Stan łamania VPN Netflix po latach

W styczniu 2016 r. Netflix rozszerzył swoją dostępność do 190 krajów. Użytkownicy spoza USA korzystali z VPN, aby uzyskać dostęp do treści objętych ograniczeniami geograficznymi. Wkrótce po zwiększeniu dostępności Netflix ogłosił, że zacznie rozprawiać się z VPN. Kiedy Netflix rozszerzył się na inne kraje, użytkownicy byli pod wrażeniem, że zobaczą większość, jeśli nie całość, katalogu Netflix. Mylili się. Treści dostępne w innych krajach zostały tak ograniczone, że nawet Kanadyjczycy byli zdenerwowani! Sieci VPN walczyły i nadal to robią.

Netflix wygrywa

Netflix odniósł największy sukces w swoich wysiłkach na rzecz blokowania VPN. Niektóre z najpopularniejszych sieci VPN nie są w stanie sprostać ograniczeniom Netflix. Spośród wielu gigantów, którzy mają upaść, TunnelBear, Tor Guard i HMA są wśród ofiar.

Rozprawa z Netflix VPN

Początkowo sądzono, że stłumienie zawiedzie. Ludzie oczekiwali, że VPN będą walczyć (i robili to przez jakiś czas), ale Netflix bardzo pilnie walczył z VPN i proxy. Do tego stopnia, że ​​większość sieci VPN w większości rzuciła się w garść. Mówimy w większości dlatego, że chociaż rozprawa z Netflix VPN jest w większości sukcesem, istnieją przypadki odstające, które nadal działają pomimo represji.

Niektóre sieci VPN nadal działają

Nie wszystkie usługi VPN przyznały się do porażki w bitwie z Netflixem. Istnieje kilka wysokiej jakości sieci VPN, które stale zmieniają swoje metody i rozszerzają zakresy adresów IP, aby pomóc użytkownikom zachować szybki dostęp do strumieni wideo niezależnych od lokalizacji.

To ciągła gra w kotka i myszkę, co oznacza, że ​​dopóki Netflix aktywnie blokuje VPN, żadna usługa nie będzie w 100% niezawodna. Poniżsi dostawcy trafiają jak najbliżej i są najlepszym wyborem do korzystania z Netflix.

ExpressVPN

ExpressVPN - wybór redaktorów

ExpressVPN to jedna z bardziej popularnych sieci VPN, która nadal przeciwstawia się zakazowi Netflix. Osiągają to poprzez połączenie dużej sieci serwerów i ogromnego zakresu adresów IP, co utrudnia każdej firmie lub witrynie rzucenie koca na całą bazę użytkowników VPN.

Mają również jedne z niezmiennie największych prędkości na rynku, co czyni je doskonałym wyborem do przesyłania strumieniowego wideo HD.

ExpressVPN oferuje 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy i wyłącznie dla naszych czytelników, dodadzą TRZY MIESIĄCE BEZPŁATNIE do abonamentu rocznego (z tym linkiem), co oznacza, że ​​zapłacisz tylko 6,67 USD miesięcznie.

Jeśli nie jesteś pewien, czy chcesz zapłacić gotówkę za usługę, zanim dowiesz się, jak dobrze to zadziała, okres próbny powinien pomóc Ci ją ocenić.

Zalety Współpracują z amerykańskimi usługami Netflix, iPlayer, Hulu i innymi usługami Niezawodne i szybkie połączenia Bardzo proste i łatwe w użyciu Ścisłe zasady braku logów Wsparcie czatu 24/7. Wady Ograniczone opcje konfiguracji Nieco droższe niż niektóre inne opcje.

NordVPN

nordvpn

NordVPN to kolejna najwyższej klasy sieć VPN, która ma dużą niezawodność Netflix. Usługa działa błyskawicznie dzięki ogromnej sieci ponad 1000 węzłów w ponad 50 krajach. Otwiera to imponującą liczbę opcji przy wyborze wirtualnej lokalizacji i bardzo utrudnia Netflix niezawodne blokowanie całego zakresu adresów IP.

Przeczytaj naszą pełną recenzję NordVPN.

Zalety OFERTA SPECJALNA: 3-letni abonament (75% zniżki – link poniżej) Brak ograniczeń przepustowości Do 6 jednoczesnych połączeń Wyjątkowo bezpieczny podwójny VPN do szyfrowania danych Obsługa klienta (czat 24/7). Wady Niektóre serwery mogą być zawodne. Nie można określić miasta ani prowincji w aplikacji.

Nawet te sieci VPN mają ograniczenia

Istnieją pewne zastrzeżenia związane z używaniem jednej z niewielu sieci VPN, które nadal mogą ominąć zakaz Netflix. Większość sieci VPN, które nadal działają, zapewnia dostęp do treści z USA. Jest to zrozumiałe, ponieważ Stany Zjednoczone mają największy katalog treści. To powiedziawszy, jeśli szukasz treści z innych regionów, nie masz wielkiego wyboru. Jeśli właśnie dowiedziałeś się, jak świetne są koreańskie horrory, najlepiej jest mieć nadzieję, że te dobre są dostępne w Stanach Zjednoczonych.

Niektóre sieci VPN próbowały ominąć zakaz, używając sieci adresów IP, których Netflix jeszcze nie zablokował. Doprowadziło to do kierowania przez Netflix i blokowania adresów IP, o których wie, że są używane przez popularne usługi VPN. Aby walczyć z Netflix, dostawcy VPN stale szukają nowych adresów IP i sieci. Jeśli nowa sieć nie zostanie skonfigurowana na czas, zanim obecna zostanie zbanowana, mogą wystąpić przerwy w świadczeniu usług Netflix dla użytkowników, którzy mają pecha, że ​​znajdują się w kraju, w którym żadna sieć VPN nie znalazła rozwiązania.

Sieci VPN zazwyczaj pozwalają oglądać Netflix w przeglądarce. Aby używać ich na Smart TV, musisz mieć możliwość przekierowania VPN przez router: nieco bardziej skomplikowany proces niż używanie VPN na komputerze. To wystarczy, aby odstraszyć niektórych użytkowników. Nawet jeśli uda Ci się przekierować VPN przez router, nadal istnieje szansa, że ​​Twój telewizor Smart TV nadal nie będzie mógł uzyskać dostępu do treści Netflix objętych ograniczeniami geograficznymi.

Serwery proxy: alternatywne rozwiązanie

Usługi proxy to kolejna metoda powszechnie używana do ukrywania adresów IP i fizycznej lokalizacji. Serwery proxy działają jako pośrednik między komputerem a Internetem. Logując się, łączysz się z lokalnym dostawcą usług internetowych i uzyskujesz adres IP jak zwykle, ale zamiast wysyłać dane prosto do Internetu, wszystko najpierw przechodzi przez sieć proxy. Twój adres IP jest zastępowany adresem IP z usługi proxy, a następnie normalnie przechodzi do Internetu. Zmieniając serwery proxy, możesz zmienić swoją wirtualną lokalizację i oszukać strony internetowe, tak by myślały, że jesteś z dowolnego miejsca na świecie.

Serwery proxy dobrze wykonują swoją pracę, ale nie oferują wszystkich zalet pełnej sieci VPN. Nie ma szyfrowania w usłudze proxy, tylko przekierowywanie ruchu. Zyskasz pewną anonimowość, ale Twoje dane będą nadal przesyłane w surowym, otwartym formacie, który nie ma żadnego wpływu na Twoją prywatność. W rzeczywistości, w zależności od używanej usługi proxy, możesz nawet zaszkodzić swojej prywatności. Najlepszą opcją odblokowania Netflix i innych usług przesyłania strumieniowego wideo jest trzymanie się szanowanej wirtualnej sieci prywatnej.

x