Czy głośność Spotify jest dla Ciebie za niska? Zmień te ustawienia, aby było głośniej

Czy zdarza Ci się, że ulubione playlisty lub podcasty na Spotify brzmią za cicho? Mimo ustawienia maksymalnej głośności, dźwięk nadal Cię nie satysfakcjonuje? Na szczęście Spotify oferuje kilka opcji, które pozwalają dostosować poziom głośności do Twoich preferencji.

1. Zwiększ poziom głośności w Spotify

Spotify posiada rozbudowane ustawienia audio, które umożliwiają optymalizację dźwięku i zapewniają wysoką jakość streamingu. Oprócz wyboru najlepszej dostępnej jakości przesyłania strumieniowego czy włączenia płynnego przejścia między utworami, możesz również podkręcić głośność, modyfikując parametry odtwarzania.

W aplikacji na komputer, aby dostosować poziom głośności, kliknij ikonę swojego profilu i przejdź do Ustawień. Następnie odszukaj sekcję „Jakość dźwięku” i rozwiń menu obok opcji „Poziom głośności”. Wybierz z listy „Głośno”.

Analogiczna opcja jest dostępna w aplikacji Spotify na urządzenia mobilne. Aby ją aktywować, stuknij w ikonę swojego profilu, a następnie wybierz „Ustawienia i prywatność”. Tam, przy opcji „Poziom głośności”, zamiast ustawienia „Normalny” wybierz „Głośny”. Należy pamiętać, że użytkownicy darmowej wersji Spotify nie mają dostępu do ustawienia „Głośno” na urządzeniach mobilnych.

Dodatkowo, niezależnie od rodzaju subskrypcji, nie ma możliwości zmiany poziomu głośności w Spotify w wersji przeglądarkowej.

Warto pamiętać, że chociaż ustawienie poziomu głośności na „Głośno” zwiększy natężenie dźwięku, może to negatywnie wpłynąć na jego jakość. Taką opcję można traktować jako rozwiązanie tymczasowe, gdy przebywasz w hałaśliwym otoczeniu. Po powrocie do domu, dla optymalnego doznania dźwiękowego, zalecane jest przywrócenie domyślnych ustawień.

2. Dezaktywuj normalizację dźwięku

Kolejnym sposobem na wzmocnienie głośności Spotify jest wyłączenie funkcji normalizacji dźwięku. Ale na czym polega ta funkcja i jak wpływa na poziom głośności?

W Spotify i innych platformach streamingowych normalizacja dźwięku ma za zadanie ujednolicać poziom głośności różnych utworów na playlistach. Dzięki temu Spotify odtwarza każdy utwór z podobną głośnością, eliminując gwałtowne skoki głośności, które mogłyby zaskoczyć słuchacza.

Normalizacja dźwięku, choć zapewnia płynność słuchania, może jednocześnie skutkować obniżeniem głośności i ograniczeniem zakresu dynamiki niektórych utworów.

W takiej sytuacji należy wyłączyć normalizację dźwięku w aplikacji na komputer. W tym celu, kliknij ikonę profilu i wybierz „Ustawienia i prywatność”. Następnie, w ustawieniach „Jakość dźwięku” wyłącz przełącznik obok opcji „Normalizuj głośność”.

Podobne wyłączenie normalizacji dźwięku jest możliwe również w aplikacji Spotify na urządzenia mobilne. Stuknij w ikonę profilu, a następnie wybierz „Ustawienia i prywatność”. W sekcji „Odtwarzanie” wyłącz przełącznik przy opcji „Włącz normalizację dźwięku”.

3. Aktywuj przyspieszenie sprzętowe

Ostatnim sposobem na zwiększenie głośności w Spotify jest wykorzystanie możliwości sprzętowych. Jeżeli posiadasz wysokiej jakości kartę dźwiękową lub inny sprzęt audio, powinieneś włączyć przyspieszenie sprzętowe w ustawieniach Spotify.

Jak można przypuszczać, opcja przyspieszenia sprzętowego jest dostępna wyłącznie w komputerowej wersji Spotify. Aby ją włączyć, kliknij swój profil i przejdź do Ustawień. Następnie odszukaj opcję „Włącz przyspieszenie sprzętowe” i aktywuj ją.

Jeśli korzystasz ze starszego komputera i zdecydujesz się włączyć tę funkcję, obserwuj wydajność Spotify. Jeśli aplikacja zacznie się losowo zawieszać, powinieneś wyłączyć przyspieszenie sprzętowe.

Czy Spotify gra wystarczająco głośno?

Po dostosowaniu tych ustawień w Spotify, powinieneś osiągnąć głośniejszy streaming. Należy jednak pamiętać, że bez inwestycji w odpowiedni sprzęt audio, zakres zmian może być ograniczony.

Jeśli pragniesz jeszcze większej głośności w Spotify, warto rozważyć zakup wysokiej jakości sprzętu audio. Podłączenie telefonu lub komputera do słuchawek lub głośników Bluetooth o odpowiedniej mocy może być najlepszym rozwiązaniem, by cieszyć się muzyką na wyższym poziomie głośności.