Jak włączyć jednoręczny układ klawiatury w iOS 11

iPhone’y były kiedyś dużo mniejsze. Nie tak dawno temu standardowy rozmiar ekranu iPhone’a wynosił zaledwie 3,5 cala. Ostatnim modelem odpowiadającym temu rozmiarowi był iPhone 4S. Od tego czasu urządzenie powiększyło się, a ekran iPhone’a 7 Plus ma przekątną 4,7 cala. Aby poradzić sobie z większymi ekranami, Apple uwzględnił dostępność w iOS 8. Może przesuwać ekran w dół, aby można było dotrzeć do aplikacji u góry. W iOS 11 Apple dodaje układ klawiatury jednoręcznej, aby ułatwić pisanie jedną ręką. Standardowa klawiatura w iOS nie zapewnia wygodnego pisania jedną ręką, zwłaszcza na dużym urządzeniu, takim jak iPhone 7 Plus. Możesz włączyć klawiaturę jednoręczną zarówno dla leworęcznych, jak i praworęcznych.

Włącz układ klawiatury jednoręcznej

Otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do Ogólne> Klawiatury. Dotknij opcji „Klawiatura jednoręczna”. Na ekranie „Klawiatura jednoręczna” wybierz jeden z dwóch układów; w prawo lub w lewo.

Istnieje drugi, znacznie szybszy sposób na włączenie układu klawiatury jednoręcznej w iOS 11. Znajduje się on w samej klawiaturze. Otwórz dowolną aplikację, w której możesz wyświetlić klawiaturę, np. Aplikację Wiadomości. Stuknij i przytrzymaj przycisk przełączania emoji / klawiatury. W małym menu, które się pojawi, możesz wybrać układ klawiatury.

Układ klawiatury: prawy vs lewy

Układy lewej i prawej klawiatury naciskają klawisze w odpowiednim kierunku. Układ klawiatury po lewej stronie przesuwa klawisze w lewo, dzięki czemu łatwiej jest dotrzeć do klawiszy p, l, m, backspace i return. Podobnie układ klawiatury po prawej stronie będzie naciskał klawisze w prawo, aby łatwiej było dotrzeć do klawiszy q, a, z, kapsle oraz cyfry i symbole.

Każdy z tych układów wypełnia puste miejsce dużym przyciskiem ze strzałką. Jeśli naciśniesz ten przycisk strzałki, opuścisz bieżący układ i powrócisz do normalnego układu klawiatury. Jeśli chodzi o pisanie jedną ręką, nie jest to zła funkcja. Istnieje wiele popularnych aplikacji klawiaturowych innych firm, które mają już tę funkcję, więc nie jest to nic rewolucyjnego. To powiedziawszy, w iOS domyślna funkcja jest prawie zawsze lepsza niż korzystanie z rozwiązania innej firmy, ponieważ ma ograniczenia narzucone przez iOS.

Układ zachowuje się dla innych dodanych klawiatur systemowych. Na przykład, jeśli przełączysz się na klawiaturę Emoji lub uproszczoną chińską klawiaturę, będą one respektować włączony układ.

Jeśli chcesz teraz mieć klawiaturę jednoręczną na swoim urządzeniu, możesz użyć Fleksy aż iOS 11 pojawi się we wrześniu / październiku tego roku.