Jak dodać Kalendarz Google na komputerze Mac

Zastanawiasz się, jak dodać Kalendarz Google na komputerze Mac?

Google Workspace to najlepszy wybór dla milionów użytkowników, ponieważ oferuje Gmaila, Dysk Google i Kalendarz Google za darmo, chyba że chcesz zapłacić i uzyskać z nich więcej funkcji.

Choć jest to wygodne, jeśli posiadasz urządzenie z systemem MacOS, będziesz nieco zaskoczony, gdy dowiesz się, że nie ma aplikacji Kalendarz Google dla komputerów Mac.

Możesz po prostu przejść do przeglądarki i otworzyć ją, ale spójrzmy prawdzie w oczy, nikt nie ma na to czasu. Może to być niezła sytuacja, jeśli na przykład posiadasz telefon komórkowy z Androidem i MacBooka.

Utworzenie wydarzenia w Kalendarzu Google za pomocą telefonu nie pojawi się w Kalendarzu Apple na Macbooku i możesz je po prostu przegapić, jeśli nie będziesz regularnie sprawdzać telefonu… a może tak się stanie?

W tym poście ujawniam, jak dodać Kalendarz Google na komputerze Mac, aby mieć pewność, że nigdy nie przegapisz przypomnienia.

Czy istnieje aplikacja komputerowa dla Kalendarza Google?

Kalendarz Google został zaprojektowany jako aplikacja oparta na przeglądarce. Chociaż ma aplikację na Androida i iOS, nie ma klienta stacjonarnego dla komputerów Mac. Oznacza to, że jeśli chcesz z niego skorzystać, musisz to zrobić w preferowanej przeglądarce. Możesz to zrobić wpisując Kalendarz.Google.com na pasku adresu przeglądarki. Dostęp do niego można uzyskać także za pośrednictwem konta Gmail.

Podczas gdy niektórym osobom nie przeszkadza korzystanie z przeglądarki do celów Kalendarza Google, ponieważ muszą już mieć tę aplikację na swoich telefonach, niektórym osobom (jak ja, hm) potrzebna jest ona bezpośrednio na komputerze. Dzięki temu uporządkowanie mojej firmy jest o wiele łatwiejsze. Na szczęście istnieje sposób korzystania z Kalendarza Google na komputerze Mac.

Przeczytaj też: Google Workspace Individual: wszystko, co musisz wiedzieć

Korzyści z używania Kalendarza Google z Kalendarzem Maca

Jeśli jesteś choć trochę podobny do mnie, masz kalendarze ustawione w wielu różnych miejscach, w tym zapisywane w notatnikach, zapisywane na karteczkach i zakopane w przypadkowych aplikacjach.

Jeśli teraz żonglujesz Kalendarzem Google i wbudowaną aplikacją Kalendarz na komputerze Mac, z przyjemnością wypróbujesz to „obejście” polegające na jednoczesnym korzystaniu z nich na komputerze Mac. Połączenie tych dwóch kalendarzy może całkowicie zmienić zasady gry.

Sprawdźmy niektóre z wielu korzyści płynących z synchronizacji Kalendarza Google z aplikacją Kalendarz na komputerze Mac.

#1. Nigdy nie przegap ważnej daty 📆

Łatwo jest przypadkowo dokonać podwójnej rezerwacji lub przegapić ważną datę, korzystając z wielu kalendarzy. Powodem jest to, że dane wydarzenie znajdowało się w Twoim Kalendarzu Google, a nie na komputerze Mac i odwrotnie.

Na szczęście po połączeniu tych dwóch kalendarzy każde wydarzenie dodane do jednego automatycznie pojawi się w drugim. To jak mieć wokalistę rezerwowego, dzięki któremu nigdy nie przegapisz żadnej nuty.

Oznacza to mniej wypadków i większą kontrolę nad wydarzeniami i zadaniami.

#2. Otrzymuj powiadomienia o tym, co ważne 🔔

Powiadomienia mogą być błogosławieństwem i przekleństwem. W większości przypadków są pomocne, ale czasami są po prostu irytujące, zwłaszcza jeśli pochodzą od spamerów.

Synchronizując Kalendarz Google z Kalendarzem na komputerze Mac, możesz dostosować powiadomienia, aby otrzymywać odpowiednią liczbę alertów.

Niezależnie od tego, czy wolisz delikatny sygnał ping na godzinę przed wydarzeniem, czy pełnoekranowy alert przypominający o jutrzejszym ważnym spotkaniu, połączenie tych kalendarzy pozwala dostosować styl alertów. Wystarczy ustawić to raz, a będzie ono zharmonizowane na wszystkich platformach. Całkiem słodki!

#3. Urozmaicaj swoje wydarzenia ✨

Spójrzmy prawdzie w oczy: wszyscy uwielbiamy odrobinę dostosowywania i personalizacji. To jak nadanie kalendarzowi odrobiny własnej osobowości.

Gdy zsynchronizujesz Kalendarz Google z komputerem Mac, Twoje wydarzenia zostaną odzwierciedlone, podobnie jak wszystkie te piękne kody kolorów i ikony.

  • Masz trening? Wstaw fajny emoji z hantlami.
  • Randkowa kolacja? Może mały talerzyk z emoji serca i oczu.
  • Mieć spotkanie? Użyj emoji teczki.

Wizualizacja dnia za pomocą kolorów i emotikonów sprawi, że Twój kalendarz będzie mniej „bla”, a bardziej „ta-da!” Co więcej, jest to niesamowity sposób na szybkie spojrzenie i zrozumienie, jak wygląda Twój dzień.

Teraz, gdy znamy korzyści płynące z synchronizowania obu kalendarzy na komputerze Mac, dowiedzmy się, jak to zrobić.

Jak dodać Kalendarz Google na komputerze Mac

Nie możesz bezpośrednio dodać aplikacji Kalendarz Google na komputerze Mac, ale możesz zintegrować ją z Kalendarzem Apple i zsynchronizować wszystkie swoje wpisy. Oto jak możesz się do tego zabrać:

Krok 1: Upewnij się, że Twój MacOS i Kalendarz Apple są zaktualizowane. Aby zaktualizować oprogramowanie komputera Mac, wybierz kolejno menu Apple > Ustawienia systemowe > Ogólne > Aktualizacja oprogramowania.

Krok 2: Otwórz aplikację Kalendarz na komputerze Mac i przejdź do Kalendarz > Ustawienia.

Krok 3: Otwórz zakładkę Konta i kliknij symbol + (Dodaj).

Krok 4: Zobaczysz kilka opcji; wybierz spośród nich Google i kontynuuj.

Krok 5: Następnie zaloguj się na swoje konto Gmail i po prostu postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Krok 6: Wszystko gotowe! Teraz możesz przejść do karty Konta i skorzystać z opcji Odśwież kalendarze, aby wybrać częstotliwość synchronizacji kalendarzy Google i Apple.

Stamtąd wszystkie wydarzenia lub wpisy, które zaznaczysz w Kalendarzu Google, powinny również pojawić się w Twoim Kalendarzu Apple. Na przykład tutaj utworzyłem wydarzenie w moim Kalendarzu Google dotyczące spotkania z moim szefem.

Jak widać, to samo wydarzenie pojawia się również w mojej aplikacji Kalendarz na Macu.

Powyższa metoda ma jednak pewne ograniczenia. Ponieważ nie masz dokładnie Kalendarza Google na swoim Macu, jest to jedynie integracja; pomijasz niektóre funkcje, takie jak planowanie sal, powiadomienia e-mail i tworzenie nowych kalendarzy Google, żeby wymienić tylko kilka.

Jednak nic nie można na to poradzić. Dobra wiadomość jest taka, że ​​istnieją aplikacje innych firm, które zapewniają więcej funkcji i korzyści usprawniających wykonywanie zadań.

Alternatywy dla Kalendarza Google

#1. Zajęty kal

Możesz wypróbować Zajęty kal dostarczane za pośrednictwem Setapp. Oferuje przydatne funkcje, takie jak przejrzysty i elastyczny interfejs, dodawanie zadań do wykonania, łatwe edytowanie i niestandardowe alerty.

Moją ulubioną jest wbudowana aplikacja podróżnicza Time. Załóżmy, że właśnie umówiłeś się na spotkanie w najbliższym Starbucks z potencjalnym klientem, ale musisz także wziąć pod uwagę czas podróży. Ta wbudowana aplikacja podróżnicza integruje się z usługą lokalizacji i map na komputerze Mac i informuje, ile czasu zajmie dotarcie do celu. Schludny!

#2. Zmiana

Polecam także sprawdzenie Shift, aplikacji do zarządzania na komputery stacjonarne, która jest świetna dla kogoś, kto lubi porządek. Pomaga wyeliminować klaster utworzony przez jednoczesne otwarcie kilku aplikacji i przeglądarek.

Integruje wszystkie narzędzia codziennego użytku w jedną aplikację. Dzięki Shift możesz uzyskiwać dostęp do aplikacji mediów społecznościowych (takich jak Facebook i Instagram), aplikacji do przesyłania wiadomości (na przykład WhatsApp i Messenger), aplikacji Google Workspace i narzędzi Workspace (Slack, jedno z wielu), a wszystko to z jednego oprogramowania bez utraty dostęp do preferowanych rozszerzeń Chrome.

Korzystanie z tego sprytnego narzędzia może usprawnić przepływ pracy i zapewnić większą produktywność.

Zamykające myśli

Kalendarz Google to przydatna część ekosystemu Google, która może usprawnić wszystkie nasze funkcje i uporządkować codzienne zadania, linki do spotkań, ważne daty i wszystko pomiędzy.

Jeśli masz komputer Mac i chcesz korzystać z Kalendarza Google, powyższe kroki mogą Ci w tym pomóc. Jeśli chcesz więcej, znasz również dodatkowe aplikacje, które pomogą uporządkować Twój biznes.

Następnie sprawdź najlepsze kalendarze AI, które umożliwiają łatwe planowanie spotkań.