Najlepsze sieci VPN, które nie przechowują dzienników

Wyszukiwanie najlepszych sieci VPN bez dzienników nie jest łatwe, zwłaszcza, że ​​sieci VPN z zasadami „zerowego logowania” często wymagają pewnego zapisu twoich danych osobowych. Dzisiaj pokażemy różnicę między różnymi typami dzienników, a także przejrzymy najlepszych dostawców VPN z żelaznymi zasadami rejestrowania, którym możesz zaufać, aby strzec swojej anonimowości.

Jeśli chodzi o prywatność online, im mniej widoczny jesteś, tym lepiej. Usługi, takie jak wirtualne sieci prywatne, szyfrują Twoją aktywność w Internecie, aby uniemożliwić wścibskim oczom, a następnie pozbawić ją lokalnych adresów IP w celu zwiększenia anonimowości. Efektem końcowym jest pakiet informacji, które tylko ty i twoja sieć VPN mogą odszyfrować, pozostawiając hakerów i inwazyjnych dostawców usług internetowych całkowicie w ciemności.

Cała konfiguracja VPN jest jednak pewna: musisz zaufać im swoimi danymi. To ogromna pigułka do przełknięcia, zwłaszcza że użytkownicy VPN są bardziej świadomi prywatności niż przeciętny obywatel Internetu. Większość płatnych usług VPN dokłada wszelkich starań, aby udowodnić swoją niezawodność, w tym ujawnienie wszystkich zasad rejestrowania od razu.

Ponieważ dzienniki są jednym z najbardziej podstawowych aspektów prywatności w Internecie, musisz upewnić się, że Twoja sieć VPN ma ścisłe zasady zerowego logowania na całym świecie. Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji na temat dzienników, ich działania i dowiedzieć się o niektórych sieciach VPN bez dziennika, którym możesz zaufać ze swoimi danymi.

Nie ma nic złego w samych dziennikach. Pomagają w gromadzeniu danych i mogą być wykorzystywane przez usługi VPN do ulepszania ich sieci i wydajniejszego działania. Problemy pojawiają się, gdy dzienniki te są przechowywane długoterminowo, otwierając świat możliwości kradzieży danych, konfiskaty, a nawet kupowania i sprzedawania informacji o użytkownikach (darmowe sieci VPN, takie jak Hola, są szczególnie winne wykorzystywania użytkowników).

Niebezpieczeństwa związane z logowaniem VPN sprowadzają się do jednej rzeczy: odpowiedzialności. Załóżmy, że logujesz się do sieci VPN i przeglądasz kilka stron internetowych. Nic wielkiego, prawda? Później okazuje się, że strona internetowa była nielegalna w twoim kraju i wszyscy, którzy ją odwiedzili, będą podlegać grzywnom. Jeśli nie korzystałeś z VPN, to wszystko, co rząd musi zrobić, to skontaktować się z dostawcą usług internetowych, przejrzeć ich żądanie DNS i dzienniki ruchu, aby zobaczyć, które adresy IP odwiedzały tę stronę, porównać te adresy z posiadaczami kont, a następnie zapukać twoje drzwi.

Chociaż sieci VPN szyfrują ruch i sprawiają, że wszystko jest nieczytelne, jeśli przechowują szczegółowe dzienniki, nadal można śledzić aktywność z powrotem na jeden adres IP, a następnie dowiedzieć się, która osoba uzyskała dostęp do danej treści. Charakter i struktura firmy VPN sprawia, że ​​jest trudniejsza niż usługodawcy internetowego, nawet z logami, ale im więcej przechowywanych danych, tym łatwiej jest śledzić Twoją aktywność osobom trzecim. Jeśli nie ma żadnych dzienników, niezwykle trudno (jeśli nie niemożliwe) zlokalizowanie dowodów i wyśledzenie pojedynczego użytkownika.

Setki usług VPN zalewają rynek, z których każda obiecuje niesamowitą prywatność, silne szyfrowanie, szybkie prędkości i najlepsze niestandardowe oprogramowanie. Wybór odpowiedniego jest w dużej mierze kwestią osobistych preferencji, ale istnieją pewne cechy, które mogą wyróżnić niektóre spośród nich bardziej niż inne. Zastosowaliśmy poniższe kryteria, aby znaleźć najlepsze sieci VPN bez logowania, aby zapewnić Ci bezpieczeństwo w Internecie.

Żadna polityka prywatności VPN nie jest idealna, ale znaleźliśmy kilku dostawców, którzy są blisko. Oto 6 najlepszych sieci VPN z doskonałymi zasadami braku logowania, którym możesz zaufać:

1. ExpressVPN

Najważniejszą cechą ExpressVPN jest jego niesamowita prędkość. Usługa obsługuje 3000 serwerów w 94 różnych krajach, z których większość ma niezmiennie wysokie wyniki testów prędkości w miastach i użytkownikach na całym świecie. Możesz nawet samodzielnie sprawdzić opóźnienie i prędkość pobierania, korzystając z wbudowanych testów prędkości w kilku wersjach jego oprogramowania. ExpressVPN osłodzi ofertę nieograniczoną przepustowością, nieograniczonym przełączaniem serwerów, brakiem ograniczeń ruchu torrentowego lub sieciowego P2P oraz niestandardowymi aplikacjami dla każdego nowoczesnego systemu operacyjnego i urządzenia mobilnego.

ExpressVPN wyraźnie stwierdza, że ​​nie przechowuje dzienników ruchu, dzienników żądań DNS ani dzienników adresów IP. Daje to użytkownikom niesamowitą prywatność podczas surfowania po Internecie, pobierania plików i przesyłania strumieniowego filmów w czasie wolnym. Inne ważne przepisy dotyczące prywatności obejmują silne 256-bitowe szyfrowanie AES, ochronę przed wyciekiem DNS i funkcje automatycznego przełączania zabójstw, dzięki czemu ExpressVPN jest naprawdę solidnym pakietem.

Przeczytaj naszą pełną recenzję ExpressVPN.

Plusy

 • Odblokowuje serwis Netflix i inne serwisy streamingowe
 • Super szybkie, niezawodne połączenie
 • Bezpieczne szyfrowanie i protokoły VPN
 • Nie są przechowywane dzienniki danych osobowych
 • Obsługa czatu na żywo.
Cons

 • Ograniczone opcje konfiguracji
 • Wysokie koszty dla użytkowników z miesiąca na miesiąc.

2. NordVPN

NordVPN ma niesamowitą reputację dzięki silnym praktykom prywatności i ogólnie doskonałej obsłudze. Firma działa od lat, zapewniając błyskawiczne prędkości połączenia za pośrednictwem ogromnej sieci ponad 5600 serwerów w 60 różnych krajach, prawdopodobnie największej na rynku VPN. Nieograniczona przepustowość i brak ograniczeń w ruchu torrentowym lub P2P sprawiają, że jest to jeszcze bardziej płynne działanie, a funkcje takie jak ochrona przed wyciekiem DNS i automatyczny przełącznik zabijania chronią cię, nawet jeśli coś pójdzie nie tak.

NordVPN zawsze wypowiadał się na temat swoich praktyk rejestrowania, po prostu dlatego, że ich nie ma. Brak dzienników ruchu, dzienników znaczników czasu, dzienników przepustowości lub dzienników adresów IP, koniec historii. Jest to jedna z bardziej wszechstronnych zasad rejestrowania w świecie VPN, co sprawia, że ​​NordVPN jest doskonałym wyborem dla osób dbających o prywatność.

Więcej najlepszych funkcji NordVPN obejmuje wyspecjalizowane serwery, które zapewniają podwójne szyfrowanie, routing cebulowy i anty-DDoS; niezawodny, otwarty i prywatny dostęp do Internetu, nawet w krajach takich jak Chiny; jurysdykcja firmy w przyjaznym dla prywatności kraju Panama. Jest to również jedna z niewielu sieci VPN, która utrzymuje niezawodny dostęp do Netflix.

Przeczytaj naszą pełną recenzję NordVPN.

Plusy

 • Odblokowuje US Netflix, iPlayer, Amazon Prime i inne usługi przesyłania strumieniowego
 • Szybkie i stabilne połączenia
 • Zero wycieków: IP / DNS / WebRTC
 • Brak dzienników i szyfrowanych połączeń dla całkowitej prywatności
 • Świetne wsparcie (czat 24/7).
Cons

 • Niektóre serwery mogą być powolne i zawodne
 • Łączenie się aplikacji może czasem być powolne.

3. IPVanish

Jeśli chcesz pozostać ukryty w Internecie, IPVanish jest najlepszym rozwiązaniem. Usługa jest idealna dla użytkowników dbających o prywatność, którzy chcą szybkiego i anonimowego połączenia z Internetem. IPVanish prowadzi sieć 1300 serwerów w 60 różnych krajach, jednym z największych na rynku VPN. Daje to wiele opcji dla nowych adresów IP i połączeń bez opóźnień niezależnie od tego, gdzie mieszkasz. IPVanish wspiera to z nieograniczoną przepustowością, absolutnie bez ograniczeń prędkości i bez monitorowania dostępu do P2P i ruchu torrentowego. To twój internet, a IPVanish pomaga Ci w pełni z niego korzystać!

IPVanish z góry stwierdza, że ​​nie przechowuje dzienników ruchu żadnego rodzaju. Zapewnia to bezpieczeństwo najbardziej wrażliwych informacji i zapobiega wyciekom w wyniku poważnych naruszeń danych.

IPVanish obejmuje również następujące funkcje:

 • Ochrona przed wyciekiem DNS i automatyczny przełącznik „zabicia”, który pomaga zachować prywatność połączenia.
 • Łatwe w użyciu niestandardowe oprogramowanie i aplikacje dla wszystkich głównych systemów operacyjnych i urządzeń.
 • Szybkie i bezpieczne serwery pozwalają na uzyskanie niesamowitych strumieni wideo przez Kodi.
 • Pobierz torrenty z pełną prywatnością i anonimowością.

Przeczytaj naszą pełną recenzję IPVanish.

4. PureVPN

PureVPN osiąga wszystkie właściwe punkty, zapewniając szybką, przyjazną i poufną usługę VPN dla każdego. Firma zarządza siecią ponad 2000 serwerów w 141 krajach, tworząc szeroką sieć na całym świecie, aby zapewnić wszystkim bezproblemowe połączenie bez względu na to, gdzie mieszkają lub podróżują. Silne 256-bitowe szyfrowanie pomaga oderwać wzrok od twoich danych osobowych, a nawet będziesz w stanie korzystać z VoIP i komunikatorów internetowych z pełną prywatnością.

PureVPN z góry stwierdza, że ​​nie prowadzi żadnych dzienników aktywności na swoich użytkownikach, jasne i proste. Dzięki temu Twój ruch nigdy nie wpadnie w niepowołane ręce.

Przegląd funkcji PureVPN:

 • Doskonała kompatybilność z niestandardowymi aplikacjami dla wszystkich nowoczesnych systemów operacyjnych, smartfonów i innych.
 • Zaawansowane funkcje obejmują ochronę antywirusową, blokowanie reklam i środki anty-phishingowe.
 • Własna sieć serwerów zapewniająca większą prywatność i bezpieczeństwo.

Przeczytaj naszą pełną recenzję PureVPN.

5. VyprVPN

VyprVPN ma jedne z najbardziej unikalnych funkcji prywatności w całym ekosystemie VPN. Firma posiada i obsługuje całą sieć serwerów, ponad 700 w 70 różnych krajach. Pozwala im to na samodzielne wykonywanie wszystkich zadań związanych z konserwacją i aktualizacją, całkowicie uniemożliwiając stronom trzecim zdjęcie. Unikalna technologia Chameleon firmy VyprVPN daje jej możliwość pokonania ograniczania przepustowości i blokowania sieci VPN w najbardziej ekstremalnych sytuacjach, w tym w granicach ciężkich cenzurujących krajów, takich jak Chiny.

Jeśli chodzi o praktyki rejestrowania, VyprVPN jest zaskakująco prosty. Firma ma ścisły zakaz rejestrowania zarówno ruchu, jak i DNS, dwóch danych najczęściej wykorzystywanych do śledzenia użytkowników.

VyprVPN obejmuje również następujące funkcje:

 • Obsługa wielu różnych systemów operacyjnych, w tym komputerów stacjonarnych, smartfonów z systemem Android i iOS.
 • Niesamowite funkcje prywatności dla najlepszego dostępu VPN w Chinach i na Bliskim Wschodzie.
 • Nieograniczona przepustowość i brak ograniczeń ruchu P2P lub pobierania torrentów.

Przeczytaj naszą pełną recenzję VyprVPN.

6. StrongVPN

StrongVPN ma trafną nazwę. Usługa utrzymuje relatywnie małą sieć kilkuset serwerów w 45 różnych miastach, umożliwiając im skupienie się na niezrównanych funkcjach prywatności, które blokują i zabezpieczają Twoją obecność w Internecie, jak żadna inna sieć VPN. Cechą wyróżniającą jest szyfrowanie do 2048 bitów, co jest wykładniczo wyższe niż w przypadku podobnych usług. Będziesz także mieć dostęp do różnych protokołów bezpieczeństwa (L2TP, PPTP, OpenVPN), a także oprogramowania routera, aby szybciej i łatwiej korzystać z usługi VPN dla wszystkich swoich urządzeń.

StrongVPN wyraźnie stwierdza, że ​​nie prowadzi żadnych dzienników aktywności użytkownika. Zapisy dotyczące ruchu nigdy nie będą przechowywane, co zabezpiecza je przed osobami trzecimi.

Więcej funkcji StrongVPN:

 • Darmowe lekkie oprogramowanie dla wielu urządzeń, w tym stacjonarnych systemów operacyjnych i smartfonów.
 • Z łatwością maskuj swój adres IP i zapobiegaj inwigilacji online.
 • Brak ograniczeń przepustowości, ograniczeń prędkości i ograniczania przepustowości.

Jakie są różne typy dzienników?

Rejestrowanie lub „dzienniki zerowe” jest często używane jako termin „catch-all” w przypadku sieci VPN. W rzeczywistości istnieje kilka różnych rodzajów danych, które VPN może archiwizować, a niektóre z nich mogą bardziej zagrażać twojej prywatności niż inne. Poniżej znajduje się krótki przegląd głównych rodzajów dzienników i ich wpływu na prywatność online.

 • Dzienniki ruchu – Najbardziej przerażający rodzaj dziennika jest również najczęściej zbanowany na rynku VPN. Dzienniki ruchu rejestrują takie rzeczy, jak rodzaj pobieranych plików, takich jak torrenty lub sieci P2P, a nawet określone witryny internetowe, które odwiedzasz.
 • Dzienniki żądań DNS – Za każdym razem, gdy wpiszesz adres URL w przeglądarce, usługa DNS sprawdza nazwę, porównuje ją z listą domen numerowanych, a następnie odpowiednio przekierowuje. Sieci VPN działają na własnych serwerach DNS i możliwe jest, że sprawdzą, do których nazw witryn masz dostęp.
 • Dzienniki znaczników czasu – Dzienniki znaczników czasu, powszechnie przechowywane przez wiele sieci VPN, po prostu pokazują, którzy użytkownicy się zalogowali, kiedy się wylogowali i o której porze dnia miało miejsce każde zdarzenie.
 • Dzienniki przepustowości – Ile ruchu zużywa każdy użytkownik? Dzienniki przepustowości odpowiadają na to pytanie i pomagają VPN odpowiednio skalować swoją sieć. Są kolejnym typem dziennika.
 • Dzienniki adresów IP – Prosty dziennik zawierający fizyczne adresy IP użytkowników w momencie połączenia VPN.

Bezpłatne dostawcy VPN zazwyczaj przechowują dzienniki

Bezpłatne usługi VPN można znaleźć w całym Internecie w sklepach z aplikacjami, na portalach z rozszerzeniami przeglądarki i nie tylko. Zgłaszają te same roszczenia co zwykli dostawcy VPN, tylko obiecują dostarczać bez obciążania nikogo. Wydaje się, że jest to szybkie i proste rozwiązanie problemu prywatności w Internecie, ale w rzeczywistości często pogarsza sytuację.

Zdecydowana większość bezpłatnych usług VPN przyznaje, że prowadzi dzienniki aktywności użytkowników, od ruchu po żądania DNS i adresy IP. Odkryto, że niektóre sprzedają te informacje stronom trzecim. Nawet jeśli usługa nie zezwala na przechowywanie dzienników, jest bardzo prawdopodobne, że tak, ponieważ bezpłatne sieci VPN muszą przynosić pewien dochód, aby utrzymać sieć w trybie online. Jeśli ten dochód nie pochodzi od płacących klientów, musi skądś pochodzić.

Częścią atrakcyjności płatnych usług VPN jest to, że firmy te chronią swoich użytkowników. Sieci VPN mają wszelkie bodźce, aby Twoje dane były bezpieczne i prywatne, nawet jeśli agencje rządowe wymagają dostępu. W końcu, jeśli się nie uda, nie będą długo pracować. Zawsze lepiej jest inwestować w niezawodnego, taniego dostawcę VPN zamiast korzystać z bezpłatnej usługi. Twoja prywatność po prostu nie jest warta ryzyka.

Jakie są zalety korzystania z VPN

Oprócz dodatkowej prywatności online, uruchomienie VPN na podłączonych urządzeniach oferuje szereg dodatkowych funkcji. Potraktuj je jako użyteczny produkt uboczny zabezpieczenia danych. Po kilku dniach lub tygodniach korzystania z VPN zastanawiasz się, jak sobie z tym poradziłeś.

Oglądaj filmy z innych regionów

Usługi takie jak Netflix, Hulu, BBC iPlayer i YouTube często ograniczają, które filmy można przesyłać strumieniowo w różnych krajach. Jeśli podoba ci się w Wielkiej Brytanii, będziesz mieć do dyspozycji jeden zestaw programów telewizyjnych, ale jeśli wybierzesz się do Stanów Zjednoczonych, nie będziesz już mógł ich oglądać. Większość usług przesyłania strumieniowego korzysta z prostych siatek adresów IP w celu ustalenia lokalizacji użytkownika. Dzięki VPN możesz szybko i łatwo zmienić swój adres IP, aby oszukać ich, że przeprowadziłeś się na cały świat. Wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć, połączyć i rozpocząć transmisję strumieniową.

Bezpieczna komunikacja głosowa i tekstowa

Jeśli używasz Skype, Discord, MSN Messenger lub innego programu VoIP, istnieje prawdopodobieństwo, że Twoje dane są rejestrowane i rejestrowane przez dostawcę usług internetowych. Rozmowy z przyjaciółmi i rodziną siedzą gdzieś na serwerze i są gotowe do sprzedaży osobom trzecim. Aktywując VPN, będziesz szyfrować te dane i ukrywać je przed wścibskimi oczami.

Chroń Cloud Storage S.usługi

Usługi takie jak Dropbox i Dysk Google są przydatne do zapisywania filmów, plików i innych poufnych danych. Jednak korzystanie z magazynu w chmurze wysyła niezabezpieczone dane przez otwarte połączenie, co zagraża Twoim informacjom. Zawsze używaj sieci VPN, aby upewnić się, że nic nie pozostawia komputera bez uprzedniego zaszyfrowania.

Uzyskaj dostęp do cenzurowanych stron internetowych

Cenzura na szczeblu rządowym stanowi coraz większy problem na świecie, zwłaszcza jeśli mieszkasz lub odwiedzasz kraje takie jak Syria, Chiny, Iran, ZEA i Rosja. Aby mieć dostęp do Internetu otwarty i bezpłatny, po prostu uruchom wirtualną sieć prywatną na wszystkich swoich urządzeniach. Będziesz mieć dostęp do zablokowanych treści, tak jakby filtr cenzury nawet nie istniał.

Bądź bezpieczny W.hile Podróżowanie

Podróżowanie niesie ze sobą własny zestaw ryzyk, zwłaszcza jeśli korzystasz z publicznego Wi-Fi lub korzystasz z hotelowych połączeń internetowych. Sieci te są często monitorowane przez hakerów i zespoły monitorujące, a ISP, z którego korzystasz, najprawdopodobniej przechowuje każdą wysyłaną przez Ciebie część danych. Zachowanie bezpieczeństwa podczas podróży oznacza korzystanie z dobrej sieci VPN na laptopie, tablecie i smartfonie przez cały czas. Zaszyfrowane dane zapewniają bezpieczeństwo informacji bez względu na to, z którą siecią się łączysz. Aby jeszcze bardziej zwiększyć swoje bezpieczeństwo, zaszyfruj iPhone'a i urządzenia z Androidem, aby zapewnić prywatność, nawet gdy nie jesteś online.

PEŁNY PRZEWODNIK: Niezbędne środki bezpieczeństwa podróży

Wniosek

Do tej pory powinieneś lepiej zrozumieć, jakie są logi użytkowników VPN i dlaczego ważne jest, aby wybrać dostawcę, który minimalizuje przechowywane przez ciebie dane do absolutnego minimum. Każda z naszych rekomendowanych usług VPN ma dobrą reputację w branży i aktywnie podjęła środki w celu zapewnienia prywatności na wszystkich frontach.

Czy Twoja obecna sieć VPN prowadzi dzienniki? Co najbardziej Cię niepokoi w praktyce logowania? Daj nam znać, co myślisz w komentarzach poniżej.

x