym serwerom proxy, doświadczony użytkownik będzie mógł uzyskać duży przebieg z bezpłatnych zaplanuj, jeśli wymagane jest ograniczone usuwanie danych.

Mały – 8,99 USD / miesiąc

Najmniejszy płatny poziom to znaczący krok naprzód. Otrzymujesz 50 000 żądań miesięcznych i możesz uruchomić dowolną ich liczbę jednocześnie, a także renderowanie JS, geotargetowanie, standardowe proxy i proxy premium. Należy pamiętać, że korzystanie z tych serwerów proxy jest wliczane do łącznej liczby żądań miesięcznych (standard = 5 żądań, premium = 20 żądań). Jeśli same liczby nie były wystarczające, dostaniesz concierge na pokład, co jest naszym zdaniem tam, gdzie prawdziwa wartość leży w ofercie SaaS Zenscrape.

Średni – 24,99 USD / miesiąc

Najpopularniejszy poziom – masz mnóstwo koni mechanicznych za niewielką miesięczną cenę. Mówimy o kwartalnych milionach żądań miesięcznych, renderowaniu JS, geotargetowaniu i każdym dostępnym proxy. Wyższy limit żądań oznacza, że ​​możesz być bardziej agresywny w korzystaniu z serwera proxy, co pozwala analizować znacznie trudniejsze do uzyskania dane. Podobnie jak w przypadku małego poziomu, dostosujesz sposób wdrażania, aby jak najlepiej spełnić Twoje potrzeby.

Duże – 79,99 USD / miesiąc

Wystarczy, aby zaspokoić potrzeby większości małych i średnich firm, duża warstwa oferuje wszystko w warstwie średniej, ale podnosi miesięczny limit do oszałamiającego 1 000 000 wniosków.

Bardzo duży – 199,99 USD / miesiąc

Masz naprawdę żądny danych biznes? Zastanów się nad bardzo dużą warstwą, która zapewnia wystarczająco dużo miejsca na wykonanie najbardziej wyrafinowanego masowego zgarniania. Miesięczna opłata abonamentowa nie jest nieznaczna, ale stanowi 50% zniżki w stosunku do średniej ceny przy 3 000 000 żądań. Co więcej, wbudowane usługi konsjerża stają się jeszcze bardziej cenne w miarę skalowania skrobaka.

Ceny Zenscrape

Wniosek

W tym momencie wyraźnie widać, że Zenscrape jest tym, czego potrzebujesz, aby zbierać dane z sieci. Jego wyrafinowany interfejs API pomaga zgłębić głębię rynku i marki, umożliwiając poprawę oferty wartości firmy dla klientów. Jednak Zenscrape ułatwia także rozpoczęcie pracy bez zaawansowanej wiedzy na temat kodowania dzięki swojemu usprawnionemu narzędziu do ekstrakcji danych. Bez względu na to, czy czujesz się komfortowo w przypadku samodzielnego skrobania, czy potrzebujesz spersonalizowanych konsultacji w celu zbudowania idealnego systemu gromadzenia danych, Zenscrape zapewni Ci ochronę w konkurencyjnej cenie.

Czy nasza opinia wzbudziła Twoje zainteresowanie Zenscrape? Jakie dane napędzają Twoją firmę? Dotrzyj do nas w komentarzu poniżej.

x