Poznaj Twodos, bezpłatną i prostą aplikację Todo z unikalnym założeniem

  • Twodos to bezpłatna aplikacja z listą zadań do wykonania, zapewniająca prywatność i skupiająca się na prostocie i łatwości obsługi.
  • Unikalne podejście aplikacji „dwie listy” zachęca do skupienia się na zadaniach i szybkich akcjach, takich jak przesuwanie lub dotykanie w celu ich wykonania.
  • Twodos jest dostępny w App Store dla iPhone’ów z systemem iOS 17.0 lub nowszym

Twodos to bezpłatna, prosta aplikacja do wykonywania zadań na iPhone’a. Co odróżnia ją od wszystkich innych dostępnych w ofercie aplikacji typu „do zrobienia”? Przyjrzyjmy się nowej, minimalistycznej aplikacji z listą zadań do wykonania i jej podejściu opartemu na dwóch listach.

Co to jest Twodos?

Twodos to aplikacja do zarządzania zadaniami, która została uruchomiona 21 lutego na zatłoczonym rynku; dostępnych jest wiele aplikacji do zrobienia. Twodos ma jednak kilka fajnych asów w rękawie.

Oprócz prostego interfejsu i minimalistycznego podejścia, Twodos to rzadki przypadek bezpłatnej aplikacji, która nie obejmuje zakupów ani reklam w aplikacji i nie gromadzi żadnych danych. Aplikacja jest projektem pasji indywidualnego programisty, który po prostu lubi tworzyć aplikacje.

Twodos używa znanego formatu, umożliwiając dodawanie i edycję zadań, wyświetlanie ich na liście i usuwanie po ukończeniu. To proste podejście jest głównym celem aplikacji.

Czym wyróżnia się TwoDos: podejście oparte na dwóch listach

Główną zaletą Twodos jest jego prostota i łatwość użycia. Prawdopodobnie wykorzystując swoją pozycję wersji niekomercyjnej, aplikacja zapewnia możliwie najmniej funkcjonalności. Twórca jest nieugięty w swoim zaangażowaniu w przeciwstawienie się dodatkowym funkcjom:

Filozofię tę ucieleśnia podejście „dwóch list”. Twodos wymusza dodanie każdego zadania do listy „Wcześniej” lub „Później”. Chociaż może się to wydawać restrykcyjne, wszystko jest proste i zachęca do skupienia się na zadaniach, a nie na ich klasyfikacji. W rezultacie powinieneś być w stanie zrobić więcej w krótszym czasie.

Dostęp do każdej z kilku dostępnych funkcji można uzyskać za pomocą jednej akcji, w tym:

  • Przeciągnięcie zadania, aby oznaczyć je jako wykonane (to również natychmiast usuwa zadanie).
  • Stuknięcie elementu, aby go edytować.
  • Klikając strzałkę po prawej stronie każdego elementu, aby przenieść go na inną listę.

Możesz rozszerzać lub zawężać każdą listę, koncentrując się na jednej lub pokazując obie w zależności od potrzeb. Każda lista pokazuje całkowitą liczbę zadań i jest przewijana, jeśli jest ich więcej niż kilka.

Skąd pobrać TwoDos

Twodos jest dostępny w sklepie iPhone App Store i można go pobrać bezpłatnie. Jak każdą aplikację „tylko na iPhone’a”, można ją także uruchomić na iPadzie, skalując ją tak, aby wypełniła cały wyświetlacz.

Pobierz: Twodos dla iPhone’a (Bezpłatny)

Adama WhitcroftaJeśli interesują Cię inne proste, bezpłatne aplikacje, na stronie internetowej znajdują się łącza do innego oprogramowania, które wydał. Podobnie jak sama aplikacja Twodos, strona jest bardzo minimalistyczna. Deweloper jest aktywny także na platformie X (dawniej Twitter), @AdamWhitcroft.