Menu zestawu słuchawkowego dodaje menu przełączania aplikacji, gdy zestaw słuchawkowy jest podłączony [Android]

Aplikacje muzyczne, tak bogate, jak są, oferują nowy interfejs, nowy sposób dostępu do biblioteki muzycznej, być może nowe funkcje, inteligentniejsze wyszukiwanie i nie tylko. Niewiele aplikacji myśli o najważniejszych akcesoriach, których używamy podczas słuchania muzyki, czyli naszych słuchawkach. Menu zestawu słuchawkowego to aplikacja na Androida, która bierze pod uwagę słuchawki. Aplikacja jest uruchamiana tylko po podłączeniu słuchawek. Dotyczy to zarówno zwykłych słuchawek, jak i zestawów słuchawkowych Bluetooth Aplikacja umożliwia dostęp do aplikacji z obszaru powiadomień i chociaż możesz dodać do niej dowolną aplikację, bardziej sensowne jest dodanie aplikacji muzycznych tylko.

Uruchom aplikację i wybierz, które chcesz zobaczyć w obszarze powiadomień. Chcesz wybrać aplikacje, które mogą odtwarzać muzykę; Twoja przeglądarka może, jeśli otworzysz w niej Soundcloud lub Grooveshark. Jeśli masz zainstalowane aplikacje Soundcloud lub Spotify, możesz dodać je lub czytnik książek audio. Stuknięcie aplikacji w obszarze powiadomień spowoduje jej uruchomienie. Działa również z ekranu blokady, ponieważ można z niego uzyskać dostęp do obszaru powiadomień.

powiadomienie o menu zestawu słuchawkowego

W ustawieniach aplikacji możesz ustawić, aby aplikacja ignorowała zestawy słuchawkowe Bluetooth, a jeśli nie chcesz podłączać słuchawek za każdym razem, gdy chcesz mieć możliwość przełączania się między aplikacjami muzycznymi, możesz domyślnie wyświetlać widżety w aplikacji.

Menu zestawu słuchawkowego więcejUstawienia menu zestawu słuchawkowego

Menu zestawu słuchawkowego to przełącznik aplikacji. Ponieważ głównym wyzwalaczem jest zestaw słuchawkowy, skłaniamy się ku aplikacjom muzycznym bardziej niż jakikolwiek inny typ aplikacji, ale ma wady. Tam, gdzie możesz go używać do przełączania się między aplikacjami muzycznymi, nie możesz kontrolować odtwarzanej muzyki, a to jest ogromne rozczarowanie.

Wchodząc w to, wyobrażałem sobie, że aplikacja pozwoli użytkownikom przełączać aplikację, z której odtwarzasz muzykę, bez konieczności otwierania samej aplikacji. Założyłem, że kontrola zostanie przeniesiona na to. Chociaż aplikacja nie jest tym, na co liczyłem, podoba mi się jej wyzwalacz zestawu słuchawkowego i fakt, że obsługuje również zestawy słuchawkowe Bluetooth. Ta aplikacja jest nowa, więc jest miejsce na ulepszenia, abyśmy mogli oczekiwać więcej funkcji. Na razie jest dostępny do pobrania tylko na forach programistów XDA, ale deweloper zamierza ostatecznie przesłać go do Sklepu Google Play.

Zainstaluj menu zestawu słuchawkowego z XDA Developers Forum

x