Wygodny, ale brakuje mu zbalansowanego dźwięku

  • Razer Moray IEM zapewniają całodzienny komfort i bezpieczne dopasowanie, ale jakość dźwięku jest rozczarowująca.
  • Błotnista scena dźwiękowa i brak możliwości dostosowania ograniczają wrażenia ze słuchania muzyki.
  • Za 130 USD dostępne są lepsze opcje pod względem jakości dźwięku i izolacji hałasu.

Razer jest dobrze znany ze swoich urządzeń peryferyjnych do gier i komputerów, takich jak klawiatury, myszy i słuchawki, ale teraz dzięki Razer Moray zagłębił się także w rynek monitorów dousznych (IEM). Niestety, jakość dźwięku po prostu nie jest dostępna, nawet jeśli są to wygodne IEM-y do noszenia przez cały dzień.

Razera Moraya

Przewodowe monitory douszne Razera (IEM) są przeznaczone do przesyłania strumieniowego i grania. Dzięki dwóm hybrydowym przetwornikom i certyfikatowi THX można oczekiwać od tych słuchawek więcej, niż oferuje Razer.

Marka Razera

Żywotność baterii Nie dotyczy

Przetworniki hybrydowe (dynamiczne + zbalansowana armatura)

Mikrofony Brak

Nr Bluetootha

Dodatkowe wskazówki Tak

Stopień ochrony IP Brak

Plusy

  • Lekki
  • Wygodne i stabilne dopasowanie do ucha

Cons

  • Brak mikrofonu
  • Poniżej średniej pasywna redukcja/izolacja hałasu
  • Rozczarowująca jakość dźwięku

Komfort przez cały dzień

Georgie Peru / MakeUseOf

Razer nazywa Moray „ergonomicznym monitorem dousznym do całodniowego przesyłania strumieniowego”. I naprawdę nie można zaprzeczyć, że te IEM-y są niesamowicie wygodne. Do słuchawek Razer Moray dołączono nie tylko przydatny, miękki futerał, ale także trzy silikonowe i piankowe końcówki douszne o różnej wielkości.

IEM zostały zaprojektowane tak, aby bezpiecznie przylegały do ​​​​uszu; nie powinny wyskakiwać ani wypadać, nawet jeśli się poruszasz. Razer Moray IEM zapewniają dokładne dopasowanie dzięki przemyślanej konstrukcji, która dopasowuje się do konturów przeciętnego ucha i wokół nich.

Georgie Peru / MakeUseOf

Wiele IEM-ów jest zazwyczaj podłączonych w celu uzyskania wyższej wierności, a Razer Moray nie są wyjątkiem. Przewód został również starannie zaprojektowany, aby zapewnić wygodne dopasowanie i jest wyposażony w silikonową opaskę kablową, która pozwala na uporządkowanie kabla, gdy nie jest on używany.

Jeśli chcesz słuchać muzyki lub grać przez cały dzień, te IEM-y nie sprawią Ci żadnych problemów w zakresie komfortu. W rzeczywistości są to prawdopodobnie najbardziej zbliżone do formowanych na zamówienie wkładki douszne bez dodatkowych kosztów. Razer Moray są również idealnym towarzyszem podróży dzięki dołączonej torbie podróżnej i karabińczykowi.

Błotniste wyniki audio

Problemy pojawiają się jednak, jeśli chodzi o jakość dźwięku. Razer Moray IEM mają nieco zabłoconą scenę dźwiękową. Audiofile z pewnością nie szukaliby ich, aby zapewnić bogaty, zrównoważony dźwięk. Problem polega na tym, że te słuchawki douszne nadają priorytet określonym częstotliwościom, dzięki czemu lepiej nadają się do określonych zastosowań, takich jak przesyłanie strumieniowe, gdzie kluczowa jest klarowność głosu.

Celem Razera było zwiększenie intensywności i szczegółowości głosu poprzez zastosowanie konfiguracji z dwoma przetwornikami: jednym dla tonów niskich i średnich, a drugim dla wysokich tonów. Chociaż zapewnia to lepszą klarowność głosu podczas przesyłania strumieniowego i grania, zmienia wrażenia ze słuchania muzyki, powodując zmętnienie dźwięku, któremu brakuje wyraźnego i zrównoważonego korektora dźwięku.

Wysokie częstotliwości wydają się niemal zapomniane, powodując zauważalny spadek wysokich tonów.

Pasywna scena dźwiękowa jest również ograniczona ze względu na zamkniętą konstrukcję. Taka konstrukcja ogranicza dźwięk w Twojej głowie, zamiast tworzyć bardziej ekspansywny krajobraz dźwiękowy. Jeśli więc słuchasz muzyki lub grasz w wciągającą grę, po prostu nie uzyskasz takich samych wrażeń, jak w przypadku wielu innych par wkładek dousznych lub słuchawek otwartych.

Pomimo zastosowania końcówek z pianki zapamiętującej kształt, które powinny zapewniać lepszą izolację, jakość dźwięku Razer Moray po prostu nie jest zadowalająca. Chociaż bas jest prawdopodobnie jedyną cechą dźwiękową tych IEM-ów, wyraźny brak finezji dźwięku jest po prostu zbyt oczywisty, aby go zignorować.

Obawiam się, że użytkownicy, którzy lubią konfigurowalny dźwięk, również będą rozczarowani. Brak możliwości dostosowania profili dźwiękowych jest niezwykle restrykcyjny. Nie ma tu mowy o żadnym dostrajaniu, co skutkuje jeszcze słabszymi wrażeniami dźwiękowymi, których nie można oczekiwać od IEM-ów, zwłaszcza tych zaprojektowanych przez firmę taką jak Razer.

Do czego się nadają? Nie dużo

Georgie Peru / MakeUseOf

Razer Moray IEM są naprawdę frustrujące; Razer mógł zrobić tutaj coś naprawdę dobrego, ale trudno powiedzieć, że są one warte 130 dolarów. To prawda, że ​​te IEM-y oferują niezaprzeczalny komfort; można je z łatwością nosić przez cały dzień i używać ich podczas siedzenia, biegania lub czegokolwiek pomiędzy. Ale to, czego nie oferują, to przyzwoita jakość dźwięku lub izolacja szumów, a to ostatecznie jest to, czego oczekujesz od słuchawek dousznych lub słuchawek.

Dostępnych jest wiele innych opcji — nawet od Razera, jak na przykład słuchawki douszne Razer Hammerhead Pro HyperSpeed ​​True Wireless. Gdzie indziej nawet tańsze, niemarkowe produkty, które można kupić na Amazonie, prawdopodobnie okażą się lepsze niż Razer Moray i nie będziesz musiał wydawać ponad 100 dolarów za tę przyjemność.

Jeśli lubisz słuchać muzyki, oglądać filmy lub zanurzyć się w grze, istnieje wiele innych IEM-ów i słuchawek dousznych, które spełnią Twoje wymagania. Mówiąc jednak, że jeśli uda ci się zdobyć Razer Moray w ofercie i spędzasz dużo czasu w podróży, możesz uznać je za przydatnego towarzysza.

Cały komfort, bez substancji

Pomimo oferowania naprawdę ładnego wyglądu, przydatnych akcesoriów i bycia jedną z najwygodniejszych par IEM-ów na rynku, Razer Moray brakuje w zbyt wielu innych obszarach, co sprawia, że ​​trudno je polecić za 130 dolarów.

Trudno zrozumieć, dlaczego ktoś miałby wybrać Razer Moray zamiast czegoś innego, co oferuje lepszy dźwięk, izolację dźwięku i niższą cenę, na korzyść tych. A to wielka szkoda, biorąc pod uwagę, że większość innych urządzeń peryferyjnych oferowanych przez Razera jest tak cholernie dobra.

Jeśli często podróżujesz, Razer Moray będzie prawdopodobnie dobrą inwestycją, jeśli uda Ci się je kupić w promocji. Są lekkie, dobrze wykonane i wyglądają niesamowicie stylowo. Ale słuchawki powinny przede wszystkim oferować dźwięk, o którym można krzyczeć, a tego tutaj po prostu nie znajdziesz.

Razera Moraya

Przewodowe monitory douszne Razera (IEM) są przeznaczone do przesyłania strumieniowego i grania. Wyposażone w podwójne przetworniki hybrydowe i certyfikat THX, wybaczysz, że oczekujesz od tych słuchawek więcej, niż oferuje Razer.

x