Najlepsze telefony z aparatem z Androidem w 2024 r

Możliwość noszenia w kieszeni telefonu umożliwiającego wykonywanie wysokiej jakości zdjęć oznacza, że ​​nigdy nie przegapisz żadnej chwili. Najlepsze telefony z aparatem z Androidem dorównują jakością urządzeniom Apple, a dostępnych jest więcej opcji dostosowanych do każdego celu i budżetu.

Justin Duino / MakeUseOf

Google Pixel 8 Pro to najlepszy telefon Pixel do fotografii i jeden z najlepszych telefonów z Androidem. Główny aparat 50 MP jest podobny do poprzedniego modelu, ale ma teraz szerszą przysłonę, a autofokus jest wspierany przez wielostrefowy laserowy AF, co pozwala jeszcze szybciej rejestrować szczegółowe zdjęcia.

Najbardziej znaczącym ulepszeniem zostanie aparat ultraszerokokątny. Zyskuje większy czujnik i możliwość autofokusa przy rozdzielczości zwiększonej z 12 do 48 MP. Teleobiektyw 5x 48 MP został wzbogacony o szerszą przysłonę, natomiast przedni obiektyw do selfie pozostaje taki sam.

Wszystkie obiektywy zapewniają dokładny obraz, nawet przy słabym oświetleniu lub przy użyciu zoomu optycznego, z wyraźnymi szczegółami w cieniach i zachowanymi światłami. Kolory są naturalnie nasycone, a obrazy jasne i żywe, z doskonałym zakresem dynamicznym.

Nie ma gniazda na kartę microSD, więc musisz wybrać odpowiednią pamięć wewnętrzną do przechowywania wszystkich zdjęć, a dostępne są opcje od podstawowych 128 GB aż do 1 TB.

Google Pixel 8 Pro

Najlepszy ogólnie

799 USD 999 USD Oszczędź 200 USD

Aparaty telefonów Google Pixel zawsze cieszyły się uznaniem krytyków. Jednak Pixel 8 Pro podnosi poprzeczkę dzięki czterem ulepszonym obiektywom, oferującym doskonałą jakość obrazu niezależnie od warunków oświetleniowych. Każdy obiektyw zapewnia także innowacyjne narzędzia do edycji zdjęć i ostry obraz wideo w rozdzielczości 4K/60.

Plusy

 • Może zastąpić automatyczny wybór obiektywu
 • Ręczne ustawianie ostrości, czas otwarcia migawki i opcje kontroli ISO
 • Wyświetl przestrzeń kolorów P3 i niezawodny balans bieli
 • Dobra stabilizacja dla zdjęć i filmów
 • Wyjątkowo jasny, wierny kolory wyświetlacz AMOLED 120 Hz
 • Siedem lat aktualizacji oprogramowania

Cons

 • Żywotność baterii i prędkość ładowania pozostają w tyle za innymi flagowcami

Najlepszy budżetowy telefon z aparatem z Androidem: Google Pixel 7a

Justin Duino / MakeUseOf

Google Pixel 7a to doskonały telefon z aparatem z Androidem dla osób z ograniczonym budżetem. Chociaż ulepszenia do aparatu ultrawide w Pixel 8 Pro sprawiają, że jest to najlepszy wybór dla tego obiektywu, główny aparat 7a ma szybką przysłonę f/1.9 i wyższą rozdzielczość 64 MP. Liczba pikseli aparatu do selfie jest również większa i wynosi 13 MP, a główny obiektyw pozwala uzyskać wideo w rozdzielczości 4K/60, choć w przypadku obiektywów ultraszerokokątnych i obiektywów do selfie prędkość jest ograniczona do 30 kl./s.

Obrazy są doskonałej jakości zarówno na aparacie głównym, jak i ultraszerokokątnym. Kolory są naturalne i żywe, uzupełnione ostrymi szczegółami i dobrym kontrastem. Balans bieli jest również niezawodny niezależnie od warunków oświetleniowych. Jest także odporny na kurz i wodę, więc fotografowanie przy basenie i na plaży jest bezproblemowe, a bateria wystarczająca na 24 godziny pracy w tym przedziale cenowym.

Google Pixela 7a

Najlepszy budżet

374 USD 499 USD Oszczędź 125 USD

Google Pixel 7a to znakomita budżetowa alternatywa, jeśli szukasz świetnego telefonu z Androidem i doskonałymi aparatami. Ma doskonały aparat główny i doskonały ultraszerokokątny obiektyw, a także wysokiej jakości obiektyw do selfie i nagrywanie wideo 4K w całym zakresie.

Plusy

 • Ostry, żywy wyświetlacz OLED
 • Znakomita jakość obrazu
 • Ładowanie bezprzewodowe
 • Konkurencyjna cena
 • Dobry tryb fotografowania w ruchu

Cons

 • Brak autofokusa w obiektywach ultraszerokokątnych i do selfie
 • Brakuje teleobiektywu
 • Powolne ładowanie
 • Brak rozbudowanych opcji przechowywania i gniazda na kartę pamięci

Justin Duino / MakeUseOf

Samsung pozostaje najlepszym wyborem telefonu z Androidem do nagrywania wideo wraz z premierą Samsunga Galaxy S24 Ultra. Dzięki większemu czujnikowi niż jego poprzednik, ogólny materiał wideo charakteryzuje się poprawionym kontrastem i szczegółami, a kolory są bardziej realistyczne. Dostępna jest także opcja nagrywania w rozdzielczości 8K/30/24, co pozwala uzyskać oszałamiające szczegóły, a dostępne są gotowe ustawienia umożliwiające szybkie powiększanie z opcjami 3x, 5x i 10x.

Za pomocą tego wyjątkowego telefonu możesz także nagrywać filmy w rozdzielczości 4K przy 120 kl./s w trybie Pro Video. Będziesz potrzebował gimbala lub statywu, ponieważ w tym trybie wszelka stabilizacja obrazu jest wyłączona. Zapewnia wyjątkowo płynny materiał, w tym kinowe spowolnienie. Możesz także zmniejszyć rozdzielczość do Full HD, aby uzyskać jeszcze bardziej dopracowane zdjęcia przy 240 kl./s. Jest dostępny w wersjach o pojemności 256 GB, 512 GB, a nawet 1 TB, co pozwala uniknąć nieustannych problemów z migawką.

Samsunga Galaxy S24 Ultra

Najlepsze dla wideo

Samsung Galaxy S24 Ultra nie tylko robi wspaniałe zdjęcia dzięki głównemu aparatowi o rozdzielczości 200 MP, ale także nagrywa fantastyczne nagrania wideo. Dzięki opcjom od 8K do Full HD możesz wybierać od oszałamiających szczegółów po urzekające odtwarzanie w zwolnionym tempie. Dzięki szybkiemu procesorowi, wyjątkowej żywotności baterii, maksymalnej jasności 2600 nitów i dołączonemu niesamowitemu rysikowi S-Pen, naprawdę nie ma nic lepszego.

Plusy

 • Wysokiej jakości teleobiektyw peryskopowy 50 MP z 5-krotnym zoomem optycznym
 • Obiektyw do selfie 12 MP z możliwością nagrywania filmów w rozdzielczości 4K/30
 • Oszałamiający wyświetlacz AMOLED z doskonałą obsługą odbić
 • Wysokiej jakości funkcje AI
 • Trwała konstrukcja
 • Długie wsparcie oprogramowania

Cons

 • Duży i drogi
 • Uciążliwy system menu

Najlepszy telefon z aparatem z Androidem do robienia selfie: Samsung Galaxy A54

SAMSUNG

Jeśli Twoim głównym celem jest robienie selfie i robienie zdjęć dobrej jakości, Samsung Galaxy A54 to doskonały wybór nie tylko ze względu na jakość, ale także cenę. Jest dostępny w bardzo atrakcyjnej cenie i ma funkcje, których możesz się nie spodziewać w tym przedziale cenowym.

Oprócz doskonałego aparatu do selfie 32 MP, otrzymujesz wysokiej jakości aparat główny 50 MP z przysłoną f/1.8, przyzwoity aparat ultraszerokokątny i makro 5 MP, jeśli lubisz robić okazjonalne zbliżenia. Selfie są wysokiej jakości; obrazy charakteryzują się doskonałą szczegółowością i kontrastem oraz realistycznym nasyceniem kolorów.

Jako kolejny dowód wartości oferty, otrzymujesz także jasny wyświetlacz Super AMOLED 120 Hz z żywymi kolorami i wyraźnymi szczegółami. Dodatkową zaletą jest stopień ochrony IP67, którego zwykle nie można znaleźć w tym przedziale cenowym, a żywotność baterii jest doskonała.

Samsunga Galaxy A54 5G

Najlepsze do selfie

Samsung Galaxy A54 oferuje entuzjastom selfie zarówno jakość, jak i wartość. Przedni aparat o rozdzielczości 32 MP zapewnia ostre, żywe obrazy z dobrym zakresem dynamicznym, można go także używać do nagrywania filmów w rozdzielczości 4K/30. Wartość ta obejmuje jakość wykonania telefonu, doskonały wyświetlacz i żywotność baterii.

Plusy

 • Elegancki, stylowy wygląd
 • Pyło i wodoodporność
 • Wysokiej jakości selfie
 • Wyświetlacz przekracza oczekiwania
 • Przystępna cena

Cons

 • Stabilizacja wideo jest dostępna tylko w trybie 1080p

Najlepszy telefon z aparatem z Androidem pod względem żywotności baterii: OnePlus 12

Jerome Thomas / MakeUseOf

Jeśli żywotność baterii jest dla Ciebie najważniejszym priorytetem, nie możesz zrobić nic lepszego niż OnePlus 12. Dzięki baterii o pojemności 5400 mAh może konkurować z wieloma flagowymi modelami, a przy mieszanym użytkowaniu wystarczy na dwa dni. Obsługuje także szybkie ładowanie SuperVOOC z mocą do 100 W (80 W w USA), a pełną pojemność osiągnie w niecałe 25 minut.

Jeśli chodzi o aparat, otrzymujesz doskonały aparat główny 50 MP, który dobrze radzi sobie w słabym świetle, peryskopowy teleobiektyw 64 MP z 3-krotnym zoomem optycznym, ultraszerokokątny 48 MP i selfie 32 MP. Jakość wideo jest również dobra i zapewnia doskonałą stabilizację. Za pomocą głównego aparatu możesz nagrywać w rozdzielczości 4K/60, a nawet w oszałamiającym 8K.

OnePlusa 12

Najlepsze pod względem żywotności baterii

800 dolarów 900 dolarów Oszczędź 100 dolarów

OnePlus 12, znany ze swojej doskonałej baterii, oferuje o wiele więcej. Jego wyświetlacz charakteryzuje się jasnością i wyjątkowymi kolorami i kontrastem, a aparat zapewnia wysokiej jakości zdjęcia i filmy, w tym doskonałe selfie. Ma wydajny procesor i obsługuje szybkie ładowanie bezprzewodowe.

Plusy

 • Jasny, wiernie oddający kolory wyświetlacz OLED
 • Obsługa Dolby Vision
 • Świetne selfie
 • Wydajny procesor Snapdragon 8 Gen 3
 • Dużo pamięci RAM i mnóstwo pamięci
 • Superszybkie ładowanie

Cons

 • Maksymalna jasność może nie zapewniać tego, co sugeruje 4500 nitów
 • Nie w pełni wodoodporny

Często zadawane pytania

P: Czy telefony z systemem Android są lepsze do robienia zdjęć niż telefony Apple?

Jeśli chodzi o rozdzielczość aparatu, Android wygrywa wyścig, przynajmniej na papierze. Debata na temat iPhone’a czy Samsunga jest zawsze interesująca. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że zarówno Samsung Galaxy S23 Ultra, jak i teraz S24 Ultra mają zadziwiające aparaty 200 MP, łatwo powiedzieć, że z Androidem jesteś w lepszych rękach. Natywna aplikacja aparatu w iPhonie również jest całkiem prosta. Aplikacje aparatu na Androida często oferują lepsze tryby i ręczną kontrolę nad zdjęciami, które chcesz zrobić. Jednak wersje Pro iPhone’ów zapewniają najlepszym telefonom z aparatem z Androidem przewagę w zakresie swoich pieniędzy, a nawet je przewyższają pod pewnymi względami.

P: Jak przesłać zdjęcia z telefonu z systemem Android na komputer?

Najłatwiej jest użyć kabla USB. Użyj kabla, aby połączyć się z komputerem, a następnie dotknij powiadomienia o trybie ładowania, które prawdopodobnie otrzymasz, i zmień tryb na „Transfer plików”. Otwórz „Eksplorator plików” na swoim komputerze i znajdź swoje urządzenie z Androidem. Znajdź folder DCIM i powinieneś zobaczyć tam wszystkie swoje zdjęcia. Stamtąd możesz po prostu skopiować i wkleić lub przeciągnąć i upuścić obrazy, które chcesz przenieść do pliku utworzonego na pulpicie.

Można to zrobić w inny sposób, na przykład za pomocą aplikacji Zdjęcia systemu Windows na komputerze lub przesyłając zdjęcia do Zdjęć Google.

P: Dlaczego aparaty do selfie są zwykle gorszej jakości niż tylne aparaty?

Producenci przywiązują wagę do tylnego aparatu. Chociaż wiele osób uwielbia robić sobie niekończące się zdjęcia, uchwycenie otaczającego świata dobrym aparatem nadal jest dla większości priorytetem. Dlatego posiadanie wysokiej jakości soczewki głównej jest dla producentów dużym atutem.

Dlatego posiadanie przedniego aparatu do selfie tego samego standardu jest niepraktyczne. Oznaczałoby to większe czujniki, szersze obiektywy i więcej funkcji, co znacznie powiększyłoby aparat i zwiększyłoby koszt telefonu.

P: Jak znaleźć zgubiony telefon z Androidem?

Najłatwiej jest włączyć funkcję Znajdź mój telefon na swoim urządzeniu. Jeśli jednak to nie pomoże, istnieje kilka innych sposobów zlokalizowania zagubionego telefonu z Androidem.

x