Które etui do iPhone’a 15 kupić?

  • FineWoven to tkanina, która w dotyku przypomina skrzyżowanie nylonu i aksamitu. Przyzwyczajenie się do tego może zająć trochę czasu, ale w dotyku jest naturalne.
  • Chociaż silikonowe etui są znane ze swoich właściwości amortyzujących, etui FineWoven są bardziej miękkie i bardziej odporne na zużycie, dzięki czemu wytrzymują przeciętny upadek.
  • Etui FineWoven mają mniej opcji kolorystycznych niż etui silikonowe, ale jeśli wolisz wyrafinowany i profesjonalny wygląd, warto dopłacić 10 dolarów w porównaniu z ofertami silikonowymi. Jednakże silikon może być bardziej odpowiedni, jeśli wolisz jaśniejsze kolory i praktyczność.

W 2023 roku Apple porzucił skórzane etui na rzecz czegoś bardziej ekologicznego: FineWoven. To fantazyjne słowo firmy Apple określające nowy styl etui na iPhone’a i innych akcesoriów. Ale czy jest to warte wyższej ceny w porównaniu ze znanym silikonowym etui?

Co to jest FineWoven i jakie to uczucie?

Źródło obrazu: Jabłko

FineWoven to materiał, który Apple ogłosił podczas wydarzenia poświęconego iPhone’owi 15 Wonderlust. Według Opis produktu FineWoven w sklepie Apple Storejest „wykonany z trwałego mikrotwillu” i „ma miękki zamsz w dotyku”.

Ten opis rzeczywiście brzmi prawdziwie. Wyjątkowo leży w dłoni – jak skrzyżowanie nylonu z aksamitem lub mikrozamszem. Przyzwyczajenie się do pierwszego umieszczenia go na iPhonie może zająć trochę czasu, ale z czasem stanie się bardzo naturalne w dotyku.

Ogólnie rzecz biorąc, FineWoven jest znacznie bardziej podobny do tkaniny. Jeśli szukasz prawdziwego zamiennika starych skórzanych etui Apple, musisz zwrócić się do zewnętrznych producentów akcesoriów lub sprawdzić najlepsze etui do iPhone’a 15.

Mimo to nowy materiał ma być opcją premium w porównaniu z silikonem i kosztuje 10 dolarów więcej – tyle samo, ile Apple pobierał za skórzane etui na iPhone’a. Jest także bardziej ekologiczna niż skóra, biorąc pod uwagę, że Apple twierdzi, że FineWoven emituje znacznie mniej dwutlenku węgla.

Czy silikon lub FineWoven zapewniają lepszą ochronę?

George’a Tinariego/MUO

Jeśli chodzi o ochronę, jedno i drugie Silikonowe etui Apple i etui FineWoven mają swoje mocne strony. Silikonowe etui znane są ze swoich właściwości amortyzujących. Są miękkie, bardziej elastyczne i mogą skutecznie amortyzować iPhone’a przed upadkami i uderzeniami. Ponieważ silikon jest przyczepny, powinien przede wszystkim zapobiegać wypadkom. Jednak częstym problemem związanym z silikonem jest to, że z czasem ulega on degradacji.

To powiedziawszy, etui FineWoven są bardzo miękkie i umiarkowanie elastyczne. Chociaż mogą nie być tak amortyzujące jak etui silikonowe, FineWoven wydają się bardziej odporne na zużycie i powinny z łatwością wytrzymać przeciętny upadek.

Wczesne recenzje z Krawędź I 9 do 5Mac zasugerował, że materiał zbyt łatwo się rysuje, co szybko staje się głównym powodem do niepokoju wśród potencjalnych nabywców. Czas pokaże, czy FineWoven będzie charakteryzować się wyjątkową trwałością.​​​​​

Na szczęście udało mi się dość łatwo i bez żadnych śladów zetrzeć lekkie zadrapania na etui FineWoven powstałe podczas codziennego użytkowania. Biorąc pod uwagę, że przeciętny użytkownik nie zamierza testować zarysowań drogiej obudowy, cała sytuacja jest przesadzona.

Powinieneś jednak zachować ostrożność, jeśli jesteś typem osoby, która wkłada telefon do kieszeni razem z innymi przedmiotami, takimi jak klucze lub metalowe portfele. Film ZolloTech na YouTube pokazuje, jak szybko walizka zostaje oznaczona kluczami lub gwoździami.

Opcje kolorów dla etui silikonowych i FineWoven

Źródło obrazu: Jabłko

Różnorodność kolorów występuje tam, gdzie te dwa typy etui różnią się znacznie. Z jakiegoś powodu Apple ma tendencję do zapewniania silikonowym obudowom jaśniejszych i żywych kolorów. FineWoven ma mniejszy wybór, a oferowane kolory są mniej nasycone, aby dopasować je do tego, co jest uważane za premium.

Kolory oferowanych silikonowych etui do iPhone’a 15 to Orange Sorbet, Cypress, Winter Blue, Storm Blue, Guava, Clay, Light Pink i Black. Z kolei Apple oferuje etui FineWoven w kolorach Mulberry, Evergreen, Taupe, Pacific Blue i Black. Te kolory są spójne we wszystkich modelach iPhone’a 15.

W przypadku tej kategorii istnieje prosta zasada, której należy przestrzegać. Jeśli lubisz zabawne etui na iPhone’a, które wyskakuje, wybierz silikon. Jeśli wolisz elegancki, profesjonalny wygląd, wybierz FineWoven.

Ostatecznie, jeśli miękkość przypominająca tkaninę i wyrafinowany wygląd FineWoven pasują do Twojego stylu, wówczas dodatkowa inwestycja może być uzasadniona w porównaniu z silikonem. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli kupiłeś wcześniej skórzane etui Apple i nie masz już ochoty na skórę.

Z drugiej strony, jeśli wolisz jaśniejsze opcje kolorystyczne i nie zależy Ci tak bardzo na wyjątkowym wyczuciu dłoni lub martwisz się zgłaszanymi problemami związanymi z zarysowaniami, bardziej odpowiednie może być etui silikonowe. Silikon to praktyczny wybór do codziennego użytku, który równie dobrze sprawdza się w przypadku standardowej ochrony. Wszystko sprowadza się do osobistych preferencji i priorytetów, ponieważ oba są świetnymi opcjami etui dla Twojego iPhone’a 15.

x