Problemy związane z systemem iOS 11 wciąż występują. Apple wprowadziło już aktualizację iOS 11.1, zaledwie miesiąc po premierze iOS 11. W międzyczasie pojawiły się mniejsze aktualizacje mające na celu eliminację błędów. Wśród nowych funkcji w iOS 11.1 znalazło się 70 dodatkowych emoji, jednak ta wersja zawiera również dość uciążliwy błąd. Gdy wpiszesz literę „I”, automatycznie zostanie ona zmieniona na „A [?]”. Przyczyna tego problemu nie jest do końca znana, a wydaje się, że błąd autokorekty „A [?]” w iOS 11.1 dotyczy głównie iPhone’a 7. Poniżej przedstawiamy sposób na jego rozwiązanie.
Błąd autokorekty „A [?]” w iOS 11.1
Proponowane rozwiązanie jest bardziej obejściem niż pełną naprawą problemu, ale zanim Apple dostarczy oficjalną poprawkę, można z niego skorzystać. System iOS oferuje funkcję rozszerzania tekstu, która jest dostępna od wielu lat. Funkcja ta umożliwia wprowadzenie skróconego wyrażenia, które iOS automatycznie rozwija do pełnej wersji.
Dla przykładu, chcesz napisać „Po drodze”? Wystarczy, że wpiszesz „omw”, a system automatycznie zamieni to na „Po drodze!”. To jedna z wbudowanych opcji rozszerzania tekstu, jednak można również dodać własne frazy.
Jak dodać rozszerzenie tekstu
Aby stworzyć rozszerzenie tekstu, które pomoże w rozwiązaniu problemu z autokorektą w iOS 11.1, otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do sekcji Ogólne > Klawiatura > Zamiana tekstu.
Następnie dotknij przycisku plusa, aby dodać nową frazę. W polu frazy wpisz dużą literę „I”, a w polu skrótu małą literę „i”. Na koniec kliknij Zapisz, a problem z autokorektą przestanie Cię niepokoić.
Alternatywna klawiatura
To rozwiązanie jest dedykowane użytkownikom korzystającym z domyślnej klawiatury iOS. Jeśli jednak szukasz alternatywy, możesz wypróbować klawiaturę od innego producenta. Rekomendujemy klawiaturę Grammarly, która dodaje funkcje sprawdzania pisowni i gramatyki do systemu iOS. Jest to dobry wybór, dzięki któremu nie odczujesz braku domyślnej autokorekty.
Można z pełnym przekonaniem stwierdzić, że iOS 11 boryka się z wieloma problemami wymagającymi rozwiązania. Każda nowa aktualizacja od Apple wprowadzała dodatkowe błędy, oprócz tych, które były eliminowane. Wydaje się, że sytuacja zaczyna przypominać psa goniącego własny ogon. Zaskakujące jest to, że te błędy nie są wychwytywane w wersjach beta. Apple prowadzi publiczny program beta zarówno dla iOS, jak i macOS, więc liczba użytkowników testujących system operacyjny nie jest mała ani ograniczona tylko do programistów. Szkoda, że takie problemy pojawiają się w systemie, który powinien działać bez zarzutu.