11 narzędzi do analityki internetowej typu open source zapewniających lepszy wgląd w dane i prywatność

Narzędzia do analityki internetowej o otwartym kodzie źródłowym nie tylko zapewniają dokładne i istotne informacje potrzebne dla Twojej witryny, ale także zapewniają dużą elastyczność w celu zaspokojenia wymagań biznesowych.

W dzisiejszych czasach analityka internetowa stała się podstawową bronią dla wszystkich właścicieli witryn internetowych, ponieważ zapewnia im bezcenny wgląd w ich witryny internetowe.

Można zatem uczciwie powiedzieć, że prowadzenie witryny internetowej bez zaawansowanej analityki sieciowej utrudni osiągnięcie pożądanego rozwoju.

Od dostarczania informacji dotyczących zachowań użytkowników i najczęściej odwiedzanych stron po trendy zakupowe, narzędzia te pozwalają poznać tajniki Twojej witryny i firmy.

Dlatego posiadanie solidnego narzędzia do analityki internetowej jest niezbędne.

Co zaskakujące, nie musisz płacić ogromnej opłaty abonamentowej, aby korzystać z narzędzia do analityki internetowej, ponieważ na rynku dostępnych jest wiele narzędzi typu open source.

Oto krótkie podsumowanie najlepszych narzędzi do analityki internetowej typu open source, które omówię poniżej.

Narzędzie do analityki internetowej

Godne uwagi funkcje

Połączyć

Hrabia

Konfigurowalny pulpit nawigacyjny, powiadomienia push

Pług śnieżny

Zbieranie danych behawioralnych, 20 SDK, walidacja schematu

Poczta Wieprz

Analiza produktu, przechowywanie danych zapytań SQL, analiza ścieżek

Matomo

Dokładny wgląd w dane, zgodny z polityką prywatności

Umami

Szczegółowe raporty dotyczące gości, śledzenie ruchu w czasie rzeczywistym

Otwórz powtórkę

Odtwarzanie sesji, monitorowanie użycia procesora, narzędzia programistyczne

Wiarygodny

Przyjazny dla użytkownika dashboard, segmentacja odbiorców

Fathom Lite

Kontrola bezpieczeństwa, skalowalność, analiza danych odwiedzających.

Akee

Gromadzenie danych z wielu źródeł zorientowane na prywatność, bez plików cookie.

Otwórz analitykę internetową

Rozbudowane metryki i raporty, integracja API

Pirscha

Wspólny pulpit nawigacyjny, zgodność z polityką prywatności danych.

W tym artykule omówię, czym są te narzędzia do analityki internetowej typu open source, w jaki sposób są pomocne i jedne z najlepszych, jakie możesz rozważyć.

Zaczynajmy!

Co to jest narzędzie do analityki internetowej typu open source?

Narzędzie do analityki internetowej o otwartym kodzie źródłowym to bezpłatna i publicznie dostępna aplikacja, która umożliwia gromadzenie, analizowanie i wizualizację wszystkich danych z Twojej witryny internetowej.

Ponieważ jest to oprogramowanie typu open source, kod źródłowy jest łatwo dostępny i można dowiedzieć się, w jaki sposób zapewnia on bezpieczeństwo danych i działa w witrynie.

Narzędzia te zapewniają wiele kluczowych informacji na temat witryny internetowej, takich jak zachowanie użytkownika, jego lokalizacja geograficzna, urządzenie, najczęściej odwiedzana strona, najczęściej oglądany produkt lub usługa, współczynnik retencji i wiele innych szczegółów.

Co więcej, narzędzia typu open source odgrywają zasadniczą rolę w identyfikowaniu obszarów, w których Twoja witryna wymaga ulepszenia. Na podstawie tych szczegółów może pomóc Twojemu zespołowi podjąć właściwą decyzję, która będzie napędzać rozwój.

Co ważne, pomagają one ocenić skuteczność kampanii marketingowych, dostarczając szczegółowych informacji, takich jak współczynnik konwersacji i źródła skierowań.

Funkcje narzędzi analitycznych typu open source

Narzędzie do analityki internetowej o otwartym kodzie źródłowym to świetna opcja dla firm i właścicieli witryn internetowych i oferuje wiele istotnych funkcji, w tym:

Gromadzenie i śledzenie kluczowych danych

Narzędzia do analityki internetowej o otwartym kodzie źródłowym mogą z łatwością zbierać i śledzić ważne dane odwiedzających. Dane mogą obejmować zachowanie podczas przeglądania, lokalizację użytkownika, rodzaj używanych urządzeń, rodzaj przeglądanych produktów/usług i wiele innych.

Analiza w czasie rzeczywistym

Narzędzie do analityki internetowej umożliwia także śledzenie aktywności użytkowników i zasięgu produktów oraz monitorowanie ruchu za pomocą funkcji analizy w czasie rzeczywistym. Jednak nie każde narzędzie analityczne typu open source oferuje tę funkcję. Jeśli więc tego potrzebujesz, wybierz odpowiednie narzędzie.

Bezpłatne

Ogólnie rzecz biorąc, narzędzia typu open source są całkowicie bezpłatne. Dzięki temu każdy może z niego korzystać bez konieczności ponoszenia jakichkolwiek opłat abonamentowych. Jest to korzystne dla osób fizycznych lub właścicieli małych firm, którzy dopiero zaczynają ze swoimi stronami internetowymi.

Dostosowywanie

Tego rodzaju narzędzia analityczne można dostosować w zależności od wymagań witryny internetowej. Będziesz miał pełną swobodę i elastyczność w dostosowywaniu narzędzia tak, aby spełniało Twoje wymagania dotyczące analizy danych, śledzenia i raportowania.

Prywatność i własność danych

Dzięki narzędziom analitycznym zyskujesz możliwość uzyskania pełnej kontroli nad gromadzonymi i przechowywanymi danymi. Będziesz także mieć możliwość monitorowania i zarządzania sposobem wykorzystania danych. Pomaga zachować zgodność ze wszystkimi przepisami branżowymi i zachować optymalne bezpieczeństwo.

Wizualizacja danych

Wizualizacja danych jest jedną z istotnych funkcji tych narzędzi, gdzie prezentuje wszystkie spostrzeżenia za pomocą wykresów, tabel i wykresów. Dla zespołów niezwykle ważne jest zrozumienie danych i podejmowanie na ich podstawie decyzji.

Eksport i integracja danych

Wiele z tych narzędzi umożliwia eksport wszystkich zebranych danych w różnych formatach, dzięki czemu można je wykorzystać w innych aplikacjach. Możesz zintegrować to narzędzie z innymi platformami biznesowymi, takimi jak CRM, CMS, czy narzędziami do automatyzacji marketingu, aby efektywniej zarządzać stroną internetową.

Korzyści z oprogramowania Open Source w porównaniu z innymi narzędziami do analityki internetowej

Narzędzia typu open source działają podobnie jak inne narzędzia do analityki internetowej, ale te pierwsze oferują pewne korzyści, które czynią je bardziej odpowiednimi dla wielu organizacji. Sprawdźmy, jakie korzyści przynosi narzędzie analityczne typu open source.

Przejrzysty kod

Narzędzia do analityki internetowej typu open source umożliwiają użytkownikom sprawdzanie kodu źródłowego oraz sposobu gromadzenia i przechowywania danych. Narzędzia te zapewniają przejrzystość kodowania, co pomaga w zapewnieniu zaufania, a także bezpieczeństwa i integralności danych.

Pełna personalizacja

Narzędzia typu open source oferują wysoki poziom dostosowywania, co jest jednym z najważniejszych powodów korzystania z tych narzędzi. Dzięki temu możesz łatwo modyfikować kod według swoich potrzeb.

Skalowalność

Skalowalność to kolejna ogromna korzyść, jaką można uzyskać dzięki tym narzędziom. Możesz je skalować w górę lub w dół w zależności od rozwoju Twojej witryny. Wraz ze wzrostem ruchu i produktów lub usług możesz zintegrować narzędzie z innymi technologiami open source, a także dodać więcej zasobów.

Zerowa blokada dostawcy

Kolejną zaletą korzystania z narzędzi open source w porównaniu z tradycyjnymi jest brak uzależnienia od dostawcy. Jeśli nie będziesz zadowolony z użytkowania, możesz przejść na inne rozwiązania, nie tracąc żadnych wcześniejszych danych.

Łatwa integracja

Dzięki narzędziom do analityki internetowej typu open source nie będziesz mieć problemu z integracją ich z innymi aplikacjami, dzięki czemu będziesz mógł spełnić swoje wymagania w zakresie analityki internetowej.

Nadszedł czas, aby przyjrzeć się wszystkim najlepszym narzędziom do analityki internetowej typu open source.

Hrabia

Hrabia to stworzone przez społeczność potężne narzędzie do analityki internetowej o otwartym kodzie źródłowym, które pomaga w rozwoju Twojej witryny internetowej za pośrednictwem jednej platformy. Oferuje łatwy w użyciu i konfigurowalny pulpit nawigacyjny, w którym uzyskasz wszystkie spostrzeżenia, jednocześnie informując każdego członka zespołu o wszystkim.

Countly udostępnia także funkcje powiadomień push, które wspomagają kampanię informacyjną i pozwalają dotrzeć do odpowiedniego użytkownika. Zmiana projektu aplikacji i sposobu jej działania staje się łatwiejsza, ponieważ możesz dokonać wszystkich dostosowań za pomocą kilku kliknięć.

Za pomocą tego narzędzia możesz wizualizować swoje dane według szczegółów na poziomie kraju, stanu i miasta. Za pomocą tego narzędzia możesz łatwo poradzić sobie z negatywnymi opiniami i podjąć działania, aby zamienić je w pozytywne. Co ważne, zyskujesz pełną kontrolę nad wszystkimi danymi, zachowując jednocześnie zgodność z przepisami dotyczącymi prywatności danych.

Pług śnieżny

Bez wątpienia, Pług śnieżny to najwyższej klasy narzędzie do analityki internetowej o otwartym kodzie źródłowym, oparte na solidnej architekturze zdolnej do przetwarzania miliardów zdarzeń dziennie.

W przeciwieństwie do innych narzędzi może pomóc w gromadzeniu różnorodnych danych behawioralnych, od wyświetleń, kliknięć i zdarzeń niestandardowych po odtwarzanie wideo. Jest to silnik stworzony przez programistę, który wykorzystuje szereg narzędzi do modelowania i analizowania wszystkich danych zebranych ze strony internetowej.

Co więcej, Snowplow wykorzystuje 20 zestawów SDK do zbierania danych z serwera, urządzeń mobilnych, Internetu i różnych innych źródeł oraz zapewnia głęboki wgląd w wydajność Twoich kampanii.

Narzędzie stosuje unikalne podejście do schematów i walidacji podczas gromadzenia danych do analizy i zapewnia, że ​​wszystkie zebrane dane są czyste. Korzystając z tego narzędzia, możesz przechowywać dane w skalowalnej hurtowni, a także mieć nad nimi pełną kontrolę.

Poczta Wieprz

Od pomocy w analizie produktu po przechowywanie danych zapytań poprzez SQL, Poczta Wieprz stało się imponującym narzędziem do analityki internetowej o otwartym kodzie źródłowym. Zapewnia kolosalne możliwości analizy produktów, które obejmują analizę ścieżki, wykresy trendów, ścieżki, wykresy utrzymania itp., Aby pomóc Ci w podejmowaniu przyszłych decyzji.

Funkcja ścieżki użytkownika tego narzędzia pozwala na oznaczenie punktu początkowego i końcowego oraz pozwala poznać zachowania użytkowników na Twojej stronie internetowej. Dzięki temu narzędziu możesz także poznać szczegóły konwersji, korzystając z analizy korelacji.

Oprócz standardowych spostrzeżeń, PostHog dostarcza dalszych informacji dotyczących retencji, trwałości i cyklu życia użytkowników w Twojej witrynie. Zapewnia również szczegółowo zaprojektowany pulpit nawigacyjny, który można dostosować. Ponadto oferuje funkcje takie jak filtrowanie pulpitu nawigacyjnego, automatyczne odświeżanie, cotygodniowe aktualizacje e-mailem i ograniczenia dostępu.

Matomo

Matomo to renomowana platforma analityki internetowej o otwartym kodzie źródłowym, która stała się wiarygodną alternatywą dla Google Analytics. Zapewnia bardzo dokładny wgląd w dane i pozwala śledzić dane użytkowników, przestrzegając przepisów dotyczących prywatności.

Prosty interfejs Matomo jest stosunkowo łatwy w obsłudze. Dzięki ulepszonym statystykom uzyskasz pełny obraz użytkowników Twojej witryny. Zapewnia szeroką gamę funkcji, takich jak wielokrotne atrybucje, cele, ścieżki, kohorty, zachowania użytkowników, mapa cieplna, nagrania sesji, docelowe słowa kluczowe, analityka mediów i wiele innych.

Najlepsze jest to, że to narzędzie jest w pełni konfigurowalne, dzięki czemu możesz dostosować je do wymagań swojej firmy. Matomo nie zapewnia żadnych ograniczeń w przechowywaniu danych do analizy, dzięki czemu możesz podejmować trafne decyzje. Ponadto będziesz mieć pełną kontrolę nad przechowywanymi danymi.

Umami

Umami sprawia, że ​​analiza sieci jest łatwym zadaniem dzięki wysoce intuicyjnemu panelowi i mnóstwu funkcji. To narzędzie do analityki internetowej dostarcza jedynie danych potrzebnych do podejmowania decyzji i kampanii, które pomogą Ci rozwijać Twoją firmę.

Dzięki Umami możesz uzyskać szczegółowe raporty dotyczące odwiedzających, w tym używanych przez nich urządzeń, typu przeglądarki, systemu operacyjnego i wielu innych szczegółów. Możesz analizować wydajność swojej witryny, śledząc wiele zdarzeń, takich jak odsłony strony, wpisy w formularzach, kliknięcia przycisków i inne.

Zaawansowane filtry i możliwości tego narzędzia analitycznego w zakresie ruchu w czasie rzeczywistym sprawiają, że analiza sieci jest łatwym zadaniem. Unikalną zdolnością tego narzędzia jest to, że może ono śledzić nieograniczoną liczbę stron internetowych, subdomen i poszczególnych adresów URL w ramach jednej instalacji. Wszystkie dane gromadzone za pomocą tego narzędzia pozostają bezpieczne i mieszczą się w granicach przepisów dotyczących prywatności.

Otwórz powtórkę

Otwórz powtórkę to platforma analityki internetowej o otwartym kodzie źródłowym, która może wynieść Cię poza tradycyjne metodologie analityki. W przeciwieństwie do innych narzędzi, zapewnia w pełni funkcjonalny zestaw powtórek sesji, za pomocą którego analizujesz problemy, z którymi borykają się Twoi klienci.

Możesz także monitorować wydajność swojej witryny, śledząc użycie procesora, przypadki spowolnienia i awarie, a następnie wprowadzać odpowiednie ulepszenia. Otrzymujesz także narzędzie programistyczne, które pozwoli Ci zrozumieć działanie Twojej witryny i wprowadzić odpowiednie zmiany.

Unikalną cechą tej platformy jest to, że możesz włączyć lub wyłączyć dowolną funkcję, niezależnie od tego, czy jest to test A/B, czy stopniowe wydawanie, bez konieczności ponownego wydawania witryny lub aplikacji. Umożliwia samodzielne hostowanie platformy, dzięki czemu wszystkie dane pozostają w Twojej infrastrukturze, a także możesz korzystać z precyzyjnych funkcji prywatności, aby zapewnić czyste przechowywanie danych.

Wiarygodny

Jeśli szukasz łatwego w obsłudze i skutecznego narzędzia do analityki internetowej o otwartym kodzie źródłowym, wypróbuj Wiarygodny. Jest to lekkie narzędzie, które w prosty sposób dostarcza wszystkich niezbędnych informacji i ruchu w witrynie, dzięki czemu można łatwo zrozumieć wszystkie szczegóły.

Wiarygodny używa niezwykle lekkich skryptów, dzięki czemu nie ma bałaganu, a odwiedzający mogą cieszyć się bezproblemowym przeglądaniem. To bezpłatne narzędzie pozwala segmentować odbiorców za pomocą prostych kliknięć, a także oceniać wszystkie płatne kampanie za pomocą parametrów UTM. Możesz nawet śledzić przychody z handlu elektronicznego i tworzyć niestandardowe zdarzenia, wykorzystując dostępne zasoby.

Panel tego narzędzia jest przyjazny dla użytkownika i możesz udostępniać wszystkie statystyki w swoim panelu, udostępniając link wszystkim członkom swojego zespołu. Dzięki temu narzędziu możesz zachować zgodność z RODO, CCPA i PECR oraz mieć pewność, że Twoi goście i wszystkie ich dane są w bezpiecznych rękach.

Fathom Lite

Fathom Lite to otwarta wersja znanego Fathom Analytics, która zapewnia wszystkie wymagane funkcje, których potrzebujesz w narzędziu do analityki internetowej. Pulpit nawigacyjny jest stosunkowo łatwy w obsłudze i wyświetla wszystkie dane analityczne przed Tobą.

Od fragmentów śledzenia po uruchamianie gotowych okien dokowanych, Fathom Lite zapewnia wiele niezbędnych funkcji do analizy Twojej witryny. Możesz samodzielnie wdrożyć wszystkie zabezpieczenia, aby zapewnić optymalne bezpieczeństwo swojej witryny.

To narzędzie do analityki internetowej nie tylko dostarcza danych, takich jak obecni odwiedzający, wyświetlenia witryny itp., ale także średni czas spędzony przez odwiedzających, współczynnik odrzuceń i realizację celów. Jedną z najlepszych rzeczy w tej platformie jest to, że można ją łatwo skalować w zależności od ruchu w Twojej witrynie.

Akee

Akee to narzędzie do analityki internetowej o otwartym kodzie źródłowym, oparte na Node.js, które można bez trudu zintegrować z serwerem i pomóc w analizie całego ruchu.

Narzędzie ma minimalistyczny interfejs, który umożliwia eksplorację wszystkich danych, takich jak wyświetlenia, strony odsyłające, czas trwania, system operacyjny, język, rozmiar ekranu, czas trwania wizyty i inne statystyki, bez utraty koncentracji.

Ackee to narzędzie analityczne skupiające się na prywatności, które pozwala mieć pełną kontrolę nad prywatnością wszystkich gromadzonych danych. Interfejs API tego narzędzia zapewnia solidne centrum umożliwiające gromadzenie różnorodnych danych do analizy biznesowej z różnych źródeł.

Co ważne, nie ma ograniczeń, jeśli chodzi o analizę danych z różnych domen i aplikacji. Wykorzystuje wieloetapowy proces anonimizacji, aby zapewnić wszystkim użytkownikom anonimowość. Co więcej, jest całkowicie wolny od plików cookie, więc nie musisz się martwić o nic innego.

Otwórz analitykę internetową

Jeśli zdecydujesz się na bezpłatną platformę, taką jak Otwarta analityka internetowa, możesz dokładnie przeanalizować swoją witrynę i mieć pełną kontrolę nad danymi. Za pomocą tego narzędzia możesz dokonać wszelkiego rodzaju dostosowań, tak aby spełniało ono Twoje wymagania.

To narzędzie oferuje dużą liczbę wskaźników, wymiarów i raportów, które pomogą Ci analizować rozwój Twojej witryny. Możesz rozszerzyć proces zbierania danych, wykorzystując API, które pozwala na integrację platformy z różnymi źródłami.

Za pośrednictwem tego portalu możesz nawet śledzić witryny oparte na WordPressie i Mediawiki oraz zdarzenia administracyjne. Open Web Analytics stanie się częścią Twojej domeny i będzie zgodna z RODO oraz innymi przepisami.

Pirscha

Możesz rozważyć Pirscha jeśli szukasz lekkiego i wydajnego narzędzia do analityki internetowej o otwartym kodzie źródłowym, które można łatwo połączyć z Twoją witryną.

To potężne narzędzie analityczne zapewnia pełny wgląd we wszystkie dane w czasie rzeczywistym, dzięki czemu możesz odpowiednio zoptymalizować swój cel lub kampanię, aby cieszyć się wysoką konwersją. Integruje się bezproblemowo ze wszystkimi istniejącymi technologiami biznesowymi i pozwala mierzyć ruch za pomocą fragmentu kodu JavaScript.

Pirsch umożliwia podejście oparte na współpracy, umożliwiając udostępnianie pulpitu nawigacyjnego wszystkim członkom zespołu. Jeśli chodzi o prywatność danych, platforma ta nie uznaje żadnych kompromisów i działa zgodnie z polityką RODO, CCPA, PECR i Schrems II.

Wniosek

Znalezienie najlepszego narzędzia do analityki internetowej typu open source zapewniającego lepszą analitykę i prywatność może być wyzwaniem, ponieważ istnieje tak wiele opcji. Rozważając to narzędzie, należy wziąć pod uwagę dostępność funkcji, dokładność danych, zgodność, interfejs użytkownika, skalowalność, integrację i zaawansowaną analitykę.

Możesz także zapoznać się z najlepszymi platformami do analityki internetowej typu open source, które można samodzielnie hostować.

x