11 niesamowitych korzyści Amazon Prime, które prawdopodobnie przeoczyłeś

Bezpłatna wysyłka następnego dnia i Prime Video przekonały ponad 200 milionów użytkowników do utrzymania aktywnego członkostwa Amazon Prime. Ale to tylko wierzchołek góry lodowej. Zaczynając od 15 dolarów miesięcznie (plus podatek), subskrypcja Amazon Prime obejmuje kilkanaście różnych korzyści. Pokażemy Ci, jak najlepiej wykorzystać członkostwo lub 30-dniowy bezpłatny okres próbny Amazon Prime.

Najlepsze zalety Amazon Prime: przegląd

Oto podsumowanie najważniejszych korzyści Amazon Prime związanych z subskrypcją:

 • Bezpłatna wysyłka w ciągu dwóch godzin, jednego dnia lub tego samego dnia
 • Prime Photos (nielimitowane miejsce na zdjęcia)
 • Prime Music (nieograniczona transmisja strumieniowa bez reklam)
 • Prime Video (nielimitowane przesyłanie strumieniowe bez reklam oraz dodatki Amazon Channels)
 • Prime Gaming (bezpłatne gry, zawartość w grach i jedna miesięczna subskrypcja Twitch.tv)
 • Prime Reading (nielimitowany dostęp do bezpłatnych e-booków)
 • Prime Fresh (ekskluzywne zniżki na Whole Foods Market i godzinna dostawa artykułów spożywczych)
 • Wczesny dostęp Prime (zobacz oferty błyskawic, zanim zrobią to wszyscy inni)
 • Karta Prime Rewards Visa Signature (zarób 5% zwrotu za wszystkie zakupy na Amazon.com i Whole Foods Market)
 • Prime Try Before You Buy (wypróbuj przed zakupem przez siedem dni w przypadku zakupów ubrań)
 • Udostępnianie członkostwa (dodaj do swojego konta maksymalnie jedną osobę dorosłą, czworo nastolatków i czworo dzieci)
 • Bezpłatne roczne członkostwo Grubhub+ (bezpłatna dostawa; dostępne dla nowych i istniejących członków Grubhub+)

Czy to brzmi tak, jakby członkostwo Amazon Prime było tego warte? Rozpakujmy, co pociąga za sobą każdy z tych przywilejów.

1. Bezpłatna dostawa artykułów spożywczych do Twojego garażu tego samego dnia lub w ciągu dwóch godzin

Czy wiesz, że członkowie Amazon Prime w niektórych miastach mogą otrzymać nie tylko bezpłatną dostawę jednodniową i bezpłatną dostawę tego samego dnia, ale także dwugodzinną dostawę artykułów spożywczych i dostawę kluczy do garażu? Korzyści związane z wysyłką Amazon są rozległe, ale wiążą się z pewnymi warunkami. Na przykład, aby zakwalifikować się do dostawy jednego dnia lub tego samego dnia:

 • Łączna wartość Twojego zamówienia musi wynosić co najmniej 25 USD.
 • W przypadku dostawy tego samego dnia wszystkie produkty muszą być oznaczone jako kwalifikujące się do wysyłki tego samego dnia.
 • W przypadku dostawy jednodniowej wszystkie produkty muszą być oznaczone jako kwalifikujące się do jednego dnia.
 • Należy wymeldować się przed godziną graniczną, zwykle około południa.
 • W przypadku dostawy tego samego dnia, dostawy artykułów spożywczych w ciągu dwóch godzin i dostawy kluczy Amazon do garażu, adres wysyłki musi znajdować się w kwalifikującym się kodzie pocztowym.

Co więcej, możesz wybrać swój osobisty „Dzień Amazona”, a wszystkie Twoje zamówienia będą co tydzień automatycznie dostarczane w preferowanym dniu. Ta usługa jest dostępna w całych Stanach Zjednoczonych i nie wymaga spełnienia minimalnego progu zamówienia.

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na subskrypcję Prime, czy nie, upewnij się, że wiesz, jak zwrócić przedmiot na Amazon i odzyskać pieniądze, jeśli nie będziesz zadowolony z któregokolwiek zakupu. Dowiedz się także, co zrobić, jeśli Twoje zamówienie z Amazon nigdy nie dotarło.

2. Dzielenie się członkostwem Prime

Czy wiesz, że możesz dzielić korzyści wynikające z członkostwa Amazon Prime z maksymalnie jedną osobą dorosłą i czterema osobami niepełnoletnimi? Tak, zgadza się: pięć innych osób może korzystać z Twoich korzyści Amazon Prime, nie dając im bezpośredniego dostępu do Twojego konta (tj. nie udostępniając hasła do Twojego konta, co narusza Warunki korzystania z usługi Amazon).

Jedynym zastrzeżeniem jest to, że osoby te muszą mieszkać pod tym samym adresem co Ty. Innymi słowy, członkostwo można dzielić tylko z rzeczywistymi członkami tego samego gospodarstwa domowego.

Aby kogoś zaprosić, musisz znać jego imię i nazwisko, datę urodzenia i adres e-mail. Kiedy przyjmą zaproszenie, będą musieli znać Twoją datę urodzenia. Dowiedz się więcej o tym, jak udostępniać usługę Amazon Prime rodzinie.

3. Nieograniczone miejsce na zdjęcia w Zdjęciach Amazon

Wszyscy klienci Amazon zaczynają od 5 GB bezpłatnego miejsca na dane na Amazon Drive. Obejmuje to wszystko, od zdjęć po filmy, dokumenty, pliki muzyczne i wszystko, co chcesz tam przechowywać.

Jako członek Amazon Prime Twój bezpłatny plan przechowywania w chmurze zostanie rozszerzony i umożliwi nieograniczone przechowywanie zdjęć w pełnej rozdzielczości w ramach programu Amazon Photos. Wszystkie zdjęcia, niezależnie od tego, czy zostały przesłane wcześniej, czy przesłane w przyszłości, nie wliczają się do limitu danych w chmurze. Ponadto członkowie Amazon Prime otrzymują 5 GB bezpłatnej przestrzeni dyskowej na wideo.

Zdjęcia muszą być mniejsze niż 2 GB. Obsługiwane formaty obejmują formaty JPEG, PNG, BMP, TIFF i RAW dla aparatów Nikon (NEF), Canon (CR2) i Sony (ARW). Aplikacja Prime Photos jest przeznaczona wyłącznie do osobistego, niekomercyjnego użytku.

4. Strumieniowe przesyłanie wideo bez reklam dzięki Prime Video

Prime Video to główny konkurent Netflixa i Hulu, pełen doskonałych programów telewizyjnych, które warto obejrzeć, i wszelkiego rodzaju filmów Prime, od klasyki po współczesne hity. I chociaż Prime Video od dawna jest postrzegane jako gorsze od Netflix, szybko nadrabia zaległości.

Amazon Studios osiągnęło nowy poziom kiedy zdobył dwie nagrody Akademii (dla najlepszego aktora i najlepszego scenariusza oryginalnego dla filmu Amazon Original „Manchester by the Sea”) i od tego czasu zdobywa jedną nagrodę po drugiej. Inne godne uwagi oryginały Amazona to „Władca pierścieni: Pierścienie mocy”, „Chłopcy” i „Koło czasu”.

5. Strumieniowe przesyłanie muzyki bez reklam dzięki Prime Music

Chociaż Prime Video ma wiele wartości rozrywkowych, nie jest to jedyna usługa przesyłania strumieniowego oferowana przez Amazon. Jeśli już przesyłasz strumieniowo swoją muzykę lub lubisz słuchać podcastów, Prime Music wywróci Twój świat do góry nogami i jest dostępna w ramach członkostwa Prime.

Amazon utrzymuje bibliotekę zawierającą ponad 100 milionów utworów i ponad 70 000 podcastów, do których członkowie Prime mogą uzyskać bezpłatny dostęp. Prime Music obejmuje nieograniczone pominięcia, brak reklam i dostęp do ręcznie przygotowanych list odtwarzania Prime. Nie lubisz ich? Zamiast tego możesz tworzyć własne playlisty.

Jeśli szukasz muzyki na żądanie w jakości HD i z dźwiękiem przestrzennym, zajrzyj do Amazon Music Unlimited. Ta oddzielna usługa subskrypcji oferuje 30-dniowy bezpłatny okres próbny, a następnie kosztuje 9,99 USD miesięcznie. Członkowie Prime otrzymują zniżki na plany miesięczne i ekskluzywne plany roczne.

6. Darmowa gra z tytułami Prime Gaming

Lubisz grać w gry wideo? W takim razie pokochasz korzyści Prime Gaming oferowane przez Amazon Prime. Daje ci dostęp do bezpłatnej zawartości w grach, bezpłatnych gier i możesz bezpłatnie subskrybować kanał Twitch co miesiąc.

Jeśli masz już konto Twitch, możesz połączyć swoje konto z 30-dniowym bezpłatnym okresem próbnym Amazon Prime, aby zacząć czerpać korzyści.

7. Bezpłatne czytanie z narracją dźwiękową Prime

Członkowie Amazon Prime, którzy posiadają czytniki e-booków Kindle, tablety Kindle Fire lub korzystają z aplikacji do czytania Kindle na iOS i Androida, mogą bezpłatnie uzyskać dostęp do tysięcy e-booków, e-magazynów, e-komiksów i nie tylko. Wypożyczone tytuły nie mają terminu płatności i można je udostępniać na dowolnym urządzeniu podłączonym do Twojego konta Amazon.

Funkcja Prime Reading obejmuje jednak narrację dźwiękową, co oznacza, że ​​możesz przełączać się między czytaniem a słuchaniem książki. Możesz uzyskać dostęp do audiobooka poprzez Audible, a Twoje postępy synchronizują się z kopią Kindle.

Dostępny jest także program Amazon First Reads, który umożliwia członkom Prime pobieranie co miesiąc jednego bezpłatnego ebooka wybranego przez Amazon First Reads. Są to niewydane jeszcze e-booki, które są udostępniane jako „pierwsze typy” na miesiąc przed ich oficjalną premierą.

8. Skorzystaj z ekskluzywnych ofert artykułów spożywczych i ultraszybkiej dostawy

Źródło obrazu: Raysonho @ Open Grid Scheduler / Scalable Grid Engine/Wikimedia Commons

Jako członek Prime możesz zarobić 5% zwrotu za zakupy spożywcze w Whole Foods Market, korzystając z karty Visa Amazon Prime Rewards. Możesz także zaoszczędzić 10% oprócz cen wyprzedażowych i ofert sezonowych.

W połączeniu z bezpłatnym odbiorem artykułów spożywczych lub godzinną dostawą z Amazon Fresh (w wybranych miastach) nie będziesz chciał robić zakupów nigdzie indziej.

Twój lokalny rynek Whole Foods akceptuje również zwroty Amazon bez pudełka i etykiety. Usługa ta jest niezależna od członkostwa Prime.

9. Płać mniej za Amazon Prime

Jeśli obecnie studiujesz w college’u lub na uniwersytecie i masz ważny adres e-mail .EDU, możesz zarejestrować się w ramach programu Prime Student, który zapewnia sześciomiesięczny bezpłatny okres próbny Amazon Prime. Po zakończeniu okresu próbnego możesz przejść na pełne członkostwo Amazon Prime za połowę regularnej ceny.

Ta bezpłatna wersja próbna obejmuje tylko bezpłatną dwudniową wysyłkę i nieograniczone miejsce na zdjęcia w Amazon Photos. Prime Video, Prime Music, Biblioteka wypożyczeń dla właścicieli Kindle i udostępnianie członkostwa są dostępne tylko w przypadku pełnych członkostw Amazon Prime.

10. Błyskawiczne oferty i dzień premiery

Czy wiesz, że Amazon ma niesamowity program ofert o nazwie Lightning Deals? W skrócie, Lightning Deal to przeceniony przedmiot, który jest dostępny tylko w określonej ilości przez określony czas.

Program Lightning Deals nie jest dostępny wyłącznie dla Prime, ale członkowie Amazon Prime mają coś, co nazywa się Prime Early Access. Dzięki temu możesz zyskać 30-minutową przewagę nad większością (ale nie wszystkimi) ofertami Lightning, co jest świetne, ponieważ te oferty wyprzedają się zaskakująco szybko. Odwiedź stronę Oferty Lightning, aby zobaczyć, co jest dostępne w dowolnym momencie.

Członkowie Amazon Prime są również uprawnieni do wzięcia udziału w Prime Day, corocznym wydarzeniu, podczas którego oznaczane są tysiące pozycji w całej witrynie. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem urządzenia Amazon, Prime Day jest na to najlepszym dniem.

11. Bezpłatne roczne członkostwo Grubhub+

Niezależnie od tego, czy jesteś nowym, czy istniejącym członkiem Grubhub+, jeśli zarejestrujesz się w Amazon Prime, otrzymasz dodatkowo bezpłatne roczne członkostwo Grubhub+.

Dzięki Grubhub+ płacisz 0 USD za dostawę i niższe opłaty za obsługę przy zamówieniach powyżej 12 USD przed opodatkowaniem, napiwkami i opłatami u kwalifikujących się sprzedawców. Po pierwszym roku członkostwo Grubhub+ kosztuje 10 USD miesięcznie.

Czy warto kupić Amazon Prime?

Aby uzyskać dostęp do wszystkich powyższych korzyści i nie tylko, roczne członkostwo Amazon Prime zapewni Ci zwrot 139 USD, czyli zaledwie 11,58 USD miesięcznie. Możesz też zdecydować się na miesięczną subskrypcję za 14,99 USD miesięcznie. Jeśli jesteś studentem, Twoja stawka wyniesie 7,49 USD miesięcznie lub 69 USD rocznie. Czy istnieje inna subskrypcja online, która oferuje tyle dobroci za tak przystępną cenę?

x