Najlepsze zestawy chłodzenia cieczą do Twojego komputera w 2024 r

W przypadku wysokiej klasy sprzętu do gier możesz potrzebować znacznie wydajniejszego systemu chłodzenia, dlaczego więc nie zastosować chłodzenia cieczą? Istnieje wiele zestawów do chłodzenia cieczą do komputerów PC, zarówno rozbudowanych, jak i prostych, które bez problemu utrzymują chłód systemu, zwłaszcza jeśli planujesz podkręcanie.

Korsarz

Corsair nie jest garbaty, jeśli chodzi o chłodzenie powietrzem i nie inaczej jest w dziale chłodzenia cieczą. The Niestandardowy zestaw chłodzący Corsair Hydro X Series iCUE XH305i RGB Pro nie tylko zapewnia chłód w Twoim wysokiej klasy komputerze, ale także wygląda całkiem nieźle, gdy wszystkie elementy RGB są zsynchronizowane za pomocą iCUE.

Jednak słowem kluczowym jest tutaj „niestandardowy”, co oznacza, że ​​będziesz musiał wszystko zaplanować za pomocą zestawu chłodzącego Corsair Hydro X Series iCUE XH305i RGB Pro. To także rozbudowany zestaw, zawierający dodatkowe mocowania, wentylatory, blok oprogramowania iCUE, zbiornik, pompę, a nawet narzędzia do gięcia rur.

Jeśli pętla niestandardowa jest trochę przerażająca, sugerujemy pętlę zamkniętą, taką jak AIO. ARCTIC Liquid Freezer II 360, znajdujący się na dalszej części naszej listy, to doskonała alternatywa do podkręcania.

Niestandardowy zestaw chłodzący Corsair Hydro X Series iCUE XH305i RGB PRO

Najlepszy ogólnie

540 USD 600 USD Oszczędź 60 USD

Corsair Hydro X Series iCUE XH305i RGB Pro to rozbudowany, niestandardowy zestaw chłodzący zawierający wszystkie niezbędne komponenty, których potrzebujesz, w tym narzędzia do gięcia rurek w odpowiedni kształt. Będzie nawet świetnie wyglądać dzięki 128 indywidualnie adresowalnym diodom LED.

Plusy

 • Zestaw zawiera wszystko, czego potrzebujesz, w tym dodatkowe złączki i narzędzia do gięcia rur
 • Imponująco wydajne chłodzenie
 • Gustowne ARGB
 • Fani

Thermaltake

Jeśli budżet jest problemem, Thermaltake Pacific C240 ​​ułatwi Ci podjęcie decyzji. Dając Ci możliwość wyboru pomiędzy twardymi i miękkimi rurkami oraz rozmiarami grzejników, od Ciebie zależy, który z nich najlepiej pasuje do Twojego budżetu. C240 oferuje doskonałe chłodzenie niezależnie od tego, co wybierzesz, nie wspominając o świetnym wyglądzie dzięki dołączonemu kontrolerowi RGB.

Najbardziej imponujące było dla nas to, jak kompletny jest Thermaltake Pacific C240. Nawet jeśli dopiero zaczynasz przygodę z chłodzeniem wodnym, możesz spać spokojnie, wiedząc, że ten zestaw zawiera wszystkie niezbędne komponenty. Pomimo przystępnej ceny, wciąż otrzymujesz całkiem mocną pompkę, zbiornik o pojemności 200 ml i miedziany radiator z grubymi żeberkami dla lepszego odprowadzania ciepła.

Zestaw chłodzenia Thermaltake Pacific C240

Najlepszy budżet

Zestaw chłodzący Thermaltake Pacific C240 ​​jest zdecydowanie najbardziej przystępną cenowo opcją, biorąc pod uwagę, że możesz wybierać spośród dwóch rozmiarów grzejników oraz twardych i miękkich rurek. Tak czy inaczej, otrzymujesz wszystko, czego potrzebujesz, aby stworzyć niesamowity, niestandardowy system chłodzony wodą.

Plusy

 • Miękkie rurki są łatwiejsze w użyciu niż twarde
 • Miedziany grzejnik z grubymi lamelami
 • Można wybrać większą chłodnicę i twardą rurkę

Cons

 • Solidna opcja dla początkujących, ale nadal wymaga wielu badań

Gigabajt

Styl nigdy nie powinien przewyższać wydajności, ale Aorus Waterforce X 360 AIO może być klejnotem ukoronowania Twojego komputera. A ponieważ jest to tylko komputer AIO i jest kompatybilny z szeroką gamą gniazd — w tym AM4 i LGA 1700 — jest to jeden z łatwych sposobów zamontowania chłodzenia wodnego w systemie.

Jego styl przejawia się w dwóch funkcjach: wentylatorze LCD i ARGB. Oznacza to, że możesz ustawić każdą diodę LED w niezliczonej liczbie kolorów, a pełnokolorowy wyświetlacz LCD może służyć do wyświetlania niestandardowej grafiki oraz ważnych informacji, takich jak temperatura.

Płynna chłodnica procesora AORUS WATERFORCE X 360 AIO

Najlepiej z RGB

210 USD 240 USD Oszczędź 30 USD

Chociaż nie jest to zestaw, ale AIO, Aorus Waterforce X 360 jest jednym z najbardziej stylowych AIO, biorąc pod uwagę wyświetlacz LCD i ARGB. Nie szkodzi również, że świetnie chłodzi system, zachowując jednocześnie niewiarygodną ciszę.

Plusy

 • Kompatybilny z gniazdami AM4, LGA 1700 i starszymi
 • Można regulować wyświetlacz LCD, pompę, sterowanie wentylatorem i RGB
 • Wykorzystuje miedziany blok wodny
 • Działa cicho i wygląda przy tym fantastycznie

Cons

 • Będziesz musiał żonglować oprogramowaniem, aby wszystko działało poprawnie

Thermaltake

Biorąc pod uwagę ofertę Thermaltake Pacific Tough C360, możesz mieć pewność, że Twój komputer do gier będzie skonfigurowany tak, aby zapewnić sukces. Miedziany blok wodny i miedziany radiator 360 mm z grubymi żebrami to gwiezdne połączenie. Już samo to zapewnia lepsze odprowadzanie ciepła niż aluminium, a dzięki trzem wentylatorom pracującym z prędkością 2000 obr./min dość szybko nagrzewasz bagażnik.

Kolejną mile widzianą cechą Thermaltake Pacific Tough C360 jest zastosowanie twardych rurek w przeciwieństwie do miękkich rurek. Praca z nim jest nieco trudniejsza, ale całkowicie warta wysiłku, aby uzyskać lepsze natężenie przepływu, co ostatecznie tworzy znacznie chłodniejszy i bardziej wydajny system.

Thermaltake Pacific Tough C360

Najlepsze do gier

Jeśli masz już pewność co do chłodzenia wodą, jesteś idealnym kandydatem na Thermaltake Pacific Tough C360, szczególnie w zestawie do gier. Będziesz pracować z miedzianym blokiem wodnym i chłodnicą oraz twardą rurką, aby uzyskać lepsze natężenie przepływu.

Plusy

 • Miedziany blok wodny i chłodnica
 • Twarde rurki zapewniają lepsze prędkości przepływu
 • Zbiornik 300ml
 • Prędkość pompy 4600 obr./min

Cons

 • Zestaw zawiera wszystko poza narzędziami do gięcia rur
 • Brak RGB

ARKTYCZNY

Podkręcanie doskonale nadaje się do zwiększania wydajności, szczególnie jeśli Twój komputer korzysta z najwyższej jakości komponentów, ale jeśli nie będziesz ostrożny, możesz zniszczyć swój sprzęt nie do naprawienia. Na szczęście podłączenie procesora do Arctic Liquid Freezer II 360 może z łatwością poradzić sobie z potężnymi procesorami, takimi jak i9-13900K i Ryzen 9 7950x.

Aby jeszcze bardziej ograniczyć przegrzanie, Arctic Liquid Freezer II 360 posiada żebra, które są znacznie grubsze niż przeciętne AIO – o grubości 38 mm. Dostępny jest również wentylator 40 mm VRM dla transformatora napięcia i podstawy, aby uniknąć niepotrzebnego nagrzewania całego systemu. Pod każdym względem Arctic Liquid Freezer II 360 naprawdę pozwala przetestować komputer.

Arctic Liquid Freezer II 360

Najlepszy do overclockingu

Cichy, mocny i wydajny Arctic Liquid Freezer II 360 pozwala przekraczać granice procesora, nawet w przypadku zaawansowanych opcji, takich jak i9-13900K i Ryzen 9 7950x.

Plusy

 • Chłodnica ma grubsze niż przeciętne żebra
 • Kompatybilny m.in. z gniazdami LGA 1700 i AM5
 • Zarządzanie kablami ułatwia instalację
 • Szybkie i ciche wentylatory

Cons

 • Grubszy grzejnik wymaga większej przestrzeni nad głową

Często zadawane pytania

P: Czy chłodzenie cieczą jest lepsze niż radiator?

Tak, chłodzenie cieczą bez wątpienia lepiej utrzymuje niższą temperaturę całego systemu niż chłodzenie powietrzem. Jest po prostu bardziej wydajny w rozprowadzaniu i rozpraszaniu ciepła, co ostatecznie zmniejsza prędkość wentylatorów i sprawia, że ​​Twój sprzęt jest również znacznie cichszy.

P: Czy chłodnice cieczy wymagają ponownego napełnienia?

Zależy to od wybranego rodzaju chłodzenia cieczą. Czy jest to AIO, czy zadanie niestandardowe? Pierwsza, będąca pętlą zamkniętą, oznacza, że ​​nigdy nie musisz tego robić, chyba że wystąpi problem; ten ostatni wymaga uzupełniania mniej więcej co roku, aby pętla działała sprawnie.

P: Czy mogę używać wody destylowanej do chłodzenia wodą?

Technicznie rzecz biorąc, tak, ale nie powinieneś. W przeciwieństwie do płynu chłodzącego, woda destylowana może zostać zanieczyszczona, co może powodować inne problemy. Najlepiej trzymać się sprawdzonego płynu chłodzącego.

P: Czy chłodzenie cieczą oszczędza energię elektryczną?

Twój przebieg może się różnić. Ogólnie rzecz biorąc, pompy pobierają odrobinę więcej mocy niż wentylator, aby przetoczyć całą wodę. System chłodzony wodą oznacza, że ​​komponenty mogą nie pracować tak intensywnie (można na przykład obniżyć prędkość wentylatora), ale zaoszczędzona energia jest znikoma. Równie łatwo można zainstalować grzejnik, element pasywny, który nie pobiera energii, aby pomóc w rozpraszaniu ciepła w systemie chłodzonym powietrzem.

P: Czy chłodnice cieczy często wyciekają?

Chłodnice cieczy są zaprojektowane tak, aby były wodoszczelne, ale jeśli często instalujesz zestaw chłodzenia cieczą, istnieje niewielkie ryzyko, że może on wyciekać, jeśli nie został dobrze złożony.

x