12/05/2021

Jak otworzyć plik Numbers w programie Excel?

Udostępnij teraz w social media:

Apple ma pakiet produktywności iWork, który zawiera aplikację do arkuszy kalkulacyjnych o nazwie Numbers. Ma własny format pliku do zapisywania plików, chociaż obsługuje CSV. Plik Numbers ma swój własny, zastrzeżony format, co oznacza, że ​​otwieranie lub edytowanie go nie będzie łatwe, jeśli nie masz dostępu do komputera Mac i aplikacji Numbers.

Plik liczb w Excelu

Liczby są dość popularne, ale nie mają prawie takiej samej liczby użytkowników, jak Microsoft Excel. Excel jest dostępny zarówno dla systemu macOS, jak i Windows 10, co oznacza, że ​​jest znacznie bardziej prawdopodobny niż aplikacja Numbers. Jeśli masz plik .NUMBERS i musisz go otworzyć w programie Excel, okaże się, że format nie jest zgodny. Program Excel spróbuje otworzyć lub naprawić plik, ale nie będzie mógł go uruchomić.

Sprawdź -   Jak odwrócić uwięzi z Linuksa na Androida z Gnirehtet

Eksportuj plik Numbers do Excela

Jeśli chcesz otworzyć plik Numbers w programie Excel, musisz go najpierw przekonwertować. Jest to niezawodnie możliwe tylko wtedy, gdy masz dostęp do komputera Mac i jest na nim zainstalowana aplikacja Numbers.

Otwórz plik Numbers w aplikacji Numbers.
Przejdź do Plik> Eksportuj> Excel.
Zapisz plik w formacie Excel.
Otwórz wyeksportowany plik.

Otwórz w iCloud

Chociaż nie możesz otworzyć pliku Numbers w programie Excel ani w Arkuszach Google, nadal możesz otworzyć go online w iCloud. Potrzebujesz Apple ID, ale nie musisz posiadać komputera Mac.

Odwiedź iCloud.
Zaloguj się za pomocą swojego Apple ID.
Wybierz aplikację Numbers.
Kliknij ikonę przesyłania.
Wybierz plik Numbers i prześlij go.
Po przesłaniu możesz otworzyć plik w przeglądarce.

Sprawdź -   Jak włączyć i zarządzać autoodtwarzaniem w systemie Windows 10

Narzędzia do konwersji online

Istnieją narzędzia do konwersji online, które twierdzą, że mogą przekonwertować plik Numbers na plik Excel. Mogą działać lub nie. Mogą być w stanie przekonwertować plik, ale to, czy przekonwertowany plik zostanie otwarty w programie Excel, to inna historia. Jeśli się otworzy, istnieje duża szansa, że ​​niektóre dane zostaną utracone.

Wniosek

Aplikacja Numbers i format Numbers są zastrzeżone, co oznacza, że ​​niewiele można z tym zrobić. Apple zastrzega sobie prawo do utrzymywania formatu tak ekskluzywnego, jak chce i prawdopodobnie zachowa go tak ekskluzywnie, jak to tylko możliwe. Wiadomo, że to robi. Jeśli otrzymałeś plik Numbers i chcesz go otworzyć w programie Excel, poproś nadawcę pliku o jego konwersję. Narzędzie do konwersji jest wbudowane w aplikację, więc nie jest to trudne.

Sprawdź -   Jak ustawić automatyczny tryb nocny w KDE

x