Nowe Horyzonty stały się fenomenem kulturowym

Nintendo wypuściło Animal Crossing: New Horizons na konsolę Nintendo Switch 20 marca i szybko stało się kulturowym kamieniem milowym. Przy tak wielu ludziach w domu i grach, jego wydanie przyszło w idealnym momencie.

Najlepiej sprzedająca się gra z serii

Animal Crossing: New Horizons był hitem, który odniósł ogromny sukces wśród fanów i został szybko wyprzedany po wydaniu w Japonii. W rzeczywistości, 1,88 miliona egzemplarzy sprzedanych w ciągu pierwszych trzech dni w Japonii. Warto również zauważyć, że liczby z Famitsu nie obejmują sprzedaży cyfrowych plików do pobrania, które są obecnie bardzo popularne, biorąc pod uwagę obecną globalną sytuację zdrowotną.

W Ameryce Północnej Animal Crossing: New Horizons była najlepiej sprzedającą się grą marca 2020 roku, a teraz jest druga najlepiej sprzedająca się gra roku 2020. Wyprzedaż przewyższyła inne popularne tytuły Nintendo, takie jak Super Smash Bros. Ultimate (2018).

W Europie New Horizons pozostaje na szczycie listy bestsellerów po więcej zapasów stało się dostępnych dla detalistów. Aby pokazać nieco perspektywę, dane dotyczące sprzedaży są wyższe niż wszystkie poprzednie wpisy razem wzięte i ponad trzykrotnie wyższe niż w przypadku wyłącznego dla 3DS Animal Crossing: New Leaf.

Doświadczenie Animal Crossing

Najnowsza odsłona została wydana w chwili, gdy ostrzegano ludzi, aby nie wychodzili z domu, i nie mogło nadejść w lepszym momencie. Podobnie jak inne tytuły Animal Crossing, New Horizons jest popularne ze względu na przytulną, rodzinną rozgrywkę, a nowy dodatek do serii jest po prostu piękny.

Recenzenci tryskają nad Animal Crossing: New Horizons „Island Package Getaway” i nie bez powodu. Rozpoczynasz wakacje na bezludnej wyspie, mając na plecach tylko ubranie. Możesz robić, co chcesz. Jako postać gracza, to do Ciebie należy przeniesienie bezludnej wyspy do tropikalnego raju. Możesz zająć się tym we własnym tempie i ustalać zasady.

Dwie postacie w

W Animal Crossing: New Horizons możesz wchodzić w interakcje z przyjaciółmi i rodziną, których nie możesz teraz zobaczyć osobiście. A jeśli twoi przyjaciele nie grają, to też jest w porządku. W Internecie jest mnóstwo ludzi, którzy uwielbiają handlować meblami i godzinami rozmawiać z tobą o cenach rzepy.

Jest też całość Społeczność Discord poświęcony Animal Crossing. Reddit ma ogromny wątek, w którym ludzie wymieniają się kodami znajomych – mechanizm zapraszania, który pozwala graczom zdalnym na łączenie się i granie. Cała społeczność jest bardzo pomocna i przyjazna, co ma sens, ponieważ w grze jest o wiele więcej rzeczy do przeżycia.

Nadal jest wiele do zrobienia, jeśli lubisz grać solo. Jedną z moich ulubionych rzeczy w New Horizons, która jest znaczącym ulepszeniem Animal Crossing na GameCube, są różne sposoby interakcji z mieszkańcami twojej wyspy.

Trzy postacie w

Mieszkańcy będą wysyłać Ci listy, nadawać nowe pseudonimy, urządzać przyjęcia urodzinowe, a nawet śpiewać dla Ciebie! Zawsze jest coś nowego, a rozmowy z mieszkańcami mojej wyspy nigdy się nie starzeją.

Mieszkańcy wchodzą w interakcje ze swoim otoczeniem na wiele różnych sposobów. W różny sposób wchodzą w interakcje z innymi mieszkańcami w zależności od ich typów osobowości, których jest osiem. Będą też inaczej współdziałać ze sobą. Mają emocje. Czasami będą ze sobą szczęśliwi lub smutni, a do ciebie należy tłumienie wszelkich sporów, które mogą się pojawić.

Jednak to właśnie uwielbiam w tej grze – wszystko wydaje się być ze sobą powiązane, a usiąść pod koniec dnia jest relaksująca.

W Animal Crossing: New Horizons wszystko jest nietrwałe i łatwo nie stresować się niedoskonałościami. Postawiłeś dom w miejscu, z którego nie jesteś zadowolony? Nie ma sprawy! Możesz go przenieść później w grze.

Masz kontrolę i czas, aby cieszyć się remontem swojej wyspy dokładnie tak, jak chcesz. Z powodu globalnej blokady ludzie mają więcej czasu na granie w gry niż kiedykolwiek. Najnowsza pozycja z serii Animal Crossing oferuje relaksujące środowisko do spędzania czasu.

Animal Crossing_sunsetgraphics

Każdego dnia w grze masz do czynienia z czymś nowym do odkrycia. Obudzisz się, gdy zobaczysz nowe przedmioty w sklepach, nowe hybrydowe kwiaty, nowy przepis na mycie na brzegu, nowych gości kempingu i przypadkowych sprzedawców z ekskluzywnymi przedmiotami. To przełamuje monotonię bycia zamkniętym w prawdziwym domu, dzień po dniu.

Jest też wiele wydarzeń, które Nintendo oferuje graczom. Pary organizują ceremonie zaślubin na swoich wyspach, a absolwenci mogą zapraszać znajomych na ceremonie ukończenia w grze. Rodziny mogą bawić się razem na tej samej konsoli, a nawet możesz podarować mamie spóźniony kubek na Dzień Matki!

Nintendo wykonuje świetną robotę, zapewniając dodatkowe wydarzenia i poprawki błędów, które pozwolą ci grać przez wiele godzin.

Z drugiej strony w Animal Crossing jest wiele rzeczy, których nie możesz kontrolować (chyba że podróżujesz w czasie).

Podobnie jak twoja rutyna w prawdziwym świecie, będą chwile, kiedy będziesz zmuszony po prostu poczekać do następnego dnia. Sklepy są zamykane w nocy, a rynek rzepy jest dostępny tylko przez tydzień, zanim się zresetuje. Czasami musisz poczekać cały dzień, zanim będziesz mógł wejść do sklepu, który jest w trakcie przebudowy.

Animal Crossing New Horizons Beardo

Jednak to uczucie zrelaksowanej nietrwałości sprawia, że ​​seria Animal Crossing jest tak wyjątkowa. Ciekawie jest widzieć, jak gracze wyrażają rozczarowanie lub zaskoczenie, gdy kwitną wiśnie kończą się w kwietniu i zdają sobie sprawę, że to ulotny charakter wydarzeń z limitem czasu sprawia, że ​​są tak wyjątkowi. Istnieje nieuniknione poczucie zmiany – nad niektórymi z których możesz i nie możesz kontrolować. To naprawdę wyjątkowe doświadczenie.

Dla większości jest to odpowiednia równowaga między strukturą a swobodą. Jest to nawet świetne rozwiązanie dla osób, które zwykle nie grają w gry wideo. Audrey, 88-letnia babcia, która grał 3500 godzin Animal Crossing: New Leaf, odebrano Animal Crossing: New Horizons z pomocą darowizn od fanów wkrótce po premierze.

Wydaje się, że Nintendo doceniło szum wokół gry Audrey na New Leaf z zupełnie nowym wieśniakiem w Animal Crossing: New Horizons. Wielu graczy uważa, że ​​wilk w kolorze koralowym o imieniu Audie jest odniesieniem do Audrey.

Animal Crossing: New Horizons to łatwa do nauczenia i dobra zabawa dla całej rodziny. Nic dziwnego, że w tych niespokojnych czasach tak wielu ludzi spotyka się, aby zagrać w idealną ucieczkę na wyspę.

x